Pridajte sa k predplatiteľom

Biker.sk

ZÁMOK K ROČNÉMU PREDPLATNÉMU ČASOPISU BIKER IBA ZA 19,80€!
Novinky

Mathieu van der Poel porazil Van Aerta a vyhral Svetový pohár v cyklokrose v Benidorme

Van der Poel vyhral vďaka skvelým technickým zručnostiam a v záverečnom kole tesne pred šprintom sa dostal do vedenia pred Van Aerta.
Martin Sarvaš
Svetový pohár v cyklokrose, Benidorm 2023. Foto: UCI Cyclo-cross

Mathieu van der Poel sa konečne dočkal a po piatich pretekoch, kedy skončil druhý za Woutom van Aertom v cyklokrosovej sezóne 2022/23, sa mu podarilo poraziť dlhoročného rivala.

Van der Poel sa tešil z víťazstva na pretekoch Svetového pohára v cyklokrose v španielskom Benidorme po tom, ako v záverečnom kole predviedol skvelé technické schopnosti.

Holanďan sa dvakrát dostal do vedenia pred Wouta van Aerta, pričom druhýkrát si udržal vedenia až do krátkeho záverečného šprintu, v ktorom už nedal Van Aertovi šancu.

„Vyhrať je vždy super, ale nakoniec si myslím, že to boli celkovo naozaj pekné preteky. Bolo to síce dosť nebezpečné, šmykľavé a naozaj ťažké jazdiť rýchlejšie, ako sme išli. Nakoniec to bola skvelá bitka proti Woutovi. Som naozaj šťastný, že som vyhral,“ povedal Van der Poel.

Rozhodujúce súboje medzi Van der Poelom a Van Aertom v záverečnom kole:

https://streamable.com/xtpjha

 

„Samozrejme, som šťastný, že som nespadol, ale sklamanejší som z toho, že mi chýba víťazstvo,“ povedal Van Aert.

„Vedel som, že vedenie v poslednom pol kole bolo pre víťazstvo rozhodujúce a trochu ľutujem svoju taktiku. Od stúpania do poslednej časti som musel ísť úplne naplno a pokúsiť sa udržať vedenie. Sústredil som sa viac na to, aby som sa držal vpredu namiesto toho, aby som nasadil tvrdšie tempo. Mathieu ma prekvapil, prešiel okolo mňa a už som sa nedokázal dostať dopredu, dodal Van Aert.

Výsledky Svetového pohára v cyklokrose, Benidorm 2023

Aktuality

15:28 Pozvánka: Slovenský pohár v horskej cyklistike pokračuje v Poráči pri Spišskej Novej Vsi.

V rámci podujatia budú okrem XCO kategórií aj preteky elektrobicyklov E-XCO, E-XCO Open a DEAF kategórie. Preteky sa uskutočnia v Poráči počas víkendu 29. a 30. júna.

14:35 Jan Tratnik skončí vo Visme a podpíše trojročnú zmluvu s tímom Red Bull Bora-Hansgrohe.

O prestupe slovinského univerzála do Bory sa špekulovalo celú jar a podľa viacerých zdrojov to vyzerá, že dohoda medzi Tratnikom a tímom, čoskoro sponzorovaným Red Bullom, je už hotová.

14:10 Garmin predstavil „najinteligentnejší“ cyklopočítač Edge 1050. Má nový displej, výdrž 60 hodín a môžete ním platiť.

Nová vlajková loď cyklopočítačov od Garminu stojí 750 eur, avšak nemá verziu so solárnym nabíjaním.

12:27 Zakladatelia GCN odkúpili naspäť svoj podiel od Warner Bros a vracajú sa k pôvodnej tvorbe.

Známy cyklistický YouTube kanál Global Cycling Network sa chce primárne sústrediť na tvorbu videí. Ich webová stránka, ktorá okrem iného informovala aj o aktualitách zo sveta cyklistiky, končí. Končí aj online platforma Eurosportu a živé vysielanie cyklistických pretekov sa presunie na platformy Max a discovery+.

11:38 Sepp Kuss nejde na Tour de France, po prekonaní COVID-19 sa dostatočne nezotavil.

Tím Visma-Lease a Bike oznámil, že Kuss neodštartuje na Tour a nahradí ho holandský vrchár Bart Lemmen.

Zavrieť reklamu