Detaily a špecifikácia víťazného Canyonu Aeroad CFR Mathieu van der Poela na Paríž-Roubaix 2023

Na tomto bicykli Van der Poel nielen vyhral, ale stanovil nový historicky najrýchlejší čas na pretekoch Paríž-Roubaix.

Mathieu van der Poel preteká na už od Tour de France 2022 na špeciálnej červenej edícii pretekárskeho bicyklu Canyon Aeroad CFR Disc.

Pri víťazstvách monumentov Miláno-San Remo a nedávno aj Paríž-Roubaix mal Van der Poel prototyp Aeroad CFR, ktorý sa v drobných detailoch odlišuje od verzie, na ktorej pretekajú všetci ostatní pretekári tímu Alpecin-Deceuninck.

Má upravenú svorku sedlovky a sú pravdepodobné aj malé zmeny na ráme. „Nie sme pripravení zdieľať ďalšie podrobnosti o tomto prototype, ale môžeme povedať, že spätná väzba z reálnych pretekov, ktorú dostávame od Mathieua, nám pomôže pokračovať v poskytovaní inovatívnych nových riešení pre športovcov aj amatérskych pretekárov,“ dodal Hillsdon.

Van der Poel mal na Paríž-Roubaix pomerne štandardnú výbavu s elektronickým radením Shimano Dura-Ace Di2 9200 a najväčšou zmenou boli široké 32 mm bezdušové plášte Vittoria Tires Corsa Pro, ktoré mal obuté na karbónových kolesách Dura-Ace C60.

Mathieu van der Poel tiež potvrdil, že je skutočne tvrdý chlapík s tvrdou kožou na dlaniach, keďže si ani na Roubaix neobliekol rukavice a nemal ani na riadidlách dvojitú omotávku.