Pridajte sa k predplatiteľom

Biker.sk

DVOJBALENIE TRENIEK MEATFLY K ROČNÉMU PREDPLATNÉMU ČASOPISU BIKER IBA ZA 19,80€!
Novinky

Video: Re.Built je o dvoch šestnásť ročných freerideroch, ktorí sa pustili na trať Red Bull Rampage

Commencal si už vychováva budúcu generáciu účastníkov najväčšieho freeride podujatia na svete Red Bull Rampage.
Matúš Bušík

Drake Parker a Finley Kirschenmann, obaja sú 16-roční jazdci a natočili video z terénov, kde s v roku 2022 odjazdilo legendárne podujatie Red Bull Rampage.

Za posledných 5 rokov jazdenia na púšti  bolo úžasné sledovať, ako sa ich sebavedomie a cit pri jazde na týchto líniách rastú.

Ešte lepšie je, ako veľmi sa zvýšili ich jazdecké schopnosti a púštne IQ. Vedia, čo znamená jazdiť tieto obrovské línie a koľko prípravy si vyžaduje jedna jazda na nich. Najlepšie je, že si pri tom užijú maximum zábavy.

Prípravy na jazdenie trvali tri dni od ráno až do večera. S výsledkom ktorý vytvorila Syd Hyldahl a ktorý predstavuje úžasné jazdenie od Finleyho aj Drakea a Sydinu schopnosť zachytiť príbeh a pocit z cesty sú tvorcovia v konečnom dôsledku veľmi spokojní.

„Vedel som, že dokážem zajazdiť celú líniu od vrchu dole, keď sme týždeň predtým natrénovali najväčší drop. Poskladať všetky skoky a pustiť sa do línie Red Bull Rampage bol splnený sen.“ – Drake

„Púšť je jedno z mojich obľúbených miest na jazdenie. Existuje toľko možností, ako byť kreatívny a postaviť si to, čo vyhovuje tebe a tvojmu štýlu jazdy.“ – Finley

Aktuality

16:37 Paul Seixas môže podľa Benoota prekvapiť aj na pódiu Tour de France: To, čo ten chalan dokáže, je naozaj výnimočné.

Mladý Francúz patrí medzi najväčšie objavy sezóny, no podľa skúseného tímového kolegu bude pri jeho ďalšom raste rozhodujúce, aby naňho verejnosť zbytočne netlačila.

16:12 Tour de France rozdá opäť viac ako dva milióny eur. Odmeny však výrazne zaostávajú za inými športmi.

Aj keď ide o najlukratívnejšie cyklistické podujatie sveta, finančné odmeny na Tour de France sú v porovnaní s tenisom či futbalom stále prekvapivo nízke.

Včera 18:10 Jhonatan Narváez zvládol dramatický záver a vyhral tretiu etapu Okolo Švajčiarska.

Ekvádorský jazdec pokračuje vo výbornej forme a na Okolo Švajčiarska pridal ďalšie víťazstvo pre tím UAE Emirates-XRG.

Včera 18:01 Kubiš v cieľovom stúpaní nestačil na najlepších. Kráľovskú etapu Okolo Belgicka vyhral Alex Aranburu.

Aranburu zvíťazil v šprinte do kopca pred druhým Lewisom Askeym a tretí finišoval Carlos Canal. Slovenský majster Lukáš Kubiš prešiel cieľom na 16. mieste.

Včera 17:32 Nový mestský elektrobicykel Canyon Roadlite:ON využíva vôbec prvý nábojový motor Bosch Hub Line.

Model Canyon Roadlite:ON CF stojí 2999 eur a je určený pre mestských jazdcov, ktorí sa chcú po uliciach pohybovať rýchlo a efektívne.

Zavrieť reklamu