Ak preferujete jazdu s dlhými rukavicami, ale v lete je vám v nich príliš teplo, rukavice Bluegrass Vapor Lite sú veľmi dobrou voľbou do horúcich dní. Sú ušité z ľahkých a zároveň odolných materiálov.

Vrchná časť je z elastickej, dobre odvetranej, perforovanej tkaniny. Všetky prsty okrem palca majú po bokoch z oboch strán všitú sieťovinu, ktorá vylepšuje vetranie. V exponovanej oblasti medzi palcom a ukazovákom sú rukavice spevnené. Materiál dlane je tak isto perforovaný po celej ploche až po končeky prstov.

Strih rukavíc je pohodlný, dobre kopíruje tvar ruky a úchop gripu je vynikajúci. Počas jazdy sme ocenili komfortný pocit a veľmi dobré vetranie. Na koncoch funkčne dôležitých prstov nechýba silikónová potlač na zabezpečenie priľnavosti s brzdovými a radiacimi páčkami.

Rukavice tak isto bez problémov spolupracovali aj s dotykovým displejom telefónu. Na výber je päť farebných kombinácií v piatich veľkostiach.

Včera 18:25 Tom Pidcock sa stal najmladším víťazom majstrovstiev Európy v cross-country XCO.

Len 23-ročný Brit si pripísal ďalší úspech k nedávnemu víťazstvu etapy na Tour de France, titulu majstra sveta v cyklokrose, olympijského šampióna v cross country či piatim víťazstvám pretekov Svetového pohára v XCO, z čoho dva vyhral tento rok. Na druhom mieste skonči Dán Sebastian Arstensen, tretí bol Švajčiar Filippo Colombo.

Včera 17:55 Jasper Philipsen suverénne vyhral šprint v 4. etape Okolo Dánska.

24-ročný jazdec tímu Alpecin-Deceuninck si pripísal svoje siedme víťazstvo v sezóne a dostal sa aj do vedenia bodovacej súťaže. Na druhom mieste skončil Sasha Weemaes, tretí bol Ethan Vernon. Víťaz prvej aj tretej etapy a veľký favorit z tímu Jumbo-Visma Olav Kooij šprint vypustil a skončil dvanásty.

Včera 17:39 Albanese vyhral záverečnú etapu Tour du Limousin, celkové hodnotenie si udržal Aranburu.

Alex Aranburu zvíťazil v 4-dňovom francúzskom etapáku s náskokom 10 sekúnd pred Diegom Ulissim a 18 sekúnd pred Gregom van Avermaetom. 26-ročný jazdec tímu Movistar skončil v poslednej etape tesne na druhom mieste za Vincenzom Albanesem, ktorý zariskoval a zaútočil 1,5 km pred cieľom.

Včera 16:43 Richard Carapaz podpísal zmluvu s EF Education, Van Baarle a Kelderman idú do Jumbo-Visma.

Tím EF Education-EasyPost potvrdil podpísanie trojročného kontraktu s Richardom Carapazom, ktorý odchádza z Ineos Grenadiers. Z Ineosu odchádza aj víťaz Paríž-Roubaix Holanďan Dylan van Baarle, ktorý podpísal trojročnú zmluvu s tímom Jumbo-Visma, kde sa k nemu pripojí aj jeho krajan Wilco Kelderman, ktorý končí v Bore.

Včera 16:28 Britský cyklista Dan Bigham prekonal svetový rekord v hodinovke rýchlosťou 55,548 km/h.

30-ročný cyklista prešiel na dráhe za 60 minút takmer o pol kilometra viac ako predošlý držiteľ rekordu Victor Campenaerts.