Pridajte sa k predplatiteľom

Biker.sk

ROČNÉ PREDPLATNÉ ČASOPISU BIKER S ČELENKOU IBA ZA 18,90€!
Novinky

Organizátor belgických pretekov nepríjemne obťažoval víťazku Lorenu Wiebes (+video)

Predstaviteľ pretekov Binche-Chimay-Binche sa 23-ročnej cyklistky niekoľkokrát dotkol, aj napriek tomu, že celkom zjavne dala najavo, že by bola radšej, keby sa jej nedotýkal.
Martin Sarvaš

Po víťazstve Loreny Wiebes (DSM) na belgickej klasike Binche-Chimay-Binche došlo k zvláštnemu správaniu jedného z organizátorov pretekov (video je na konci príspevku).

Holandská pretekárka porazila v záverečnom šprinte Marjolein van’t Geloof (Le Col-Wahoo) a Anniinu Ahtosalo (Uno-X), a keď prekročila cieľovú čiaru, prišiel k nej niekto z organizátorov.

Predstaviteľ pretekov sa 23-ročnej cyklistky niekoľkokrát dotkol, zrejme aby ju naviedol na pódium. Potvrdil, že je víťazkou, a potom jej dal ruku na rameno, napriek tomu, že jej reč tela celkom zjavne dala najavo, že by bola radšej, keby sa jej nedotýkal.

Wiebes sa od neho pokúsila vzdialiť, ale organizátor ju nasledoval a znova jej položil ruku na chrbát.

Cyklistka sa ho pokúsi odtlačiť a vzdialiť sa od neho. Pán v reflexnej veste ju nasleduje, pokúša sa chytiť jej sedlo na bicykli a potom jej opäť položí ruku na rameno.

Prečítajte si tiež

Nakoniec sa Lorene Wiebes podarí vzdialiť sa od muža a pridala sa k svojim tímovým kolegyniam a oslavovali jej víťazstvo.

Na sociálnych sieťach sa objavilo mnoho príspevkov o tom, že toto správanie bolo neprofesionálne a nevhodné.

Niektorí sa čudovali, či sa ju organinzátor nepokúšal jednoducho priviesť na pódium, ale aj keby, určite existoval aj lepší spôsob, ktorý by nezahŕňal toľko dotykov. Bolo tiež zrejmé, že nechcela, aby sa jej dotýkal.

Objavila sa tiež teória, či muž nebol dopingovým činiteľom, ktorý sa snažil uistiť, že ju nestratí z dohľadu predtým, ako si urobí testy. Ale aj v tomto prípade sa jej nemusel dotýkať.

Niektorí si tiež spomenuli na moment, keď Cadel Evans v žltom drese kričal na funkcionára, aby sa ho po pretekoch nedotýkal.

Wiebes je úspešná cyklistka a dobre pozná pódiový protokol, takže po víťazstve presne vedela, čo má robiť. Len tento rok má na konte niekoľko veľkých víťazstiev, vrátane dvoch etapových víťazstiev na Tour de France Femmes či víťazstva na Majstrovstvách Európy. Celkovo má na konte tento rok obdivuhodných 22 víťazstiev.

Video z incidentu:

Aktuality

13:51 6 kľúčových zmien v technických predpisoch UCI pre cestné bicykle v roku 2023.

UCI zakazuje extrémne úzke riadidlá, povolila dlhšie predstavce a stanovila nové dĺžkové obmedzenia pre časovky a dokonca aj pre helmy.

12:48 Najúspešnejší cyklista roku 2022 je Pogačar, na pódiu bol najčastejšie Pedersen.

Tadej Pogačar má na konte 16 víťazstiev a 25 pódiových umiestnení. Druhý najúspešnejší je majster sveta Remco Evenepoel a za ním skončil jeho tímový kolega Fabio Jakobsen. Na pódiu bol 26-krát dánsky cyklista Mads Pedersen, ktorý tento rok vyhral 10 pretekov.

12:31 Remco Evenepoel oznámil, že bude štartovať na Giro d’Italia 2023.

„Bude to špeciálna edícia, keďže budem mať na sebe dúhový dres, takže sa naozaj teším. Teraz som tu v Amalfi… prechádzam si cesty a bavím sa. Dúfam, že sa čoskoro uvidíme v Taliansku a dúfam, že sa na mňa a celý tím prídete pozrieť,“ povedal Evenepoel. (Quick-Step Alpha Vinyl)

Včera 16:22 Získajte predplatné magazínu Biker a Cyklistika za zvýhodnenú sumu 19,90 eur.

Na predplatnom tak ušetríte až 30 eur za celý rok.

Včera 15:55 Musíte vidieť: Danny Macaskill je späť s videom Postcard from San Francisco.

Danny Macaskill a jeho videá patria v posledných rokoch k tým najvirálnejším a Pohľadnica zo San Francisca nebude výnimkou. Je to totiž jeho nezameniteľný štýl a kreativita, čo videám dáva status „musíte vidieť.“

Zavrieť reklamu