Pridajte sa k predplatiteľom

Biker.sk

ZÁMOK K ROČNÉMU PREDPLATNÉMU ČASOPISU BIKER IBA ZA 19,80€!
Novinky

Musíte vidieť: Peter Sagan na žilinských OKӨ Trails ukázal, že horský bicykel má stále v krvi

"Toto sa mne stáva často. Ale boli už aj horšie...," hovorí Sagan po komickom páde v zákrute.
Matúš Bušík

Peter Sagan je nielen trojnásobným majstrom sveta v cestnej cyklistike, ale aj juniorským majstrom sveta v cross-country a vyrastal práve na horskom bicykli.

Vo videu, ktoré točil na žilinských OKӨ Trails Saganov bývalý tímový kolega Michael Kolář dokazuje, že horský bicykel má stále v krvi.

Michael Kolář natočil pri jazde s Petrom Saganom aj pád [vo videu v čase 2:05 min], ktorý bol našťastie viac komický ako nebezpečný. Sagan neodhadol rýchlosť do pravotočivej zákruty a pri výjazde sa pošmykol a skončil na zemi.

„Toto sa mne stáva často. Ale boli už aj horšie…,“ hovorí Sagan páde.

„Žilinské OKӨ Trails je miesto, o ktorom som ako dieťa len sníval, že ho budem mať blízko domova,“ povedal Sagan.

„S Michaelom sme spolu vyrastali na horských bicykloch v Žiline až po dlhoročné spoločné jazdenie ako tímoví kolegovia. Pomohol mi vyhrať niekoľko významných pretekov v mojej kariére a teraz sa vrátil opäť k horským bicyklom a jazdí tak, ako žiadny iný roadie, ktorého poznám!“

„Spolu sme si skvele zajazdili a nemôžem sa dočkať, až si s nimi zajazdím znova. Sú jednými z najrýchlejších enduro jazdcov na Slovensku, takže nie je ľahké s nimi udržať tempo na trailoch, ale jazdiť s nimi určite pomáha a čoskoro sa tam dostanem!,“ vyjadril sa k svojim zručnostiam.

Peter Sagan sa naposledy zúčastnil pretekov na horských bicykloch XCO na Olympijských hrách v Riu 2016, ale povedal, že jeho rozhodnutie pretekať v Paríži je predovšetkým o pôžitku.

„Nejde o medailu alebo niečo podobné. Ide skôr o to, čo chcem robiť. Už nie je tlak na to, či vyhrám alebo prehrám. Je to niečo, čo som vždy chcel, ukončiť kariéru na horskom bicykli a budúci rok je olympijský. Ale chcel som to urobiť pre seba a nie pre nikoho iného,“ povedal Peter Sagan.

Aktuality

11:39 Strávil som týždeň s Petrom Saganom na tréningovom kempe vo Finale Ligure.

Keď ma Mišo Kolář oslovil s ponukou ísť do Talianska na týždenné sústredenie, na ktorom bude aj Peter Sagan, nemohol som odmietnuť. Už len možnosť byť v prítomnosti takej legendy ako Peter je niečo, čo sa jednoducho neodmieta.

09:46 Video: Premrznutého Mattiasa Skjelmoseho museli odniesť v rukách pred koncom Valónskeho šípu.

Dánsky pretekár tímu Lidl-Trek odstúpil z ardénskej klasiky 40 km pred cieľom. Preteky poznačilo chladné a daždivé počasie, ktoré vyradilo mnohých favoritov a preteky dokončilo len 44 cyklistov zo 175 štartujúcich.

09:32 Stevie Williams bol najsilnejší v stúpaní Mur de Huy a na Valónskom šípe dosiahol najväčší úspech v kariére.

Britský jazdec tímu Israel-Premier Tech zaútočil 300 metrov pred cieľom a zvíťazil pred druhým Kevinom Vauquelinom (Arkéa-Samsic) a Maximom Van Gilsom (Lotto-Dstny).

Včera 12:11 RockShox predstavil novú vidlicu Psylo, ktorá je postavená na základoch Lyrik a Pike a stojí polovicu.

Táto vidlica je určená na trailové jazdenie, má byť postavená s ohľadom na nižšiu cenu a má novú patrónu DebonAir.

Včera 10:42 FMBA, Crankworx a jazdci sa dohodli na spoločných podmienkach ako zachovať najvyššiu úroveň slopestyle pretekov.

Po tom čo elitní slopestyle jazdci nenastúpili do pretekov v rámci Crankworx Rotorua sa začalo rokovať o tom, ako najvyššiu úroveň zachovať. Jazdci boli frustrovaní z podmienok, za ktorých ďalej neboli ochotní zúčastňovať sa pretekov.

Zavrieť reklamu