Biker.sk

ROČNÉ PREDPLATNÉ ČASOPISU BIKER IBA ZA 16,90€!
Novinky

Ženy na Tour de France zarobili o tretinu menej na prize money v porovnaní s mužmi

Ak vezmeme do úvahy počet etáp, muži zarobili 3,47 € na každé euro, ktoré zarobili ženy.
Matúš Bušík

Tour de France Femmes boli rozhodne ženské etapové preteky najvyššej úrovne, ale pokiaľ ide o peňažné odmeny, zárobky žien zďaleka nedosahovali hodnoty mužskej prize money.

Samozrejme muži už absolvovali 109. ročník pretekov, zatiaľ čo ženská Tour de France Femmes avec Zwift je novinkou a vracia sa po 33 rokoch.

Ženská celková prize money na Tour de France Femmes – 247 530 € je porovnateľná s tou na ženskej edícii Giro d´Italia kde sa odmeny vyšplhali na hranicu 250 000 €.

Porovnanie mužskej a ženskej edície Tour de France, ktoré sú oba pod hlavičkou Amaury Sport Organisation, je výzvou, pretože mužská Tour de France má za sebou už 109 ročníkov, zatiaľ čo Tour de France Femmes avec Zwift je novinkou a vracia sa po 33 rokoch.

V porovnaní s mužskou prize money tá ženská dosiahla niečo viac ako desatinu, keďže tam sa celková výška odmien dostala na úroveň 2 257 000 €.

Kým Jumbo-Visma s Jonasom Vingegaardom zarobili na Tour de France 779 750 €, Movistar s víťazkou Annemiek Van Vleuten zarobili 62 440 €.

Keď to celé prepočítame na počet etáp (muži 21 etáp, ženy 8 etáp) a počet tímov vyjde nám výsledok, že muži zarobili 3,47 € na každé jedno zarobené ženské Euro.

Je to len začiatok Tour de France Femmes a ich hodnota a sponzori, ktorých dokážu pritiahnuť budú zrejme narastať, čím sa zvýši aj profesionálna úroveň ženskej cyklistiky.

Najvyššia sledovanosť mužskej Tour de France bola na konci etapy na Alpe d´Huez a dosiahla 8,4 milióna divákov vo Francúzsku. Najsledovanejšia ženská etapa dosiahla sledovanosť 3 milióny francúzskych divákov, čo je veľmi slušné číslo.

Z tohto môžeme usúdiť, že Tour de France Femmes si vydobyla pozornosť fanúšikov, má potenciál pritiahnuť ďalších sponzorov a bude zaujímavé sledovať vývoj prize money a to, či sa ženské a mužské odmeny v cyklistike budú postupne vyrovnávať.

Aktuality

10:43 Marianne Vos vyhrala už tretiu etapu za sebou na pretekoch Okolo Škandinávie.

Po agresívnom finále vyhrala šprint do vrchu v Sarpsborgu pred Cecilie Uttrup Ludwig a Shari Bossuyt. Nie je to prvýkrát, čo Vos vyhrala v Škandinávii tri etapy za sebou – rovnaký výkon sa jej podaril v rokoch 2018 aj 2019 na ženských pretekoch Okolo Nórska, ktoré sú predchodcom Okolo Škandinávie.

10:30 Tiesj Benoot išiel pri zrážke s autom rýchlosťou 67 km/h: Pár milimetrov a mohol to byť iný príbeh.

28-ročný Belgičan išiel dole kopcom vo vysokej rýchlosti, keď pred ním vošlo do cesty auto z parkoviska. Pri páde utrpel zlomeninu krčného stavca a počas nasledujúcich šiestich až 12 týždňov bude musieť nosiť krčnú ortézu. (Het Laatste Nieuws)

10:15 Poznáme dátum konania Red Bull Rampage.

Red Bull Rampage sú najväčšie a najznámejšie freerideové preteky, ktoré sa konajú od roku 2001.

09:52 Thomas Lemoine a Jordy Scott vyhrali Speed & Style na Crankworxe vo Whistleri.

Pozrite si záznam z prenosu, ktorý sme dnes v noci mali možnosť sledovať. Divácky veľmi atraktívna disciplína Speed & Style, v ktorej idú na dirtovej trati vedľa seba dvaja jazdci a predvádzajú rôzne triky, s tým, že do výsledkov sa započítava aj čas. Najlepšie hodnotenými a zároveň najrýchlejšími jazdcami sa sa stali Thomas Lemoine a Jordy Scott.

Včera 14:34 Poradňa: 9 tipov, ako si spríjemniť jazdy na bicykli v horúčavách a ako správne dopĺňať tekutiny.

Vedeli ste, že keď ste dehydrovaní, tak ide do pokožky viac krvi, aby sa uvoľnilo teplo, a menej krvi do svalov, do ktorých sa tak dostáva menej kyslíku a živín?

Zavrieť reklamu