Pridajte sa k predplatiteľom

Biker.sk

ZÁMOK K ROČNÉMU PREDPLATNÉMU ČASOPISU BIKER IBA ZA 19,80€!
Novinky

Bell uviedli na trh novú integrálnu prilbu Full-10 DH

Tá obsahuje všetky najnovšie bezpečnostné štandardy a pridáva aj niečo naviac.
Matúš Bušík

Spoločnosť Bell predstavili dnes novú integrálnu prilbu Bell Full-10 DH. Stalo sa tak takmer desať rokov po tom, čo debutoval jej veľmi úspešný predchodca Full 9.

Full-10 stojí 650 dolárov a je vlajkovou loďou  prilieb Bell s karbónovou konštrukciou, vylepšeným vetraním a zoznamom moderných bezpečnostných prvkov.

Tieto bezpečnostné prvky zahŕňajú pridanie MIPS Spherical Technology, čo je dizajn, ktorý využíva dve samostatné vrstvy peny spojené elastomérmi, ktoré umožňujú dvom vrstvám pohybovať sa nezávisle.

Myšlienka je, že počas nárazu je vonkajšia vrstva schopná dostatočne rotovať, aby pomohla rozptýliť časť nárazovej sily, čím sa zníži množstvo sily, ktorá zasiahne mozog.

Vonkajšia vrstva využíva EPS penu na zvládanie nárazov pri vyššej rýchlosti a vnútorná vrstva je EPP, pena s nižšou hustotou, ktorá zvláda nárazy pri nižšej rýchlosti.

Čo sa týka ventilácie, Bell vybavil Full-10 mimoriadnym systémom Thermal Exchange Airflow System (TEAS). Systém zahŕňa kanály v pene v prednej časti prilby, ktoré sú navrhnuté tak, aby udržiavali pohyb vzduchu nad hlavou jazdca a smerom von cez väčšie zadné vetracie otvory.

Lícne vypchávky sú pripevnené na mieste pomocou magnetov, vďaka čomu je ich odstránenie pri čistení (alebo po nehode s prilbou stále na hlave jazdca) jednoduchým procesom.

Súčasťou balenia sú dve ďalšie sady lícnych vypchávok, ktoré vám pomôžu dosiahnuť dokonalé prispôsobenie.

Medzi ďalšie funkcie patrí integrovaný držiak na kameru a systém uzatvárania titánovým D-krúžkom.

Full-10 je k dispozícii v štyroch veľkostiach (XS/S, M, L, XL/XXL) a na výber sú štyri rôzne farebné prevedenia.

Skutočná hmotnosť strednej veľkosti je 1092 gramov.

Aktuality

12:11 RockShox predstavil novú vidlicu Psylo, ktorá je postavená na základoch Lyrik a Pike a stojí polovicu.

Táto vidlica je určená na trailové jazdenie, má byť postavená s ohľadom na nižšiu cenu a má novú patrónu DebonAir.

10:42 FMBA, Crankworx a jazdci sa dohodli na spoločných podmienkach ako zachovať najvyššiu úroveň slopestyle pretekov.

Po tom čo elitní slopestyle jazdci nenastúpili do pretekov v rámci Crankworx Rotorua sa začalo rokovať o tom, ako najvyššiu úroveň zachovať. Jazdci boli frustrovaní z podmienok, za ktorých ďalej neboli ochotní zúčastňovať sa pretekov.

Včera 16:28 Peter Sagan sa z Brazílie vrátil naspäť do Európy (+galéria).

Peter Sagan bol so svojím tímom Specialized Factory Racing na úvodnom kole Svetového pohára v horskej cyklistike v brazílskej Mairiporã. Vzhľadom na svoju formu a predchádzajúce zdravotné problémy sa rozhodol v pretekoch neštartovať. Nenastúpi ani do druhého kola svetového pohára, ktoré sa uskutoční už tento víkend, taktiež v Brazílii.

Včera 10:37 Dusty Days v Kálnici s účasťou svetových jazdcov!

V kálnickom bikeparku to bude v najbližších dňoch žiť a to poriadne. Uskutoční sa totoiž freeride akcia s názvom Dusty Days, na ktorú sú pozvaní tí najlepší svetoví jazdci!

15.04.2024 Video: Victor Koretzky sa po pretekoch v XCC pustil do tímového kolegu Vidaurre Kossmanna.

Pretekári tímu Specialized Factory Racing si mali po pretekoch v Short Tracku čo vysvetľovať. Úspešnejší z tejto dvojice Martin Vidaurre Kossmann skončil v sobotu na treťom mieste a Victor Koretzky obsadil 4. pozíciu, s ktorou očividne nebol spokojný.

Zavrieť reklamu