Pridajte sa k predplatiteľom

Biker.sk

ROČNÉ PREDPLATNÉ ČASOPISU BIKER S ČELENKOU IBA ZA 18,90€!
Novinky

Na gravelových majstrovstvách sveta sa stretnú Sagan, Van der Poel, Van Avermaet i Magnus Cort

Na premiérových Majstrovstvách sveta v disciplíne gravel v talianskom Venete sa zúčastnia špecialisti na gravel, ale aj profesionálni cyklisti.
Martin Sarvaš

Profesionálni cestní cyklisti sa stretnú so špecialistami na gravel na úvodných Majstrovstvách sveta v disciplíne gravel, ktoré sa uskutočia tento víkend v Taliansku.

Ženy štartujú v sobotu 8. októbra, muži v nedeľu 9. októbra.

Oficiálna štartová listina obsahuje mená ako Peter Sagan, Mathieu van der Poel, Magnus Cort, Tiffany Cromwell, Greg van Avermaet, Rachel Neylan a dokonca aj Miguel Angel López. Van der Poel a Sagan potvrdili, že na gravelovom šampionáte ukončia súťažnú sezónu 2022.

Celkovo sa na prvý ročník majstrovstiev sveta zaregistrovalo 552 účastníkov, ktorí reprezentujú 38 krajín, z čoho v ženskej elite odštartuje 48 pretekárok.

Po zisku titulov majsterky sveta v horskej cyklistike XCO, XCC aj XCM sa Pauline Ferrand-Prévot v sobotu pokúsi získať aj štvrtý titul svetovej šampiónky v roku 2022.

Prečítajte si tiež

Ženský tím USA vedú Lauren De Crescenzo a Sarah Sturm, konkurujú im Tiffany Cromwell z Austrálie, Riejanne Markus z Holandska a Letizia Borghesi a Sofia Bertizzolo z Talianska.

Na zozname mužskej elity je 138 mien vrátane Van der Poela, Sagana a Van Avermaeta, ako aj bývalého majstra sveta v cyklokrose Zdeňka Štybara či jeho tímového kolegu z QuickStep-AlphaVinyl Davida Balleriniho.

V talianskom drese štartuje aj Saganov domestik Daniel Oss. Z profesionálnych cyklistov sa zúčastnia ešte Lilian Calmejane (AG2R Citroën), Carlos Verona (Movistaru) a Alessandro De Marchi (Izrael-Premier Tech).

Pravdepodobne najväčším prekvapením na štartovej listine na majstrovstvá sveta v graveli je meno kolumbijského vrchára Miguela Angela Lópeza, ktorého však netreba podceňovať, keďže vyhral minuloročné preteky Serenissima Gravel v oblasti Veneto.

Nathan Haas a Alex Howes budú najväčšou konkurenciou v špecialistoch na gravel.

Aktuality

12:48 Najúspešnejší cyklista roku 2022 je Pogačar, na pódiu bol najčastejšie Pedersen.

Tadej Pogačar má na konte 16 víťazstiev a 25 pódiových umiestnení. Druhý najúspešnejší je majster sveta Remco Evenepoel a za ním skončil jeho tímový kolega Fabio Jakobsen. Na pódiu bol 26-krát dánsky cyklista Mads Pedersen, ktorý tento rok vyhral 10 pretekov.

12:31 Remco Evenepoel oznámil, že bude štartovať na Giro d’Italia 2023.

„Bude to špeciálna edícia, keďže budem mať na sebe dúhový dres, takže sa naozaj teším. Teraz som tu v Amalfi… prechádzam si cesty a bavím sa. Dúfam, že sa čoskoro uvidíme v Taliansku a dúfam, že sa na mňa a celý tím prídete pozrieť,“ povedal Evenepoel. (Quick-Step Alpha Vinyl)

Včera 16:22 Získajte predplatné magazínu Biker a Cyklistika za zvýhodnenú sumu 19,90 eur.

Na predplatnom tak ušetríte až 30 eur za celý rok.

Včera 15:55 Musíte vidieť: Danny Macaskill je späť s videom Postcard from San Francisco.

Danny Macaskill a jeho videá patria v posledných rokoch k tým najvirálnejším a Pohľadnica zo San Francisca nebude výnimkou. Je to totiž jeho nezameniteľný štýl a kreativita, čo videám dáva status „musíte vidieť.“

Včera 11:30 Viac ako 100 profesionálnych cyklistov stále nemá zmluvu pre sezónu 2023.

Kontrakty nemajú Mark Cavendish, Domenico Pozzovivo, Nairo Quintana a mnoho ďalších. (Cyclingnews)

Zavrieť reklamu