Pridajte sa k predplatiteľom

Biker.sk

ZÁMOK K ROČNÉMU PREDPLATNÉMU ČASOPISU BIKER IBA ZA 19,80€!
Novinky

Bex Baraona a Richie Rude vyhrali druhé kolo svetového pohára enduro v Austrálii

V austrálsom Derby sa cez víkend konalo druhé kolo svetového pohára v enduro. Najrýchlejšími jazdcami sa stali Richie Rude a Bex Baraona, ktorí vyhrali zhodne po 3 rýchlostné skúšky z celkového počtu šiestich meraných úsekov.
Matúš Bušík
Bex Baraona a Richie Rude vyhrali druhé kolo svetového pohára enduro v Austrálii

Bex Baraona a Richie Rude z Yeti Fox Racing vyhrali zhodne po tri rýchlostné skúšky, a stali sa víťazmi v austrálskom Derby v Tasmánii.

V tvrdej konkurencii to bola konzistencia, ktorá ich odlišovala od zvyšku štartového poľa počas 44 km dlhých pretekov.

Dážď v týždni spôsobil, že typické žulové platne na tratiach v Derby boli zablatené, klzké a nepredvídateľné a v pretekoch žien to najviac vyhovovalo Britkám.

Harriet Harnden (Trek Factory Racing) vyhrala prvú etapu, ale Baraona zaostávala len o dve sekundy a Ella Conolly (Cannondale Enduro Team) bola štvrtá a chcela sa udržať v kontakte s najlepšími.

V konečnom dôsledku v každej rýchlostnej skúške bola najrýchlejšou jedna z britských pretekárok

Dvojica išla do záverečnej RS s menej ako sekundovým rozdielom a dvoma etapovými víťazstvami. Záverečná RS Kamma-Gutza bola rozhodujúca, keď Baraona vyhrala v najdlhšej etape dňa a ujala sa vedenia série. Jej celkový čas v cieli bol 29:52:01.

Na druhom mieste sa umiestnila Harriet Harnden, ktorá v cieli na víťazku stratila viac než 8 sekúnd a trojicu britských pretekárok na pódiu uzavrela Ella Conolly so stratou 25 sekúnd.

Skvelý výsledok zaznamenala univerzálna česká pretekárka Barbora Průdková, ktorá skončila na 6. mieste a na víťazku stratila necelú minútu.

Jazdci tímu Yeti/Fox Racing Rude, Lukasik a Baraona boli najúspešnejší.

Medzi mužmi to bol od začiatku súboj dvoch tímových kolegov Richieho Rudea a poľského jazdca Slawomira Lukasika. Táto dvojica z tímu Yeti/Fox Racing vyhrala štyri zo šiestich rýchlostných skúšok pričom Rude bol horší ako 2. len v jednej meranej RS.

Richie Rude nakoniec ovládol tri RS, Lukasik dve a jednu sa podarilo vyhrať šampiónovi z roku 2022 Jesse Melamedovi.

Rude vyhral posledný meraný úsek na schnúcej trati a získal víťazstvo v druhom kole svetového pohára enduro v austrálskom Derby s celkovým časom 25:52:86.

Jeho tímový kolega Lukasik skončil na druhom mieste so stratou necelých 8 sekúnd a tretie miesto bral Jesse Melamed s 25 sekundovým mankom na víťaza.

Kompletné výsledky pretekov nájdete na stránke www.ucimtbworldseries.com.

V celkovom hodnotení po dvoch kolách sú zatiaľ na čele víťazi austrálskych pretekov Bex Baraona a Richie Rude.

Celkové hodnotenie svetového pohára v enduro nájdete na stránke www.ucimtbworldseries.com.

Aktuality

17:40 Len 22-ročný Georg Steinhauser vyhral po 34 km sóle horskú 17. etapu Giro d’Italia.

Steinhauser si pripísal svoje prvé profesionálne víťazstvo na vrchole stúpania Passo Brocon. Druhý skončil Tadej Pogačar, ktorý si opäť navýšil náskok vo vedení celkovej klasifikácie a za ním finišovali v spoločnej skupine Antonio Tiberi, Geraint Thomas, Daniel Martínez, Einer Rubio a Romain Bardet.

11:40 Nahnevaný Ben O’Connor o Giro d’Italia: Sú to jedny z najhoršie zorganizovaných pretekov.

„Rád by som ho videl vysadnúť na bicykel, odštartovať etapu a zistiť, aká je jeho odpoveď,“ povedal Austrálčan o šéfovi Gira v reakcii na chaos na štarte 16. etapy, ktorú napokon organizátori výrazne skrátili pre chladné počasie, sneženie a dážď v pôvodnom mieste štartu.

10:58 Dokumentárny film o Michalovi Marošim uvidíte už čoskoro v Bratislave aj na BikeFeste v Kálnici.

Dokument Ten, co slaví každý den nie je len obyčajný športový dokument, ale ide o portrét človeka, ktorý stál nespočetnekrát na hrane medzi životom a smrťou.

09:29 Wout Van Aert nie je v najlepšej forme, ale potvrdil návrat na preteky a odštartuje na etapáku v Nórsku.

Van Aert utrpel v marci pri páde na klasike Dwars door Vlaandren početné zranenia – sedem zlomených rebier, kľúčnu kosť a prasknutú hrudnú kosť. Zrušil štart na Giro d’Italia, no zotavuje sa a mohol by sa zúčastniť na Tour de France.

Včera 17:48 Nezastaviteľný Tadej Pogačar vyhral na Giro d’Italia už po piatykrát, horskú etapu museli pre sneženie skrátiť.

Na druhom mieste skončil Giulio Pellizzari pred tretím Danielom Martínezom, ktorý sa posunul na druhé miesto v celkovej klasifikácii, pretože Geraint Thomas s ním už v závere neudržal tempo.

Zavrieť reklamu