Biker.sk

ROČNÉ PREDPLATNÉ ČASOPISU BIKER IBA ZA 16,90€!
Kvízy

Kvíz: Ako dobre poznáte prezývky legiend cestnej cyklistiky? | Súťaž o čistič okien Kärcher WV 1

Viete, koho prezývali Kanibal, Pištoľník, Spartakus alebo Tourminátor? Otestujte sa a zapojte sa do súťaže o čistič okien Kärcher WV 1 a sadu šiestich čistiacich prostriedkov v celkovej hodnote 112 eur.
Martin Sarvaš

Produkty od spoločnosti Kärcher budú aj tento rok na Birell BikeFeste (3. – 5. júna 2022), takže si ich môžete prísť osobne vyskúšať a umyť svoje bicykle.

Screenshot vášho výsledku nám pošlite do komentáru na facebooku sem. Víťaza vyberieme v pondelok 30. mája 2022.

0%

Ktorý cyklista mal prezývku Le Blaireau (Jazvec)?

Správna odpoveď! Nesprávna odpoveď

Francúzsky cyklista Bernard Hinault je päťnásobným víťazom Tour de France, trikrát vyhral Giro d'Italia a dvakrát Vueltu. Darilo sa mu aj na jednodňových pretekoch, klasikách a monumentoch.

Ktorý cyklista mal prezývku Kanibal?

Správna odpoveď! Nesprávna odpoveď

Belgický cyklista Eddy Merckx má na konte päť víťazstiev Tour de France v celkovom hodnotení, trikrát vyhral zelený dres, dvakrát súťaž vrchárov. Dokopy vyhral na Tour 34 etáp. Giro d'Italia vyhral celkovo rovnako päťkrát, bodovaciu súťaž dvakrát a vrchársky dres raz, pričom má na konte 24 etapových víťazstiev. Na konte má aj mnoho víťazstiev zo všetkých monumentov, najviac z Miláno - San Remo, ktoré vyhral až sedemkrát.

Ktorý cyklista mal prezývku Il Re Leone (Leví Kráľ)?

Správna odpoveď! Nesprávna odpoveď

Taliansky cyklista Mario Cipollini je považovaný za najlepšieho cyklistu svojej generácie. Vyhral 12 etáp na Tour de France, až 42 etáp na Giro d'Italia a tri etapy na Vuelte. Darilo sa mu aj na jednodňových pretekoch a je majstrom sveta z roku 2002.

Ktorý cyklista mal prezývku Tourminator?

Správna odpoveď! Nesprávna odpoveď

Peter Sagan je slovenský cyklista, ktorý má na konte rekordných sedem zelených dresov z Tour de France a je trojnásobným majstrom sveta. Je špecialistom na jednodňové preteky a klasiky. Na konte má aj tituly z dvoch monumentov Okolo Flámska a Paríž-Roubaix.

Ktorý cyklista mal prezývku Le Boss (Šéf) alebo Big Tex (Veľký Texasan)

Správna odpoveď! Nesprávna odpoveď

Americký cyklista vyhral sedemkrát po sebe Tour de France v rokoch 1999 až 2005, pričom zvíťazil v 22 individuálnych etapách a 83 dní bol v žltom drese. Medzinárodná cyklistická federácia mu pre doping v roku 2012 odobrala všetky tituly z Tour de France. Dostal doživotný zákaz pretekať a od 1. augusta 1998 je diskvalifikovaný z výsledkov pretekov.

Ktorý cyklista mal prezývku Spartacus (Spartakus)?

Správna odpoveď! Nesprávna odpoveď

Fabian Cancellara je švajčiarsky cyklista, špecialista na časovky a jednodňové preteky. Vyhral osem etáp na Tour de France a má mnoho titulov z jednodňových pretekov a klasík. Cancellara je tiež 4-násobným majstrom sveta v časovke a dvakrát vyhral časovku na Olympiáde. Trikrát vyhral Paríž - Roubaix a tiež trikrát Okolo Flámska.

Ktorý cyklista mal prezývku The Shark of Messina (Žralok z Messiny)?

Správna odpoveď! Nesprávna odpoveď

Taliansky cyklista Vincenzo Nibali vyhral Tour de France v roku 2014, dvakrát vyhral Giro d'Italia a raz Vueltu. Tituly má aj z etapových pretekov Tirreno–Adriatico či Tour of Oman, ale aj z monumentov Miláno - San Remo a Giro di Lombardia.

Ktorý cyklista mal prezývku Le Professeur (Profesor)?

Správna odpoveď! Nesprávna odpoveď

Francúzsky cyklista Laurent Fignon má dva tituly z Tour de France a raz vyhral Giro. V roku 1989 sa mu na Tour takmer podarilo získať hetrik, avšak Greg LeMond ho predbehol o osem sekúnd, čo je doposiaľ najtesnejší rozdiel, ktorým niekto vyhral Tour. Fignon tiež vyhral mnoho jednodňových pretekov vrátane monumentu Miláno - San Remo, ktorý vyhral dvakrát po sebe v rokoch 1988 a 1989.

Ktorý cyklista mal prezývku El Pistolero (Pištoľník)?

Správna odpoveď! Nesprávna odpoveď

Španielsky cyklista Alberto Contador sa sústredil na preteky Grand Tour. Dvakrát vyhral Tour de France, dvakrát Giro d'Italia a trikrát Vueltu. Má aj viacero titulov z iných etapákov ako Paríž-Nice či Tirreno-Adriatico.

Ktorý cyklista mal prezývku The Manx Missile (Manská raketa)?

Správna odpoveď! Nesprávna odpoveď

Mark Cavendish je považovaný za jedného z najlepších šprintérov v histórii cyklistiky. Vyhral 30 etáp na Tour de France a v roku 2011 získal aj zelený dres. Z Gira má na konte 15 etáp, z Vuelty má tri.

Ktorý cyklista mal prezývku Il Pirata (Pirát)?

Správna odpoveď! Nesprávna odpoveď

Marco Pantani bol taliansky profesionálny cyklista. Známy bol pod prezývkou Pirát vďaka razantnému štýlu jazdy, ale aj pre svoj výzor: hlavu mal vždy dohola oholenú, nosil „pirátsku“ šatku a veľkú náušnicu. V roku 1998 vyhral Tour de France aj Giro. Na oboch pretekoch vyhral dokopy počas kariéry po osem etáp.

Do súťaže o mobilný čistič Kärcher OC 3 bude zaradený každý, kto pošle do komentáru na facebooku screenshot svojho výsledku, a to bez ohľadu na výsledok. Víťaza vyberieme v stredu 1. júna 2022 a uvedieme v komentári pod príspevkom.

O čo hráte?

Víťaz získa čistič okien Kärcher WV 1 a sadu šiestich čistiacich prostriedkov (čistič ráfikov, odstraňovač hmyzu, čistič autoskiel, interiéru, autošampón a dva čističe interiéru v celkovej hodnote 112 eur.

Kärcher OC 3 + Bike Limited Edition

Variant Premium akumulátorového čističa okien s odsávaním WV 1 je okrem rozprašovacej fľaše, návleku z mikrovlákna a 20 mililitrového čistiaceho prostriedku vybavený navyše aj padom z mikrovlákna na vonkajšie plochy, ako aj škrabkou na veľké nečistoty.

Týmto podáva WV 1 Premium ešte lepšie výsledky čistenia pri zašpinených oknách a iných hladkých povrchoch. Bez kvapkajúcej špinavej vody a bez šmúh ide práca ľahšie a 3-krát rýchlejšie ako pomocou bežných čistiacich metód. Pohodlná prevádzka na batérie ako aj kompaktná konštrukcia zabezpečujú maximálnu flexibilitu pri používaní.

Sada 6 čistiacich prostriedkov Kärcher

Víťaz dostane k čističu K5 Compact aj sadu prostriedkov: autošampón 3 v 1 RM 610 + čistič interiéru RM 651; čistič autoskiel RM 650 + čistič interiéru RM 651 a čistič ráfikov premium RM 667 + odstraňovač hmyzu RM 618.

Ďalšie detaily o vysokotlakovom čističi Kärcher K5 Compact nájdete na webe www.kaercher.com

Aktuality

11:31 Video: Prehliadka tratí EWS v americkom Burke vo Vermonte.

EWS sa po prvýkrát uskutoční v lokalite Burke a na jazdcov čaká 6 rýchlostných skúšok s celkovou dĺžkou 16,5 km.

11:27 V poslednej etape Tour de l’Ain zvíťazil Pedrero po 55 km sólo úniku, celkové hodnotenie vyhral Guillaume Martin.

Na druhom mieste skončil celkovo Mattias Skjelmose Jensen, ktorý vyhral aj bodovaciu súťaž a hodnotenie do 25 rokov, tretí skončil Rudy Molard. Ocenenie pre najbojovnejšieho jazdca dostal Julian Alaphilippe.

11:03 Majstrovstvá Európy v cestnej cyklistike budú veľkým súbojom najlepších šprintérov.

Najväčšími favoritmi pretekov sú Alexander Kristoff, Tim Merlier, Fabio Jakobsen, Mads Pedersen, Arnaud Démare či Danny van Poppel.

10:43 Marianne Vos vyhrala už tretiu etapu za sebou na pretekoch Okolo Škandinávie.

Po agresívnom finále vyhrala šprint do vrchu v Sarpsborgu pred Cecilie Uttrup Ludwig a Shari Bossuyt. Nie je to prvýkrát, čo Vos vyhrala v Škandinávii tri etapy za sebou – rovnaký výkon sa jej podaril v rokoch 2018 aj 2019 na ženských pretekoch Okolo Nórska, ktoré sú predchodcom Okolo Škandinávie.

10:30 Tiesj Benoot išiel pri zrážke s autom rýchlosťou 67 km/h: Pár milimetrov a mohol to byť iný príbeh.

28-ročný Belgičan išiel dole kopcom vo vysokej rýchlosti, keď pred ním vošlo do cesty auto z parkoviska. Pri páde utrpel zlomeninu krčného stavca a počas nasledujúcich šiestich až 12 týždňov bude musieť nosiť krčnú ortézu. (Het Laatste Nieuws)

Zavrieť reklamu