Pridajte sa k predplatiteľom

Biker.sk

ROČNÉ PREDPLATNÉ ČASOPISU BIKER SPOLU S OFICIÁLNYM TRIČKOM BIRELL BIKEFEST IBA ZA 34,90€!
Novinky

Mathieu van der Poel porazil Van Aerta a vyhral Svetový pohár v cyklokrose v Benidorme

Van der Poel vyhral vďaka skvelým technickým zručnostiam a v záverečnom kole tesne pred šprintom sa dostal do vedenia pred Van Aerta.
Martin Sarvaš
Svetový pohár v cyklokrose, Benidorm 2023. Foto: UCI Cyclo-cross

Mathieu van der Poel sa konečne dočkal a po piatich pretekoch, kedy skončil druhý za Woutom van Aertom v cyklokrosovej sezóne 2022/23, sa mu podarilo poraziť dlhoročného rivala.

Van der Poel sa tešil z víťazstva na pretekoch Svetového pohára v cyklokrose v španielskom Benidorme po tom, ako v záverečnom kole predviedol skvelé technické schopnosti.

Holanďan sa dvakrát dostal do vedenia pred Wouta van Aerta, pričom druhýkrát si udržal vedenia až do krátkeho záverečného šprintu, v ktorom už nedal Van Aertovi šancu.

„Vyhrať je vždy super, ale nakoniec si myslím, že to boli celkovo naozaj pekné preteky. Bolo to síce dosť nebezpečné, šmykľavé a naozaj ťažké jazdiť rýchlejšie, ako sme išli. Nakoniec to bola skvelá bitka proti Woutovi. Som naozaj šťastný, že som vyhral,“ povedal Van der Poel.

Rozhodujúce súboje medzi Van der Poelom a Van Aertom v záverečnom kole:

 

„Samozrejme, som šťastný, že som nespadol, ale sklamanejší som z toho, že mi chýba víťazstvo,“ povedal Van Aert.

„Vedel som, že vedenie v poslednom pol kole bolo pre víťazstvo rozhodujúce a trochu ľutujem svoju taktiku. Od stúpania do poslednej časti som musel ísť úplne naplno a pokúsiť sa udržať vedenie. Sústredil som sa viac na to, aby som sa držal vpredu namiesto toho, aby som nasadil tvrdšie tempo. Mathieu ma prekvapil, prešiel okolo mňa a už som sa nedokázal dostať dopredu, dodal Van Aert.

Výsledky Svetového pohára v cyklokrose, Benidorm 2023

Aktuality

16:35 Jonas Vingegaard suverénne vyhral horskú siedmu etapu Critérium du Dauphiné.

Pri 5-kilometrovom víťaznom sóle v záverečnom stúpaní Col de la Croix de Fer si dokázal Vingegaard vytvoriť až 41-sekundový náskok pred druhým Adamom Yatesom a tretí Jai Hindley zaostal za víťazom o 53 sekúnd.

16:13 Len 18-ročný Jordan Williams porazil najlepších zjazdárov na svete a vyhral Svetový pohár v Lenzerheide.

V ženách vyhrala skúsená 35-ročná Rachel Atherton, ktorá si pripísala už svoje 40. víťazstvo na pretekoch Svetového pohára v zjazde.

Včera 17:17 Georg Zimmermann vyhral z úniku šiestu etapu Critérium du Dauphiné, v žltom drese zostáva Vingegaard.

25-ročný nemecký jazdec tímu Intermarché v závere prešprintoval Mathieua Burgaudeaua, ktorý skončil na druhom mieste a za ním prešiel cieľom Jonathan Castroviejo.

Včera 17:01 Video: Slovenský pohár v endure odštartoval na Bikefeste v Kálnici.

Sledujte oficiálne video z prvého kola SPEN a zároveň prvého kola Biker Enduro Challenge, ktoré sa uskutočnili v sobotu na Bikefeste a zúčastnilo sa ich dovedna viac než 250 pretekárov!

Včera 14:06 Vanesa Petrovská skončila tesne pod pódiom na Svetovom pohári v Lenzerheide.

Svetový pohár v zjazde odštartoval sezónu 2023 práve dnes juniorskými pretekmi. Medzi juniorkami štartovala aj Vanesa Petrovská, ktorá si vyjazdila nepopulárnu štvrtú priečku.

Zavrieť reklamu