Pridajte sa k predplatiteľom

Biker.sk

ZÁMOK K ROČNÉMU PREDPLATNÉMU ČASOPISU BIKER IBA ZA 19,80€!
Novinky

Hannah Otto stanovila nový rekord na Enchilada traile (+video)

Hannah Otto najprv na bicykli prekonala dlhé stúpanie, aby nasledovne zjazdila celý Enchilada trail. Dovedna prešla takmer 90 kilometrov so stúpaním cez 2440 m a stanovila nový najrýchlejší známy čas. Celé jej to trvalo pod 6 hodín.
Matúš Bušík

Celý Enchilada MTB trail v Moabe je jednou z najlepších jázd, aké môžete na biku zažiť.

Na Enchilade nájdete vysokohorský lesný singletrack, rozľahlú lúku s výhľadom na kolosálne červené skalné monumenty a taktiež ponúka technickú jazdu po skalách.

To všetko pri klesaní viac než 2440 m z pohoria La Sal k rieke Colorado.

Víťazka Leadville Race známych mtb pretekov v USA Hannah Otto si to urobila ťažším a k celému trailu pridala stúpanie na kopec.

Hannah vyštartovala z ulíc Moabu a pokračovala po spevnených cestách a lesných požiarnych cestách na vrchol ikonického trailu a späť do mesta, pričom stanovila úplne nový rekord – FKT (fastest know time).

V konečnom dôsledku Hannah prešla 89 km s prevýšením 2442 m. Celá táto trasa jej trvala 5 hodín 50 minút a 38 sekúnd.

Aktivitu Hannah si môžete pozrieť aj na strave.

Aktuality

17:40 Len 22-ročný Georg Steinhauser vyhral po 34 km sóle horskú 17. etapu Giro d’Italia.

Steinhauser si pripísal svoje prvé profesionálne víťazstvo na vrchole stúpania Passo Brocon. Druhý skončil Tadej Pogačar, ktorý si opäť navýšil náskok vo vedení celkovej klasifikácie a za ním finišovali v spoločnej skupine Antonio Tiberi, Geraint Thomas, Daniel Martínez, Einer Rubio a Romain Bardet.

11:40 Nahnevaný Ben O’Connor o Giro d’Italia: Sú to jedny z najhoršie zorganizovaných pretekov.

„Rád by som ho videl vysadnúť na bicykel, odštartovať etapu a zistiť, aká je jeho odpoveď,“ povedal Austrálčan o šéfovi Gira v reakcii na chaos na štarte 16. etapy, ktorú napokon organizátori výrazne skrátili pre chladné počasie, sneženie a dážď v pôvodnom mieste štartu.

10:58 Dokumentárny film o Michalovi Marošim uvidíte už čoskoro v Bratislave aj na BikeFeste v Kálnici.

Dokument Ten, co slaví každý den nie je len obyčajný športový dokument, ale ide o portrét človeka, ktorý stál nespočetnekrát na hrane medzi životom a smrťou.

09:29 Wout Van Aert nie je v najlepšej forme, ale potvrdil návrat na preteky a odštartuje na etapáku v Nórsku.

Van Aert utrpel v marci pri páde na klasike Dwars door Vlaandren početné zranenia – sedem zlomených rebier, kľúčnu kosť a prasknutú hrudnú kosť. Zrušil štart na Giro d’Italia, no zotavuje sa a mohol by sa zúčastniť na Tour de France.

Včera 17:48 Nezastaviteľný Tadej Pogačar vyhral na Giro d’Italia už po piatykrát, horskú etapu museli pre sneženie skrátiť.

Na druhom mieste skončil Giulio Pellizzari pred tretím Danielom Martínezom, ktorý sa posunul na druhé miesto v celkovej klasifikácii, pretože Geraint Thomas s ním už v závere neudržal tempo.

Zavrieť reklamu