Pridajte sa k predplatiteľom

Biker.sk

ZÁMOK K ROČNÉMU PREDPLATNÉMU ČASOPISU BIKER IBA ZA 19,80€!
Novinky

Video: Pozrite sa do zákulisia súboju Mathieu van der Poela a Wouta van Aerta na MS v cyklokrose 2023

Dlhoroční rivali v cyklokrose i cestnej cyklistike predviedli v Hoogerheide úžasné súboje, ktoré vyvrcholili až v záverečnom šprinte.
Martin Sarvaš
 Video: Pozrite sa do zákulisia súboju Mathieu van der Poela a Wouta van Aerta na MS v cyklokrose 2023

Mathieu van der Poel dosiahol už piaty titul majstra sveta v cyklokrose. Na domácej trati v holandskom Hoogerheide sa rozhodovalo až v záverečnom šprinte, v ktorom po 67-minútovom súboji porazil svojho dlhoročného rivala Wouta van Aerta.

Van der Poel a Van Aert sa dostali na čelo pretekov už v úvodnom kole a dvojica išla osamote až do úplného konca.

„V poslednom kole som sa cítil veľmi uvoľnene. Myslím si, že práve to bol kľúč k dnešnému víťazstvu. Mohol som zostať naozaj pokojný. Myslím, že každý odo mňa očakával nástup pri bariérach, ale už som vedel, že chcem ísť do šprintu. Je to neuveriteľné a ťažko opísateľné slovami,“ povedal v cieli Mathieu van der Poel.

Wout van Aert priznal, že išiel na limite: „Úvodnú polhodinu som bol na svojom limite. Potom som sa sústredil na šprint, pretože útočiť by nebola najlepšia taktika. Pripravil som sa na scenár, v ktorom budem v cieľovej páske druhý. Bol som trochu zmätený, keď ma vytlačil dopredu. Ale je to súčasť pretekov.“

Pozrite si krátky zostrih zo zákulisia Majstrovstiev sveta v cyklokrose v Hoogerheide:

Aktuality

14:39 Video: Ako sa rodilo víťazstvo Simče Kuchyňkovej v pretekoch svetového pohára v endure?

Pretekársky tím Okoeverywhere Racing prináša pohľad na ďalší súťažný víkend v pretekoch svetového pohára, ktoré sa uskutočnili v poľskom meste Bielsko-Biala, ktoré je už roky vyhlásenou enduro lokalitou.

13:32 Svetový pohár v zjazde v poľskom Szczyrku vyhral premiérovo Ronan Dunne, v ženách najrýchlejšou Marine Cabirou.

Okrem Íra boli v top 5 už iba francúzski pretekári. Najlepšie zo Slovákov zajazdil Rasťo Baránek, ktorý skončil na 34. mieste a postup do finále mu unikol len o 0,8 sekundy.

12:27 Dylan Groenewegen zvíťazil na belgickej klasike Okolo Limburgu a dočkal sa prvej výhry od januára.

Groenewegen bol tento rok už deväťkrát na pódiových priečkach, ale len dvakrát vyhral. Na pretekoch Okolo Limburgu skončil na druhom mieste Maurice Ballerstedt pred Arnaudom De Liem.

11:57 Video: Netflix zverejnil trailer na pokračovanie dokumentárnej série Tour de France: Unchained.

Na Netflixe bude dostupná od 11. júna 2024. V upútavke je zjavné, že séria sa zameriava nielen na samotné preteky, ale aj témy ako je doping a kontroverzné témy, vrátane konfliktu Juliana Alaphilippea so šéfom QuickStep-u Patrickom Lefevereom.

11:40 Detaily 16. etapy Giro d’Italia 2024: Dĺžka, prevýšenie a najväčší favoriti.

Po kráľovskej etape, ktorú suverénne vyhral Tadej Pogačar, nasleduje ďalšia horská etapa, v ktorej je pravdepodobný úspech úniku.

Zavrieť reklamu