Matúš Štoček skončil druhý v 2. etape a desiaty v celkovom hodnotení na pretekoch Okolo Rodosu

Štoček predviedol na etapáku na Rodose skvelý výkon a po druhej etape bol na druhom mieste aj v celkovom hodnotení, ale v záverečnej etape stratil 34 sekúnd na víťaza a posunul sa na celkové desiate miesto.

Slovenský cyklista Matúš Štoček (ATT Investments) predviedol na pretekoch Okolo Rodosu skvelý výkon a po nedávnom štvrtom mieste na Grand Prix na Rodose potvrdil dobrú formu.

Prológ bol pre búrku zrušený, ale v už v úvodnej etape (138,5 km / 1528 m) skončil Štoček opäť tesne pod pódiom na štvrtom mieste.

V druhej etape (153,5 km / 2159 m) dosiahol skvelý výsledok, keď v hromadnom šprinte bojoval o víťazstvo, no napokon skončil na druhom mieste za víťazom zo Švédska Hjalmarom Klyverom (IBT – Tripeak).

Do záverečnej etapy vstupoval 24-ročný Slovák len s trojsekundovou stratou na priebežného lídra Christiana Ingemann Lindquista.

„Chalani sa o mňa v priebehu etapy perfektne starali. Pred posledným kopcom, keď už bol balík nadelený, išli také tempo, aby nikto nemal chuť nastupovať. V závere som mal okolo seba stále Jakuba a Dana, odvádzali úžasnú prácu. Druhé miesto nie je prvé, ale o dosť lepšie ako štvrté. Uvidíme, ako to pôjde zajtra. Cítim sa dobre, ale čaká nás profilovo najťažšia etapa,“ povedal Matúš Štoček po etape pre český portál RoadCycling.cz.

V tretej etape (150,2 km / 2622 m) však Matúš Štoček stratil 34 sekúnd na víťaza Andreasa Miltiadisa (Kiwi Atlántico – Cabo de Peñas) z Cypru.

Celkovým víťazom pretekov sa stal Portugalec António Morgado (Hagens Berman Axeon) vďaka šiestim bonusovým sekundám, ktoré dostal za druhé miesto v poslednej etape.

Štoček sa kvôli časovej strate posunul v celkovom hodnotení na 10. miesto, zatiaľ čo jeho český tímový kolega Jakub Otruba sa po piatom mieste v etape posunul na rovnakú piatu priečku aj v celkovom poradí.