Pridajte sa k predplatiteľom

Biker.sk

ROČNÉ PREDPLATNÉ ČASOPISU BIKER SPOLU S OFICIÁLNYM TRIČKOM BIRELL BIKEFEST IBA ZA 34,90€!
Novinky

Ďalšie sklamanie Pinota, ktorého v súboji o etapu Gire porazil taliansky majster Filippo Zana

Primož Roglič zaútočil v záverečnom stúpaní 18. etapy Giro d’Italia a síce sa nezbavil lídra pretekov Gerainta Thomasa, ale získal čas na Joãa Almeidu a posunul sa na druhé miesto celkovej klasifikácie.
Martin Sarvaš

Taliansky majster Filippo Zana (Jayco-AlUla) vyhral z úniku 18. etapu Giro d’Italia 2023 a pripísal si svoje prvé etapové víťazstvo na pretekoch Grand Tour.

Zana išiel v záverečnom stúpaní na Coi už len s Thibautom Pinotom (Groupama-FDJ), Pinotovi sa však nepodarilo zbaviť 24-ročného Taliana a v záverečnom šprinte bol Zana rýchlejší. Tretí prešiel cieľovou čiarou Warren Barguil (Arkéa-Samsic).

Pre Pinota je to obrovské sklamanie, keďže v jeho poslednej sezóne v profesionálnej kariére sa snažil o etapové víťazstvo na Gire už po druhýkrát a po druhýkrát skončil na druhom mieste. Útechou mu však môže byť posun v celkovom hodnotení až o šesť priečok vyššie a momentálne je siedmy so stratou 4:43 min na lídra.

Na najvyšších priečkach celkovej klasifikácie sa posunul na druhé miesto Primož Roglič (Jumbo-Visma), ktorý zaútočil v záverečnom stúpaní a síce sa nezbavil lídra pretekov Gerainta Thomasa (Ineos Grenadiers), ale získal čas na Joãa Almeidu (UAE Emirates), ktorý za dvojicou zaostal o 21 sekúnd.

Roglič stráca po osemnástej etape na Thomasa 29 sekúnd a Almeida zaostáva o 39 sekúnd. Nasledujú však ešte dve etapy, ktoré môžu zamiešať poradie – 19. etapa je horská s prevýšením cez 5000 metrov a 20. etapa je 18-kilometrová horská časovka s prevýšením cez tisíc metrov.

Výsledky 18. etapy Giro d’Italia

Aktuality

Včera 12:14 Na bicykli za pôžitkami v Rakúsku: Cyklocesta pri rieke Inn – 520 kilometrov v srdci Álp.

Cyklocesta vedie zo St. Moritzu cez Innsbruck do Passau krížom cez Alpy po prúde rieky Inn.

Včera 11:13 Ako vyzerá trasa na Critérium du Dauphiné 2023? (detaily etáp, profily, dĺžka, prevýšenie).

V poslednej skúške pred Tour de France čakajú pretekárov na Critérium du Dauphiné štyri kopcovité etapy, jedna individuálna časovka a končí sa tromi horskými etapami.

Včera 10:00 Tím Lotto Dstny po sezóne 2023 končí s bicyklami Ridley.

„Ridley trochu zaostáva v oblasti inovácií,“ uvádza belgický tím, ktorý hľadá iného výrobcu bicyklov ako sponzora pre rok 2024. (Wielerflits)

Včera 09:32 Primož Roglič by sa mohol stretnúť s Evenepoelom už na pretekoch Okolo Švajčiarska.

Roglič ani Evenepoel zatiaľ stopercentne nepotvrdili štart na švajčiarskych 8-dňových pretekoch, ale keďže ani jeden z nich neplánuje ísť na Tour de France, je to dosť pravdepodobné.

31.05.2023 Birell Bikefest 2023: 10 vecí, ktoré si nesmiete zabudnúť.

Do začiatku Birell BikeFestu 2023 zostáva už iba zopár hodín. Prečítajte si zoznam tých najpotrebnejších vecí, ktoré by vám v Kálnici nemali chýbať.

Zavrieť reklamu