Pridajte sa k predplatiteľom

Biker.sk

ROČNÉ PREDPLATNÉ ČASOPISU BIKER S ČELENKOU IBA ZA 18,90€!
Novinky

Diery na cestách chcú zakryť organizátori pretekov Okolo Slovenska kobercom

Znie to síce ako nepodarený vtip, ale bohužiaľ, je to realita. Krátky úsek cesty horského priechodu Grajnár je v katastrofálnom stave a organizátori ho už nestíhajú opraviť.
Martin Sarvaš

Záverečná štvrtá etapa pretekov Okolo Slovenska z Levoče do Košíc prechádza aj horským priechodom Grajnár, ktorého cesta je v katastrofálnom stave.

Ján Tribula vo svojej reportáži pre Markízu informoval, že organizátori zvažujú nákup klasického koberca, ktorým by rozbitý úsek prekryli.

„Aby tam nedošlo nebodaj aj k nejakému úrazu. Neviem si to ani predstaviť. Prenos ide do 130 krajín a takto budeme prezentovať Slovensko,“ povedal autor trate Stanislav Holec.

Organizátori žiadali o opravu cesty Košický samosprávny kraj, ktorý im odpovedal, že od Slovenského zväzu cyklistiky dostali žiadosť neskoro. Podľa Holeca vedeli všetci o trase etapy už rok dopredu.

Cyklistické preteky Okolo Slovenska sú naplánované na 13. až 17. septembra a priamy prenos bude aj tento rok vysielať Eurosport.

Celá reportáž Markízy:

Aktuality

14:15 Kamión zrazil a zabil trojnásobného víťaza Valónskeho šípu Davide Rebellina.

Polícia vyšetruje tragédiu a pátra po vodičovi kamiónu, ktorý z miesta činu ušiel. Taliansky bývalý profesionálny cyklista mal 51 rokov. Tragická nehoda sa stala neďaleko mesta Vicenza v benátskom regióne.

13:51 6 kľúčových zmien v technických predpisoch UCI pre cestné bicykle v roku 2023.

UCI zakazuje extrémne úzke riadidlá, povolila dlhšie predstavce a stanovila nové dĺžkové obmedzenia pre časovky a dokonca aj pre helmy.

12:48 Najúspešnejší cyklista roku 2022 je Pogačar, na pódiu bol najčastejšie Pedersen.

Tadej Pogačar má na konte 16 víťazstiev a 25 pódiových umiestnení. Druhý najúspešnejší je majster sveta Remco Evenepoel a za ním skončil jeho tímový kolega Fabio Jakobsen. Na pódiu bol 26-krát dánsky cyklista Mads Pedersen, ktorý tento rok vyhral 10 pretekov.

12:31 Remco Evenepoel oznámil, že bude štartovať na Giro d’Italia 2023.

„Bude to špeciálna edícia, keďže budem mať na sebe dúhový dres, takže sa naozaj teším. Teraz som tu v Amalfi… prechádzam si cesty a bavím sa. Dúfam, že sa čoskoro uvidíme v Taliansku a dúfam, že sa na mňa a celý tím prídete pozrieť,“ povedal Evenepoel. (Quick-Step Alpha Vinyl)

Včera 16:22 Získajte predplatné magazínu Biker a Cyklistika za zvýhodnenú sumu 19,90 eur.

Na predplatnom tak ušetríte až 30 eur za celý rok.

Zavrieť reklamu