Pridajte sa k predplatiteľom

Biker.sk

ZÁMOK K ROČNÉMU PREDPLATNÉMU ČASOPISU BIKER IBA ZA 19,80€!
Novinky

Francúzsky výrobca Angell chystá v spolupráci s BMW prvý elektrobicykel MINI

BMW zintenzívňuje elektrifikáciu značky MINI, keďže najpredávanejším vozidlom MINI v roku 2022 bolo plne elektrické MINI E.
Martin Sarvaš
Francúzsky výrobca Angell chystá v spolupráci s BMW prvý elektrobicykel MINI

Francúzsky výrobca bicyklov a špecialista na elektromobilitu Angell oznámil svoj strategický plán na roky 2023 – 2025 a exkluzívne partnerstvo s automobilkou BMW s cieľom uviesť na trh prvý elektrický bicykel MINI.

Len tri roky po vzniku a s dvojciferným rastom v roku 2022 zaujala spoločnosť Angell jedinečné miesto v prostredí mestskej mikromobility. Jedným z hlavných cieľov výrobcu je znížiť uhlíkovú stopu.

Spoločnosť BMW Group už dlho prehodnocuje svoju úlohu a prístup v kontexte mobility a tiež sa už zaviazala k technickým inováciám a investíciám do environmentálnej zodpovednosti.

Elektrifikácia jej produktov (automobily, motocykle, skútre) a jej značiek (BMW, Rolls-Royce, MINI) je jedným z jej najhmatateľnejších dôkazov, vďaka čomu je skupina priekopníkom v oblasti modernej a zodpovednej mobility.

Zo strategického hľadiska teraz BMW zintenzívňuje elektrifikáciu značky MINI, keďže najpredávanejším vozidlom MINI v roku 2022 bolo plne elektrické MINI E, a tiež využíva svoju pozíciu svojej „mestskej značky“.

„Rok 2023 je bohatým rokom pre Angell Mobility a sme mimoriadne hrdí na to, že sme boli vybraní skupinou BMW pre svoj projekt elektrických bicyklov MINI,“ hovorí Marc Simoncini zakladateľ Angell.

„Táto známka dôvery od významného a moderného hráča v tomto odvetví je pre nás silným signálom povzbudenia a forma uznania, ktorá nás zaväzuje k nášmu novému partnerovi, samozrejme, ale aj k našim zákazníkom a komunite Angell,“ dodal Simoncini.

„Pokračujúci úspech modelov MINI s elektrickým pohonom potvrdzuje cestu značky k úplne elektrickej budúcnosti. S jasným zameraním na udržateľnosť a minimálnu ekologickú stopu priťahuje MINI na celom svete stále viac zákazníkov, ktorí si užívajú pocit z jazdy ako na elektrickej motokáre,“ hovorí šéfka MINI Stefanie Wurst.

BMW Group a Angell nedávno podpísali globálnu dohodu, ktorá výrobcovi Angell umožní navrhnúť (v úzkej spolupráci so značkou MINI) , vyvíjať, vyrábať a distribuovať rad elektrických bicyklov značky MINI po dobu 5 rokov.

Aktuality

17:40 Len 22-ročný Georg Steinhauser vyhral po 34 km sóle horskú 17. etapu Giro d’Italia.

Steinhauser si pripísal svoje prvé profesionálne víťazstvo na vrchole stúpania Passo Brocon. Druhý skončil Tadej Pogačar, ktorý si opäť navýšil náskok vo vedení celkovej klasifikácie a za ním finišovali v spoločnej skupine Antonio Tiberi, Geraint Thomas, Daniel Martínez, Einer Rubio a Romain Bardet.

11:40 Nahnevaný Ben O’Connor o Giro d’Italia: Sú to jedny z najhoršie zorganizovaných pretekov.

„Rád by som ho videl vysadnúť na bicykel, odštartovať etapu a zistiť, aká je jeho odpoveď,“ povedal Austrálčan o šéfovi Gira v reakcii na chaos na štarte 16. etapy, ktorú napokon organizátori výrazne skrátili pre chladné počasie, sneženie a dážď v pôvodnom mieste štartu.

10:58 Dokumentárny film o Michalovi Marošim uvidíte už čoskoro v Bratislave aj na BikeFeste v Kálnici.

Dokument Ten, co slaví každý den nie je len obyčajný športový dokument, ale ide o portrét človeka, ktorý stál nespočetnekrát na hrane medzi životom a smrťou.

09:29 Wout Van Aert nie je v najlepšej forme, ale potvrdil návrat na preteky a odštartuje na etapáku v Nórsku.

Van Aert utrpel v marci pri páde na klasike Dwars door Vlaandren početné zranenia – sedem zlomených rebier, kľúčnu kosť a prasknutú hrudnú kosť. Zrušil štart na Giro d’Italia, no zotavuje sa a mohol by sa zúčastniť na Tour de France.

Včera 17:48 Nezastaviteľný Tadej Pogačar vyhral na Giro d’Italia už po piatykrát, horskú etapu museli pre sneženie skrátiť.

Na druhom mieste skončil Giulio Pellizzari pred tretím Danielom Martínezom, ktorý sa posunul na druhé miesto v celkovej klasifikácii, pretože Geraint Thomas s ním už v závere neudržal tempo.

Zavrieť reklamu