Biker.sk

ROČNÉ PREDPLATNÉ ČASOPISU BIKER IBA ZA 16,90€!
Novinky

Bafang predstavil nový 3-rýchlostný prevodový systém pre elektrobicykle s automatickým radením v náboji

Nový systém je určený pre mestské, hybridné a cargo elektrobicykle, no je kompatibilný aj s klasickými bicyklami.
Biker

Čínsky výrobca pohonov pre elektrobicykle Bafang uviedol na trh nový 3-rýchlostný systém s automatickou prevodovkou, ktorého cieľom je uľahčiť každodenné jazdenie na elektrobicykloch.

Je určený predovšetkým pre použitie s mestskými, hybridnými a cargo (nákladnými) elektrobicyklami, vyznačuje sa širokou kompatibilitou a podľa Bafangu ho možno použiť aj na klasických bicykloch.

Prečítajte si tiež

3-stupňová automatická prevodovka

Nový náboj obsahuje tri prevody, ktoré vyhovujú požiadavkám mestského prostredia, ktoré systém preraďuje pomocou integrovaného snímača, ktorý meria rýchlosť kolesa bicykla, aby ponúkol optimálny výber prevodu.

Bafang tvrdí, že jeho vstavaný spojkový mechanizmus umožňuje veľmi presné a hladké radenie pri zaťažení, čo by sa malo premietnuť do prirodzenejšieho a ľahšieho šliapania.

Systém je kompatibilný s reťazovou a remeňovou prevodovkou a Bafang tvrdí, že funguje rovnako dobre, či už je namontovaný na plnohodnotnom, kompaktnom alebo skladacom elektrobicykli.

Samostatný dizajn tiež odstraňuje potrebu preplnených radiacich pák a káblov, čo podľa Bafangu uľahčí, menej častú a lacnejšiu údržbu.

 Silný výkon

Aby vyhoveli čo najširšiemu spektru využitia, nový prevodový systém môže byť poháňaný motormi, ktoré dodávajú krútiaci moment až 80 Nm, vďaka čomu je podľa Bafangu ideálny pre mestské a trekingové použitie, ako aj pre silne zaťažené nákladné ebicykle.

Je kompatibilný s elekttrobicyklovými motormi obmedzenými na 25 km/h a tiež tými, ktoré sú schopné poskytnúť asistenciu až do 32 km/h.

Cena a dostupnosť budú v čase oficiálneho zverejnenia ešte potvrdené.

Aktuality

24.06.2022 Van Avermaet po ôsmich rokoch nejde na Tour: Cítil som sa pripravený pretekať na Tour de France.

Tím AG2R-Citroën nevybral skúseného belgického pretekára pre tohtoročnú Tour. „Bolo ťažké počuť také rozhodnutie. Vincent a Julian [Jurdie, športový riaditeľ] mi včera zavolali so správou, že nie som v tíme na Tour de France a bolo to veľké sklamanie, pretože som to naozaj to nečakal,“ povedal Greg Van Avermaet. (cyclingnews)

24.06.2022 O titul majstra Slovenska budú bojovať obaja bratia Saganovci (+propozície & zoznam štartujúcich).

Peter a Juraj Saganovci držia titul majstra Slovenska už 11 rokov za sebou. Peter má na konte sedem víťazstiev (2011-2015, 2018, 2021) a Juraj štyri (2016, 2017, 2019, 2020). Majstrovstvá Česka a Slovenska sa uskutočnia v českom meste Mladá Vožice – muži pretekajú v nedeľu 26. júna a ženy, juniori a juniorky v sobotu 25. júna.

24.06.2022 Poradňa: Ako začať jazdiť na trailoch a v bikeparkoch?

Ak sa s rodinou alebo kamarátmi chystáte prvýkrát do bikeparku alebo trailcentra, máme pre vás zopár tipov, ako to zvládnuť a s čím by ste mali rátať.

24.06.2022 Nový Hightower je najvšestrannejším bicyklom Santa Cruzu.

Má agresívnejšiu geometriu či úložný priestor v ráme so zdvihom 145mm vzadu a 150mm vpredu.

24.06.2022 Tím Bora-Hansgrohe predstavil špeciálnu edíciu oblečenia na Tour de France 2022.

V spolupráci so značkou Le Col oblečie tím jazdcov do svetlejších odtieňov pre horúčavy v júli, pričom nahradí tmavšie zelené časti ich obvyklého dresu bielymi a biele logo Bora vymenili za čierne.

Zavrieť reklamu