Pridajte sa k predplatiteľom

Biker.sk

ZÁMOK K ROČNÉMU PREDPLATNÉMU ČASOPISU BIKER IBA ZA 19,80€!
Novinky

Simona Kuchyňková oslavuje víťazný comeback. Ľuboš Staňo skončil v Slovinsku tretí

Slovenskí jazdci majú za sebou úvodné enduro preteky v sezóne 2023, ktoré sa uskutočnili v slovinskej Ajdovščine. Pretekárom sa darilo a domov si odnášajú až tri medaily. Dve zlaté vďaka sestrám Kuchyňkovým a bronz pridal Ľuboš Staňo.
Matúš Bušík
Simona Kuchyňková oslavuje víťazný comeback. Ľuboš Staňo skončil v Slovinsku tretí

Prvé kolo slovinského pohára v disciplíne enduro SloEnduro v Ajdovščine malo bohatú slovenskú účasť. Pretekári odštartovali sezónu vo vynikajúcej forme, čo nás náramne teší.

Simona Kuchyňková, ktorá vynechala takmer celú predošlú sezónu sa medzi pásky vrátila v skvelej forme a podarilo sa jej preteky v hlavnej ženskej kategórii vyhrať.

Bola najrýchlejšou pretekárkou vo všetkých rýchlostných skúškach a zaslúžene si vyjazdila zlatú medailu s časom 23:49:32. Pred druhou Tinou Smrdel zo Slovinska mala náskok takmer 50 sekúnd. Na treťom mieste skončila ďalšia Slovinka Teja Cerar.

V mužskej kategórii malo Slovensko tiež zastúpenie, okrem Ľuboša Staňa sa na štart pretekov postavili Dávid Cíbik, Tomáš Martinák a Tomáš Straka.

 

Zobraziť tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Ľuboš Staňo (@lubos_stano15)

Ľubošovi Staňovi preteky vyšli a v cieli z toho bolo 3. miesto v elitnej mužskej kategórii. Ľuboš svoje preteky komentoval na sociálnych sieťach, s tým, že počas niektorých RS musel obiehať pomalších jazdcov, čo ho stálo cenné sekundy, ale vo výsledku bol s 3. miestom v pretekoch spokojný.

V štyroch rýchlostných skúškach dosiahol čas 19:57:43 a na víťaza Mihu Smrdela stratil 18,5 sekundy. Druhý skončil Kristijan Medvešček.

Druhým najlepším slovenským jazdcom v pretekoch bol Dávid Cíbik, ktorý skončil na 15. mieste. Dvojica Tomášov Martinák a Straka boli 28. respektíve 33.

Medailu si z pretekov odnáša aj mladšia sestra Simony – Júlia Kuchyňková, ktorá vyhrala dievčenské preteky v kategórii U13.

Pretekárom a pretekárkam gratulujeme a tešíme sa zo skvelej reprezentácie. Prajeme veľa úspechov v nasledujúcich pretekoch.

Kompletné výsledky pretekov nájdete na stránke: www.sloenduro.com

Aktuality

15:26 Decathlon dal do predaja repliky bicyklov Van Rysel RCR Pro tímu AG2R. Po pár hodinách boli vypredané.

V utorok pridal Decathlon do ponuky cestné bicykle, na ktorých pretekajú jazdci tímu Decathlon AG2R La Mondiale. S cenou 9000 eur boli vypredané už na ďalší deň.

11:39 Strávil som týždeň s Petrom Saganom na tréningovom kempe vo Finale Ligure.

Keď ma Mišo Kolář oslovil s ponukou ísť do Talianska na týždenné sústredenie, na ktorom bude aj Peter Sagan, nemohol som odmietnuť. Už len možnosť byť v prítomnosti takej legendy ako Peter je niečo, čo sa jednoducho neodmieta.

09:46 Video: Premrznutého Mattiasa Skjelmoseho museli odniesť v rukách pred koncom Valónskeho šípu.

Dánsky pretekár tímu Lidl-Trek odstúpil z ardénskej klasiky 40 km pred cieľom. Preteky poznačilo chladné a daždivé počasie, ktoré vyradilo mnohých favoritov a preteky dokončilo len 44 cyklistov zo 175 štartujúcich.

09:32 Stevie Williams bol najsilnejší v stúpaní Mur de Huy a na Valónskom šípe dosiahol najväčší úspech v kariére.

Britský jazdec tímu Israel-Premier Tech zaútočil 300 metrov pred cieľom a zvíťazil pred druhým Kevinom Vauquelinom (Arkéa-Samsic) a Maximom Van Gilsom (Lotto-Dstny).

Včera 12:11 RockShox predstavil novú vidlicu Psylo, ktorá je postavená na základoch Lyrik a Pike a stojí polovicu.

Táto vidlica je určená na trailové jazdenie, má byť postavená s ohľadom na nižšiu cenu a má novú patrónu DebonAir.

Zavrieť reklamu