Pridajte sa k predplatiteľom

Biker.sk

ZÁMOK K ROČNÉMU PREDPLATNÉMU ČASOPISU BIKER IBA ZA 19,80€!
Novinky

Mathieu van der Poel prešprintoval Van Aerta a po piatykrát sa stal majstrom sveta v cyklokrose

Van der Poel sa snažil niekoľkokrát zbaviť Van Aerta, ale neúspešne, takže o víťazovi rozhodol až záverečný šprint. Bronz získal Eli Iserbyt.
Martin Sarvaš
Mathieu van der Poel prešprintoval Van Aerta a po piatykrát sa stal majstrom sveta v cyklokrose

Majstrovstvá sveta v cyklokrose, Hoogerheide 2023. Foto: UCI Cyclo-cross

Mathieu van der Poel dosiahol už piaty titul majstra sveta v cyklokrose. Na domácej trati v holandskom Hoogerheide sa rozhodovalo až v záverečnom šprinte, v ktorom po 67-minútovom súboji porazil svojho dlhoročného rivala Wouta van Aerta.

Van der Poel a Van Aert sa dostali na čelo pretekov už v úvodnom kole a dvojica išla osamote až do úplného konca.

Holanďan sa niekoľkokrát pokúsil zaútočiť a zbaviť sa belgického protivníka, no Van Aert ho vždy dokázal dobehnúť, takže napokon sa rozhodovalo až v záverečnom šprinte na asfalte.

Mathieu van der Poel sa takticky rozhodol, že chce šprintovať z druhej pozície a v momente, ako sa Wout van Aert obzrel, rozbehol svoj šprint a Belgičan už nedokázal nabrať dostatočnú rýchlosť, aby Van der Poela predbehol.

Eli Iserbyt získal bronzovú medailu 12 sekúnd za vedúcou dvojicou, keď v cieli zdolal Larsa van der Haara.

„Niečo také som v cyklokrose ešte nevidel“

„V poslednom kole som sa cítil veľmi uvoľnene. Myslím si, že práve to bol kľúč k dnešnému víťazstvu. Mohol som zostať naozaj pokojný. Myslím, že každý odo mňa očakával nástup pri bariérach, ale už som vedel, že chcem ísť do šprintu. Je to neuveriteľné a ťažko opísateľné slovami,“ povedal v cieli Mathieu van der Poel.

„Veľmi tvrdo som na tom pracoval a opäť som mal aj problémy s chrbátom. Na tréningovom kempe som sa zresetoval so svojím tímom a pracoval som na tomto cieli, ktorý som si stanovil už na začiatku sezóny. Som naozaj, naozaj šťastný.“

Rozhovor s Mathieu van der Poelom po víťazstve MS:

Van der Poel tiež spomenul na rivalitu s Van Aertom, v rámci ktorej získali spolu osem dúhových dresov, päť strieborných a bronzových medailí na svetových šampionátoch v cyklokrose.

„Myslím si, že každý ten príbeh pozná; už 10 rokov sme sa navzájom posúvali. Posunuli sme sa vzájomne na vyššiu úroveň, ale aj tento šport. A tie davy fanúšikov, niečo také som v cyklokrose ešte nevidel.“

„Je to skvelý príbeh, ktorý stále píšeme. Ale nie je to koniec – stále máme cestnú sezónu a určite ho ešte uvidím,“ dodal päťnásobný majster sveta v cyklokrose.

Aktuality

Včera 16:39 43-ročný Alejandro Valverde suverénne vyhral gravelové preteky Svetového pohára La Indomable.

Valverde zvíťazil na 96-kilometrovej trati s prevýšením 2 400 m v španielskej provincii Almeria. Na druhom mieste skončil francúzsky jazdec Hugo Drechou (Groove Gravel) pred Portugalčanom Tiagom Ferreirom (Vouzela BH).

19.04.2024 Po Cape Epic potvrdzujú Števková s Krahulcovou výbornú formu aj na pretekoch 4 Islands, kde sú priebežne na 3. mieste (+ galéria).

Slovenské duo pretekárok Janka Keseg Števková s Martinou Krahulcovou nastúpili do ďalších etapových pretekov dvojíc, tentokrát v Chorvátsku na podujatí 4 Islands. V pretekoch sa im darí a zatiaľ v každej etape skončili na vynikajúcom 3. mieste!

19.04.2024 Video: Toto je trať 2. kola svetového pohára XCO v brazílskej Araxá.

Minulý týždeň odštartoval seriál svetového pohára v horskej cyklistike podujatiami XCC a XCO v brazílskej Mairiporã. Pretekári mali niekoľko dní na oddych a doladenie formy a už počas soboty a nedele sa môžeme tešiť na druhé kolo svetového pohára.

19.04.2024 Juan Pedro López je celkovým víťazom pretekov Okolo Álp, poslednú etapu vyhral Aurélien Paret-Peintre.

26-ročný Španiel si pripísal na talianskych etapových pretekoch svoje prvé profesionálne víťazstvo, keď vyhral tretiu etapu, a zároveň sa stal po prvýkrát víťazom celkovej klasifikácie.

19.04.2024 Fotogaléria: Ako Peter Sagan jazdil aj varil na tréningovom kempe vo Finale Ligure.

„Takto dobre som sa necítil už asi 10 rokov,“ povedal Peter pri našej poslednej spoločnej večeri. „Som naozaj rád, že sme sa tu stretli takáto skvelá partia a dúfam, že sa takto ešte stretneme.“

Zavrieť reklamu