Pridajte sa k predplatiteľom

Biker.sk

ROČNÉ PREDPLATNÉ ČASOPISU BIKER SPOLU S OFICIÁLNYM TRIČKOM BIRELL BIKEFEST IBA ZA 34,90€!
Novinky

Juanfer Veléz je celkovým víťazom Red Bull Cerro Abajo 2023, Slavík skončil tretí

Poslednú zastávku pretekov Red Bull Guanajuato Cerro Abajo 2023 vyhral kolumbijský pretekár Camilo Sanchez, ktorý v celkovom poradí skončil na 2.mieste.
Matúš Bušík
Juanfer Veléz je celkovým víťazom Red Bull Cerro Abajo 2023, Slavík skončil tretí

Zdroj: Red Bull Content Pool

Súťaž sa konala v Guanajuato, meste známom ako svetové dedičstvo UNESCO, a zúčastnilo sa jej 29 najlepších jazdcov sveta na 1,2-kilometrovej trati, ktorá viedla farebnými ulicami charakterizovanými koloniálnou architektúrou XVI. storočia.

Po troch zastávkach – Valparaíso, Medellín a Guanajuato bol Juanfer Vélez korunovaný za šampióna Red Bull Cerro Abajo 2023.

Posledná zastávka v Guanajuate bola plná emócií a prekvapila nás. Favoritom Tomášovi Slávikovi a Juanferovi Vélezovi sa trať nepodarilo dokončiť, no pri zachovaní konzistencie počas ostatných zastávok sa umiestnili na treťom a prvom mieste. Tomáš Slávik spadol a Juanfer Vélez dostal defekt na prednej pneumatike.

Finálová jazda Tomáša Slavíka s nepríjemným pádom:

 

Zobraziť tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Tomas Slavik (@tomasslavik63)

Víťazom poslednej epizódy série sa stal Camilo Sánchez (1:55,766), ktorý porazil talentovaného Jacksona Goldstonea o 2,218 sekundy. Ten skončil na druhom mieste s časom 1:57,284 (+2,218), a Felipe Agurto (CHI), skončil tretí s časom 1:58,621 (+2,855).

Celkové poradie série Red Bull Cerro Abajo 2023:

 

Aktuality

Včera 12:14 Na bicykli za pôžitkami v Rakúsku: Cyklocesta pri rieke Inn – 520 kilometrov v srdci Álp.

Cyklocesta vedie zo St. Moritzu cez Innsbruck do Passau krížom cez Alpy po prúde rieky Inn.

Včera 11:13 Ako vyzerá trasa na Critérium du Dauphiné 2023? (detaily etáp, profily, dĺžka, prevýšenie).

V poslednej skúške pred Tour de France čakajú pretekárov na Critérium du Dauphiné štyri kopcovité etapy, jedna individuálna časovka a končí sa tromi horskými etapami.

Včera 10:00 Tím Lotto Dstny po sezóne 2023 končí s bicyklami Ridley.

„Ridley trochu zaostáva v oblasti inovácií,“ uvádza belgický tím, ktorý hľadá iného výrobcu bicyklov ako sponzora pre rok 2024. (Wielerflits)

Včera 09:32 Primož Roglič by sa mohol stretnúť s Evenepoelom už na pretekoch Okolo Švajčiarska.

Roglič ani Evenepoel zatiaľ stopercentne nepotvrdili štart na švajčiarskych 8-dňových pretekoch, ale keďže ani jeden z nich neplánuje ísť na Tour de France, je to dosť pravdepodobné.

31.05.2023 Birell Bikefest 2023: 10 vecí, ktoré si nesmiete zabudnúť.

Do začiatku Birell BikeFestu 2023 zostáva už iba zopár hodín. Prečítajte si zoznam tých najpotrebnejších vecí, ktoré by vám v Kálnici nemali chýbať.

Zavrieť reklamu