Pridajte sa k predplatiteľom

Biker.sk

ROČNÉ PREDPLATNÉ ČASOPISU BIKER SPOLU S OFICIÁLNYM TRIČKOM BIRELL BIKEFEST IBA ZA 34,90€!
Novinky

Primož Roglič sa stal celkovým víťazom pretekov Okolo Katalánska

Poslednú etapu však vyhral Belgičan Remco Evenepoel po niekoľkých útokov v kopcovitom teréne v závere etapy.
Matúš Bušík

 Primož Roglič (Jumbo-Visma) odrazil niekoľko útokov svojho najväčšieho konkurenta v pretekoch Remca Evenepoela (Soudal-QuickStep) a získal celkové víťazstvo na pretekoch Okolo Katalánska.

Slovinec sa tešil zo svojho 18. víťazstva v celkovom poradí, a my už sa teraz môžeme tešiť na vzájomný súboj Rogliča a Evenepoela na pretekoch Giro d’Italia v máji.

Roglič ustál niekoľko Evenepoelových útokov, aby bok po boku prišli až na cieľovú rovinku. V šprinte poslednej etapy bol Evenepoel rýchlejší, avšak z celkového víťazstva sa radoval Roglič.

„Bolo to ťažké,“ povedal Evenepoel po etape. „Ako som už spomínal dnes ráno, bolo naozaj ťažké striasť sa Primoža na takejto trati. Myslím si, že sme opäť dokázali, že sme najsilnejšími. Takže si myslím, že sme si to zaslúžili. Bola to pekná bitka s Primožom a som rád, že som ho mohol poraziť v šprinte.“

V celkovom poradí Roglič triumfoval o šesť sekúnd pred Evenepoelom, čo je najtesnejší rozdiel medzi dvoma najlepšími od roku 2015, keď Richie Porte porazil Alejandra Valverdeho. Almeida obsadil konečné 3. miesto so stratou 2:11 min.

V záverečnom stúpaní pretekov si Evenepoel vyjazdil prvenstvo vo vrchárskej súťaži o jeden bod pred Rogličom, ktorý Roglič si vybojoval dres pre celkového víťaza a rovnako najlepší bol aj v bodovacej súťaži.

„Tím bol opäť skvelý, udržal ma v pozícii a mal som nohy, takže je to skvelý týždeň za nami a môžeme oslavovať.

„Okolo Katalánska bolo niečo, čo mi určite chýbalo. Už len byť súčasťou histórie na jednom z najstarších pretekov je pocta a teší ma, že som jedným z víťazov. Veľká vďaka tímu okolo mňa a všetckým spolujazdcom.“ Povedal po pretekoch Roglič.

Kompletné výsledky 7. etapy pretekov Okolo Katalásnak spolu s celkovým poradím:

Aktuality

Včera 12:14 Na bicykli za pôžitkami v Rakúsku: Cyklocesta pri rieke Inn – 520 kilometrov v srdci Álp.

Cyklocesta vedie zo St. Moritzu cez Innsbruck do Passau krížom cez Alpy po prúde rieky Inn.

Včera 11:13 Ako vyzerá trasa na Critérium du Dauphiné 2023? (detaily etáp, profily, dĺžka, prevýšenie).

V poslednej skúške pred Tour de France čakajú pretekárov na Critérium du Dauphiné štyri kopcovité etapy, jedna individuálna časovka a končí sa tromi horskými etapami.

Včera 10:00 Tím Lotto Dstny po sezóne 2023 končí s bicyklami Ridley.

„Ridley trochu zaostáva v oblasti inovácií,“ uvádza belgický tím, ktorý hľadá iného výrobcu bicyklov ako sponzora pre rok 2024. (Wielerflits)

Včera 09:32 Primož Roglič by sa mohol stretnúť s Evenepoelom už na pretekoch Okolo Švajčiarska.

Roglič ani Evenepoel zatiaľ stopercentne nepotvrdili štart na švajčiarskych 8-dňových pretekoch, ale keďže ani jeden z nich neplánuje ísť na Tour de France, je to dosť pravdepodobné.

31.05.2023 Birell Bikefest 2023: 10 vecí, ktoré si nesmiete zabudnúť.

Do začiatku Birell BikeFestu 2023 zostáva už iba zopár hodín. Prečítajte si zoznam tých najpotrebnejších vecí, ktoré by vám v Kálnici nemali chýbať.

Zavrieť reklamu