Biker.sk

ROČNÉ PREDPLATNÉ ČASOPISU BIKER IBA ZA 16,90€!
Tlačové správy

Pozvánka: Časovka na Bradlo, Memoriál Jána Noska

Slovenský cykloklub v spolupráci s Chatou Bradlo zorganizujú v septembri dlho očakávané cyklistické preteky Časovku na Bradlo - Memoriál Jána Noska. Časovka je venovaná Jánovi Noskovi, vášnivému cyklistovi a jednému zo zakladateľov cyklistického klubu Bradlo Bike, ktorý minulý rok nešťastne zahynul na následky pádu z bicykla.
Matúš Bušík

Podujatie sa uskutoční 17. septembra 2022 so štartom na námestí v Brezovej pod Bradlom. Tento typ pretekov s výšľapom na vrch Bradlo bol v minulosti organizovaný pravidelne a boli miestnymi tradičnými pretekmi jednotlivcov, avšak v menšom merítku a iba pre cestných cyklistov.

Tento rok pripravujeme časovku pre obe kategórie, pre cestných i MTB pretekárov.

Časovku organizuje Slovenský cykloklub v spolupráci s Chatou Bradlo, kde bude vytvorené i zázemie pre cyklistov a sprievodný program.

Hlavným partnerom podujatia je značka PRO CYCLING, organizačným partnerom je miestny Cyklistický klub Bradlo Bike a mesto Brezová pod Bradlom. Finančne časovku podporila Nadácia ZSE.

Spoločne sa zapotíme už 17. septembra, kedy akciu slávnostne odštartujeme na Námestí gen. M. R. Štefánika v Brezovej pod Bradlom. Je jedno či vlastníš cesťák alebo horský bajk, trasy máme pripravené pre obe kategórie.

Všetky potrebné informácie nájdete na stránke www.cykloklub.sk.

Trasy:

Štartovať sa bude o 10:00 na Námestí gen. M. R. Štefánika v Brezovej pod Bradlom, cieľ je naplánovaný na vrchu Bradlo (otoč pod Mohylou M. R. Štefánika). Samozrejmosťou je, že výkon jednotlivcov bude merať profesionálna časomiera.

Aby sa predišlo zbytočným kolíziám, štarty menších skupiniek budú naplánované v minútových intervaloch. Ako prví si svoje sily zmerajú MTB pretekári, následne príde rad na „cesťákov.“ Každý účastník si odnesie registračný balíček, v cieli ho bude čakať občerstvenie v podobe teplého jedla a nápoja na Chate Bradlo.

V poobedných hodinách (podľa počtu účastníkov) sa bude konať vyhodnotenie všetkých 12 kategórií a pre účastníkov bude pripravená aj bohatá tombola.

Registrovať na preteky sa môžete na stránke www.cykloklub.sk.

Pripravený bude aj sprievodný program

„Pri prípravách sme mysleli i na širokú verejnosť, ktorú srdečne pozývame aby prišla svojou prítomnosťou povzbudiť pretekárov. Všetkých radi privítame na Chate Bradlo, kde budú okrem vyhodnotenia, tomboly a celkového zázemia pre pretekárov pripravené i sprievodné aktivity,“ pozýva Michal Hlatký, predseda Slovenského cykloklubu.

Na záver ešte dodal: „Zasúťažiť si budete môcť na trenažéroch v stánku PRO CYCLING alebo vďaka pánom z Bradlo Bike si vyskúšať výšľap po zjazdovke (100 m), na ktorý sa budete môcť registrovať popri registrácii na preteky v ranných hodinách na námestí.“

 

Aktuality

11:19 Musíte vidieť: Prejdite sa po obrovskom komplexe cyklistického tímu Jumbo-Visma.

Obrovská servisná hala, garáže pre autobusy, kuchyňa, práčovňa, tímová sieň slávy, zasadačka i kancelárie. Pozrite si skvelé zábery z pretekárskeho dronu.

10:25 O Quintanu nemá záujem ani Astana, hovorí šéf tímu Vinokourov.

„Prediskutovali sme to a uzavreli sme všetky pozície v tíme na budúci rok,“ hovorí Alexandre Vinokourov. (Cyclingews)

10:12 Majstrovstvá Slovenska v disciplíne enduro budú v Bratislave už budúci víkend.

Zároveň sú to aj kvalifikačné preteky na svetovú sériu EWS. Nepremeškajte šancu registrovať sa na preteky za zvýhodnenú sumu a vaším menom na štartovom čísle.

09:41 Domáci jazdci ovládli zjazdové preteky na Crankworxe v Austrálii, najrýchlejším bol Troy Brosnan.

Zjazdové preteky v meste Cairns boli v mužskej kategórii baštou domácich pretekárov, ktorí obsadili všetky tri pódiové umiestnenia. Dokonca v prvej desiatke bolo 9 domácich pretekárov a jeden Novozélanďan.

09:20 Whip off Championships na austrálskom Crankworxe vyhral Garett Mechem a Jordy Scott.

Obrovský skok a tie najlepšie whipy , to vždy prináša súťaž o najlepšie prevedenie tohto triku.

Zavrieť reklamu