Pridajte sa k predplatiteľom

Biker.sk

ZÁMOK K ROČNÉMU PREDPLATNÉMU ČASOPISU BIKER IBA ZA 19,80€!
Novinky

Crankworx v sezóne 2023 ponúkne priame prenosy s komentátorom Robom Warnerom

Crankworx uvedie v sezóne 2023 niekoľko dôležitých zmien v zjazdových pretekoch. Tie budú vysielané prostredníctvom viacerých kamier cez Red Bull TV a komentovať ich bude Rob Warner. Okrem toho navýšili celkovú prize money pre pretekárov a zavádzajú nové ocenenie 1199.
Matúš Bušík
Crankworx v sezóne 2023 ponúkne priame prenosy s komentátorom Robom Warnerom

Zdroj: Red Bull Content Pool

Sezóna 2023 bude čo sa týka zjazdov určite prelomová. Zo všetkých strán sa na nás valia zmeny, ktoré vôbec nie sú zanedbateľné.

Okrem zmien, ktoré nás čakajú v rámci svetového pohára zverejnili aj organizátori festivalov Crankworx, na čo sa v nasledujúcej sezóne môžete tešiť a nie je toho málo.

Najväčšou správou a zároveň informáciou, ktorá poteší nejedného priaznivca horskej cyklistiky je, že hlasom zjazdových pretekov Crankworx nebude nik iný ako legenda Rob Warner. Dopĺňať ho bude spolukomentátor Eliot Jackson.

Zjazdové preteky sa uskutočnia popri všetkých ostatných nosných disciplínach festivalu Crankworx na všetkých štyroch podujatiach v roku 2023.

Preteky budú lepšie pokryté pre priame prenosy, k dispozícii bude väčšie množstvo kamier, ktoré fanúšikom sledujúcich prenosy z domu prinesú viac akcie a zábavy.

Novinkou bude udeľovanie titulov Crankworx World Tour Downhill Championship. Tie si zaslúžia jazdci, ktorí v štyroch kolách dosiahnu najvyšší súčet bodov. Tieto tituly majú byť akýmsi ekvivalentom k celkovému hodnoteniu svetového pohára v zjazde.

Organizátori zavádzajú aj nové ocenenie 1199 Award, ktoré je pomenované na počesť legendárneho celkového počtu bodov Stevea Smitha, ktorý tragicky zahynul. Tento bodový zápis si pripísal v sezóne 2013, keď vyhral celkové hodnotenie svetového pohára v zjazde.

Získa ho jazdec, muž alebo žena, ktorému sa podarí prekonať v súčte bodov magickú hranicu 1199 bodov. V prípade, že v danom ročníku nikto z jazdcov nedosiahne potrebný počet na udelenie bodov prémia 10 000 CAD a cenu nezíska nikto a prize money sa v nasledujúcom roku zdvojnásobí.

Kompletná výška prize money v zjazdových podujatiach Crankworx dosiahne až 130 000 CAD a je určená pre najlepších jazdcov jednotlivých kôl, ako aj pre víťazov celkového poradia a pre víťaza 1199 Award.

Festival Crankworx odštartuje v marci v novozélandskej Rotorue a sezóna Crankworx sa zakončí v júli v bikeparku Whistler, prvými pretekmi na novej trati pomenovanej 1199.

UCI máme problém?

Crankworx
Zdroj: Red Bull Content Pool

„Crankworx je o vytváraní maximálneho zážitku z horskej cyklistiky,“ hovorí Darren Kinnaird, výkonný riaditeľ Crankworx.

„S ohľadom na to sme si znovu predstavili, čo je Crankworx Downhill pre rok 2023. Máme príležitosť priviesť na tieto výnimočné podujatia najlepších jazdcov na svete. V kabíne máme vysnívaný tím, zvýšené pokrytie a jedinečné nové ocenenie pre športovcov, ktorí sa môžu uchádzať o cenu 1199. Dúfame, že fanúšikovia si užijú toľko zábavy, či už budú na trati alebo prostredníctvom Red Bull TV.“

„To isté platí aj o športovcoch, dúfame že sa na našich podujatiach dobre bavia. Sme nadšení z toho, čo sme naplánovali pre zjazd v roku 2023,“ dodal Darren Kinnaird.

Z vyššie uvdeného je zrejmé, že Crankworx má v pláne prilákať najlepších svetových jazdcov a byť tak konkurencieschopným seriálom pre preteky svetového pohára v zjazde organizované UCI.

Situácia okolo vysielania pretekov svetového pohára je nejasná, stále nie je potvrdené kde a za akých podmienok bude vysielanie pretekov prebiehať. Aj keď UCI zverejnili prvé detaily ohľadom prenosov.

Taktiež navýšenie prize money a zavedenie nového ocenenia môžu motivovať jazdcov k účasti na podujatiach Crankworx. Navyše prvé dve podujatia na Novom Zélande a v Austrálii sa uskutočnia pred štartom svetového pohára a môžu byť vhodnou prípravou pre pretekárov.

Kalendár Crankworx 2023:

  • Rotorua, Nový Zéland – 18.-26.3.2023
  • Cairns, Austrália – 17.-21.5.2023
  • Innsbruck, Rakúsko – 21.-25.6.2023
  • Whistler, Kanada – 21.-30.7.2023

Aktuality

15:26 Decathlon dal do predaja repliky bicyklov Van Rysel RCR Pro tímu AG2R. Po pár hodinách boli vypredané.

V utorok pridal Decathlon do ponuky cestné bicykle, na ktorých pretekajú jazdci tímu Decathlon AG2R La Mondiale. S cenou 9000 eur boli vypredané už na ďalší deň.

11:39 Strávil som týždeň s Petrom Saganom na tréningovom kempe vo Finale Ligure.

Keď ma Mišo Kolář oslovil s ponukou ísť do Talianska na týždenné sústredenie, na ktorom bude aj Peter Sagan, nemohol som odmietnuť. Už len možnosť byť v prítomnosti takej legendy ako Peter je niečo, čo sa jednoducho neodmieta.

09:46 Video: Premrznutého Mattiasa Skjelmoseho museli odniesť v rukách pred koncom Valónskeho šípu.

Dánsky pretekár tímu Lidl-Trek odstúpil z ardénskej klasiky 40 km pred cieľom. Preteky poznačilo chladné a daždivé počasie, ktoré vyradilo mnohých favoritov a preteky dokončilo len 44 cyklistov zo 175 štartujúcich.

09:32 Stevie Williams bol najsilnejší v stúpaní Mur de Huy a na Valónskom šípe dosiahol najväčší úspech v kariére.

Britský jazdec tímu Israel-Premier Tech zaútočil 300 metrov pred cieľom a zvíťazil pred druhým Kevinom Vauquelinom (Arkéa-Samsic) a Maximom Van Gilsom (Lotto-Dstny).

Včera 12:11 RockShox predstavil novú vidlicu Psylo, ktorá je postavená na základoch Lyrik a Pike a stojí polovicu.

Táto vidlica je určená na trailové jazdenie, má byť postavená s ohľadom na nižšiu cenu a má novú patrónu DebonAir.

Zavrieť reklamu