Pridajte sa k predplatiteľom

Biker.sk

ZÁMOK K ROČNÉMU PREDPLATNÉMU ČASOPISU BIKER IBA ZA 19,80€!
Novinky

Nór Tobias Foss porazil v časovke všetkých favoritov a stal sa majstrom sveta

Len 3 sekundy za 25-ročným nórskym cyklistom skončil Stefan Küng a tretí bol Remco Evenepoel so stratou 9 sekúnd.
Martin Sarvaš
Nór Tobias Foss porazil v časovke všetkých favoritov a stal sa majstrom sveta

Nór Tobias Foss získal v nedeľu v austrálskom Wollongongu ohromujúce víťazstvo v elitnej časovke mužov na cestných majstrovstvách sveta UCI.

Foss si pripísal ešte len svoje štvrté profesionálne víťazstvo, pričom doterajšie tri výhry mal dosiahol na majstrovstvách Nórska (2021, 2022).

25-ročný porazil Stefana Künga (Švajčiarsko), Remca Evenepoela (Belgicko) a niekoľko ďalších obrovských časovkárskych talentov. Na 34,2 km dlhej trati s prevýšením 324 m dosiahol priemernú rýchlosť 51,25 km/h.

Víťaz predchádzajúcich dvoch titulov majstra sveta Filippo Ganna (Taliansko) zaostal a skončil siedmy s takmer minútovým oneskorením.

„Je to ako sen. Neverím tomu, je to neskutočné,“ povedal Foss.

„Keby som bol v top-10, bol by som naozaj spokojný. Dúfal som v top-5. Dnes som do toho dal naozaj všetko. Nemohol som urobiť nič lepšie. Vedel som, že moja forma je dobrá, ale toto je viac ako o čom som mohol snívať,“ dodal Foss.

Výsledky – Majstrovstvá sveta v časovke, Wollongong 2022

Aktuality

10:48 Video: Julian Alaphilippe daroval Mircovi Maestrimu dres z víťaznej etapy na Giro d’Italia.

Alaphilippe vyhral dvanástu etapu po 130 km v úniku a 11-kilometrovom sóle, pričom veľkú časť trasy prešiel v úniku len vo dvojici s Talianom Mircom Maestrim, a práve vďaka nemu dokázal ušetriť dostatok síl na záverečný víťazný útok.

10:22 Michael Kolář: Preteky ma už netrápia. Jazdím pre radosť, baví ma zdokonaľovať sa.

Manažér slovenského enduro tímu OKOEVERYWHERE a bývalý profesionálny cestný cyklista chce odovzdať svoje skúsenosti svojim zverencom a mladšej generácii.

09:30 Demi Vollering vyhrala dve zo štyroch etáp aj celkovú klasifikáciu pretekov Okolo Burgosu.

27-ročná Holanďanka pokračuje v skvelých výkonoch a po víťazstve celkového hodnotenia pretekov Vuelta España Femenina a Okolo Baskicka, si pripísala ďalšiu výhru na pretekoch Okolo Burgosu.

09:16 Sam Bennett vyhral štyri etapy aj celkové hodnotenie na pretekoch Štyri dni Dunkerque.

Okrem dvoch víťazstiev bol Bennett raz druhý a raz tretí. Na druhom mieste skončil celkovo len 22-ročný Francúz Paul Penhoët a tretí bol o rok starší Belgičan Jenno Berckmoes.

08:58 Na Giro d’Italia je dnes deň voľna. Pogačar vedie tak suverénne, že zvyšok Gira môže ísť už len ako tréning na Tour.

V celkovej klasifikácii sú priebežne na druhom a treťom mieste Geraint Thomas a Dani Martínez so stratou necelých sedem minút, takže Pogačarovi už fakticky stačí prísť v bezpečí do Ríma.

Zavrieť reklamu