Pridajte sa k predplatiteľom

Biker.sk

ZÁMOK K ROČNÉMU PREDPLATNÉMU ČASOPISU BIKER IBA ZA 19,80€!
Novinky

Primož Roglič porazil v tesnom súboji Evenepoela a vyhral úvodnú etapu Okolo Katalánska

V cieľovom šprinte do vrchu v meste Sant Feliu de Guíxols sa stal víťazom Roglič pred majstrom sveta Remcom Evenepoelom a tretí skončil Ide Schelling.
Martin Sarvaš
Primož Roglič porazil v tesnom súboji Evenepoela a vyhral úvodnú etapu Okolo Katalánska

Foto: Jumbo-Visma

Primož Roglič (Jumbo-Visma) potvrdil skvelú formu po víťazstve troch etáp i celkového hodnotenia na Tirreno-Adriatico a podarilo sa mu vyhrať hneď úvodnú etapu etapových pretekov Okolo Katalánska.

Roglič porazil v tesnom súboji v záverečnom šprinte do vrchu v meste Sant Feliu de Guíxols majstra sveta Remca Evenepoela (Soudal Quick-Step) a tretí prešiel cieľovou čiarou Ide Schelling Bora-Hansgrohe).

„Je to skvelé a užívam si to. Tímoví kolegovia odviedli výbornú prácu, ale je to ešte len prvý deň, takže uvidíme, ako to pôjde ďalej,“ povedal po etape Roglič.

Dvojica Roglič a Evenepoel sa stretla naposledy na Vuelte 2022, ktorú vyhral Evenepoel a Roglič bol jeho najväčším rivalom, ale po páde musel z pretekov odstúpiť.

33-ročný Slovinec je jedným z najväčších favoritov v celkovom hodnotení, spolu s Evenepoelom či pretekármi ako Richard Carapaz (EF Education EasyPost), Adam Yates (UAE Emirates) Jai Hindley (Bora-Hansgrohe), Mikel Landa (Bahrain Victorious) a Romain Bardet (DSM).

Záverečný šprint:

Výsledky 1. etapy Okolo Katalánska 2023

Aktuality

Včera 16:39 43-ročný Alejandro Valverde suverénne vyhral gravelové preteky Svetového pohára La Indomable.

Valverde zvíťazil na 96-kilometrovej trati s prevýšením 2 400 m v španielskej provincii Almeria. Na druhom mieste skončil francúzsky jazdec Hugo Drechou (Groove Gravel) pred Portugalčanom Tiagom Ferreirom (Vouzela BH).

19.04.2024 Po Cape Epic potvrdzujú Števková s Krahulcovou výbornú formu aj na pretekoch 4 Islands, kde sú priebežne na 3. mieste (+ galéria).

Slovenské duo pretekárok Janka Keseg Števková s Martinou Krahulcovou nastúpili do ďalších etapových pretekov dvojíc, tentokrát v Chorvátsku na podujatí 4 Islands. V pretekoch sa im darí a zatiaľ v každej etape skončili na vynikajúcom 3. mieste!

19.04.2024 Video: Toto je trať 2. kola svetového pohára XCO v brazílskej Araxá.

Minulý týždeň odštartoval seriál svetového pohára v horskej cyklistike podujatiami XCC a XCO v brazílskej Mairiporã. Pretekári mali niekoľko dní na oddych a doladenie formy a už počas soboty a nedele sa môžeme tešiť na druhé kolo svetového pohára.

19.04.2024 Juan Pedro López je celkovým víťazom pretekov Okolo Álp, poslednú etapu vyhral Aurélien Paret-Peintre.

26-ročný Španiel si pripísal na talianskych etapových pretekoch svoje prvé profesionálne víťazstvo, keď vyhral tretiu etapu, a zároveň sa stal po prvýkrát víťazom celkovej klasifikácie.

19.04.2024 Fotogaléria: Ako Peter Sagan jazdil aj varil na tréningovom kempe vo Finale Ligure.

„Takto dobre som sa necítil už asi 10 rokov,“ povedal Peter pri našej poslednej spoločnej večeri. „Som naozaj rád, že sme sa tu stretli takáto skvelá partia a dúfam, že sa takto ešte stretneme.“

Zavrieť reklamu