Pridajte sa k predplatiteľom

Biker.sk

ROČNÉ PREDPLATNÉ ČASOPISU BIKER SPOLU S OFICIÁLNYM TRIČKOM BIRELL BIKEFEST IBA ZA 34,90€!
Novinky

Detaily 19. etapy Giro d’Italia 2023: Dĺžka, prevýšenie a najväčší favoriti

Posledná horská etapa tohtoročného Gira vedie z Longarone na Tre Cime di Lavaredo a obsahuje brutálne stúpania s celkovým prevýšením cez 5-tisíc metrov.
Martin Sarvaš
Detaily 19. etapy Giro d’Italia 2023: Dĺžka, prevýšenie a najväčší favoriti

19. etapa Giro d'Italia 2023: Longarone - Tre Cime di Lavaredo, 183,2 km / 5423 m

Longarone → Tre Cime di Lavaredo

  • Dátum: 25. mája
  • Profil: horská
  • Dĺžka: 183,2 km
  • Prevýšenie: 5423 m
  • Štart: 11:35 hod
  • Očakávaný koniec: 17:15 hod

19. etapa Giro d’Italia zamieri hlboko do Dolomitov a jazdcov čaká viac ako 5400 metrov stúpania na 183-kilometrovej trase.

Etapa sa začína krátkou rovinou, ktorá vedie miernym stúpaním do Dolomitov. Pretekári prejdú súbor ikonických priesmykov, počnúc Passo Campolongo (4 km / 7 %; 95 km do cieľa), ktoré prichádza po niekoľkých malých stúpaniach, ktoré už jazdcov vynesú do nadmorskej výšky 1800 metrov.

Po malom zostupe prichádza prvé veľké stúpanie dňa, ktorým je Passo Valparola. Má 13,9 km pri priemernom sklone 5,7% a nie je to brutálny výstup, ale jeho vrchol je vo výške takmer 2200 metrov. Vyznačuje sa tvrdými rampami ku koncu a na vrchole do cieľa zostáva 71 kilometrov.

Potom nasleduje Passo Giau. Toto je brutálny výstup, ďalší, ktorý stúpa až do nadmorskej výšky viac ako 2200 metrov. Je to brutálne 10-kilometrové stúpanie s priemerným sklonom viac ako 9%, neustále so strmými rampami a bez oddychu. Preteky mali na tomto priesmyku množstvo nezabudnuteľných momentov a v tejto etape príde vrchol 40 km pred cieľom.

Zjazd vedie priamo do Cortiny d’Ampezzo a hneď začína ďalšie stúpanie. Nasleduje Passo Tre Croci, ktoré má 8 kilometrov pri priemere 7,2%. Je to stúpanie, podobne ako niekoľko ďalších v ten deň, v ktorom by sa dalo zaútočiť, ale je to nepravdepodobné kvôli brutalite toho, čo ešte nasleduje. Do cieľa zostáva niečo vyše 13 kilometrov.

Nenasleduje žiadne klesanie, v podstate je to náhorná časť, ktorá vedie k ostrému nájazdu na kilometer s priemerom 11,4 %. Ale to je stále všetko v očakávaní oficiálneho výstupu na Tre Cime di Lavaredo, ktorý má cieľ vo výške 2300 metrov.

Stúpanie má 3,7 kilometra pri priemernom sklone viac ako 11 %. Toto bude otázka prežitia. Na tímových kolegoch už nezáleží, všetci jazdci musia jednoducho nasadiť tempo, ktoré dokážu udržať až do cieľa a dúfať v to najlepšie.

Najväčší favoriti 19. etapy Giro d’Italia 2023

*** Geraint Thomas, Primož Roglič, João Almeida
** Jay Vine, Sepp Kuss, Thymen Arensman, Eddie Dunbar
* Thibaut Pinot, Damiano Caruso, Jack Haig, Ilan Van Wilder

Aktuality

Včera 12:14 Na bicykli za pôžitkami v Rakúsku: Cyklocesta pri rieke Inn – 520 kilometrov v srdci Álp.

Cyklocesta vedie zo St. Moritzu cez Innsbruck do Passau krížom cez Alpy po prúde rieky Inn.

Včera 11:13 Ako vyzerá trasa na Critérium du Dauphiné 2023? (detaily etáp, profily, dĺžka, prevýšenie).

V poslednej skúške pred Tour de France čakajú pretekárov na Critérium du Dauphiné štyri kopcovité etapy, jedna individuálna časovka a končí sa tromi horskými etapami.

Včera 10:00 Tím Lotto Dstny po sezóne 2023 končí s bicyklami Ridley.

„Ridley trochu zaostáva v oblasti inovácií,“ uvádza belgický tím, ktorý hľadá iného výrobcu bicyklov ako sponzora pre rok 2024. (Wielerflits)

Včera 09:32 Primož Roglič by sa mohol stretnúť s Evenepoelom už na pretekoch Okolo Švajčiarska.

Roglič ani Evenepoel zatiaľ stopercentne nepotvrdili štart na švajčiarskych 8-dňových pretekoch, ale keďže ani jeden z nich neplánuje ísť na Tour de France, je to dosť pravdepodobné.

31.05.2023 Birell Bikefest 2023: 10 vecí, ktoré si nesmiete zabudnúť.

Do začiatku Birell BikeFestu 2023 zostáva už iba zopár hodín. Prečítajte si zoznam tých najpotrebnejších vecí, ktoré by vám v Kálnici nemali chýbať.

Zavrieť reklamu