Pridajte sa k predplatiteľom

Biker.sk

ZÁMOK K ROČNÉMU PREDPLATNÉMU ČASOPISU BIKER IBA ZA 19,80€!
Novinky

Primož Roglič sa stal celkovým víťazom pretekov Okolo Katalánska

Poslednú etapu však vyhral Belgičan Remco Evenepoel po niekoľkých útokov v kopcovitom teréne v závere etapy.
Matúš Bušík

 Primož Roglič (Jumbo-Visma) odrazil niekoľko útokov svojho najväčšieho konkurenta v pretekoch Remca Evenepoela (Soudal-QuickStep) a získal celkové víťazstvo na pretekoch Okolo Katalánska.

Slovinec sa tešil zo svojho 18. víťazstva v celkovom poradí, a my už sa teraz môžeme tešiť na vzájomný súboj Rogliča a Evenepoela na pretekoch Giro d’Italia v máji.

Roglič ustál niekoľko Evenepoelových útokov, aby bok po boku prišli až na cieľovú rovinku. V šprinte poslednej etapy bol Evenepoel rýchlejší, avšak z celkového víťazstva sa radoval Roglič.

„Bolo to ťažké,“ povedal Evenepoel po etape. „Ako som už spomínal dnes ráno, bolo naozaj ťažké striasť sa Primoža na takejto trati. Myslím si, že sme opäť dokázali, že sme najsilnejšími. Takže si myslím, že sme si to zaslúžili. Bola to pekná bitka s Primožom a som rád, že som ho mohol poraziť v šprinte.“

V celkovom poradí Roglič triumfoval o šesť sekúnd pred Evenepoelom, čo je najtesnejší rozdiel medzi dvoma najlepšími od roku 2015, keď Richie Porte porazil Alejandra Valverdeho. Almeida obsadil konečné 3. miesto so stratou 2:11 min.

V záverečnom stúpaní pretekov si Evenepoel vyjazdil prvenstvo vo vrchárskej súťaži o jeden bod pred Rogličom, ktorý Roglič si vybojoval dres pre celkového víťaza a rovnako najlepší bol aj v bodovacej súťaži.

„Tím bol opäť skvelý, udržal ma v pozícii a mal som nohy, takže je to skvelý týždeň za nami a môžeme oslavovať.

„Okolo Katalánska bolo niečo, čo mi určite chýbalo. Už len byť súčasťou histórie na jednom z najstarších pretekov je pocta a teší ma, že som jedným z víťazov. Veľká vďaka tímu okolo mňa a všetckým spolujazdcom.“ Povedal po pretekoch Roglič.

Kompletné výsledky 7. etapy pretekov Okolo Katalásnak spolu s celkovým poradím:

Aktuality

14:39 Video: Ako sa rodilo víťazstvo Simče Kuchyňkovej v pretekoch svetového pohára v endure?

Pretekársky tím Okoeverywhere Racing prináša pohľad na ďalší súťažný víkend v pretekoch svetového pohára, ktoré sa uskutočnili v poľskom meste Bielsko-Biala, ktoré je už roky vyhlásenou enduro lokalitou.

13:32 Svetový pohár v zjazde v poľskom Szczyrku vyhral premiérovo Ronan Dunne, v ženách najrýchlejšou Marine Cabirou.

Okrem Íra boli v top 5 už iba francúzski pretekári. Najlepšie zo Slovákov zajazdil Rasťo Baránek, ktorý skončil na 34. mieste a postup do finále mu unikol len o 0,8 sekundy.

12:27 Dylan Groenewegen zvíťazil na belgickej klasike Okolo Limburgu a dočkal sa prvej výhry od januára.

Groenewegen bol tento rok už deväťkrát na pódiových priečkach, ale len dvakrát vyhral. Na pretekoch Okolo Limburgu skončil na druhom mieste Maurice Ballerstedt pred Arnaudom De Liem.

11:57 Video: Netflix zverejnil trailer na pokračovanie dokumentárnej série Tour de France: Unchained.

Na Netflixe bude dostupná od 11. júna 2024. V upútavke je zjavné, že séria sa zameriava nielen na samotné preteky, ale aj témy ako je doping a kontroverzné témy, vrátane konfliktu Juliana Alaphilippea so šéfom QuickStep-u Patrickom Lefevereom.

11:40 Detaily 16. etapy Giro d’Italia 2024: Dĺžka, prevýšenie a najväčší favoriti.

Po kráľovskej etape, ktorú suverénne vyhral Tadej Pogačar, nasleduje ďalšia horská etapa, v ktorej je pravdepodobný úspech úniku.

Zavrieť reklamu