Pridajte sa k predplatiteľom

Biker.sk

ZÁMOK K ROČNÉMU PREDPLATNÉMU ČASOPISU BIKER IBA ZA 19,80€!
Novinky

Stefano Oldani vyhral z úniku najdlhšiu etapu Giro d’Italia 2022

Po viac ako 200km a takmer 2900 nastúpaných metroch Oldani prešprintoval Lorenza Rotu a Gijsa Leemreiza a pripísal si svoje prvé profesionálne víťazstvo.
Martin Sarvaš
Stefano Oldani vyhral z úniku najdlhšiu etapu Giro d’Italia 2022

12. etapa Giro d’Italia 2022

 

  • Dĺžka: 204km
  • Prevýšenie: 2867 m
  • Čas: 4:26:47 hod
  • Priemerná rýchlosť (víťaza): 45,8 km/h

Stefano Oldani (Alpecin-Fenix) vyhral najdlhšiu 204km dlhú etapu Giro d’Italia 2022. 24-ročný Talian v záverečnom šprinte predbehol krajana Lorenza Rotu (Intermarché-Wanty-Gobert Matériaux) a Gijsa Leemreiza (Jumbo-Visma). Ani jeden z trojice ešte nemal na konte profesionálne víťazstvo, takže Oldani zaznamenal svoju prvú výhru v kariére.

„Nebolo to ľahké. Rotu som poznal, je to môj kamarát, vedel som, že je tiež rýchly, takže som si musel dávať pozor. Nebolo to také ľahké zvládnuť, ale nakoniec sa mi to podarilo,“ povedal Oldani.

„Určite [Mathieu van der Poel] je kľúčový. Už sme vedeli, že ak budeme prítomní s viac ako jedným pretekárom v úniku, veľa chalanov by Mathieua nasledovalo a bola to dobrá šanca pre ostatných. Dnes sa nám to podarilo naozaj dobre, boli sme jediným tímom, ktorý mal v úniku troch jazdcov. Podarilo sa nám to.“

Prečítajte si tiež

V celkovom poradí zostáva naďalej v čele už deviaty deň Juan Pedro López (Trek – Segafredo) a v bodovacej súťaži vedie Arnaud Démare.

Záver 12. etapy Giro d’Italia 2022:

Výsledky 12. etapy Giro d’Italia 2022

Aktuality

10:48 Video: Julian Alaphilippe daroval Mircovi Maestrimu dres z víťaznej etapy na Giro d’Italia.

Alaphilippe vyhral dvanástu etapu po 130 km v úniku a 11-kilometrovom sóle, pričom veľkú časť trasy prešiel v úniku len vo dvojici s Talianom Mircom Maestrim, a práve vďaka nemu dokázal ušetriť dostatok síl na záverečný víťazný útok.

10:22 Michael Kolář: Preteky ma už netrápia. Jazdím pre radosť, baví ma zdokonaľovať sa.

Manažér slovenského enduro tímu OKOEVERYWHERE a bývalý profesionálny cestný cyklista chce odovzdať svoje skúsenosti svojim zverencom a mladšej generácii.

09:30 Demi Vollering vyhrala dve zo štyroch etáp aj celkovú klasifikáciu pretekov Okolo Burgosu.

27-ročná Holanďanka pokračuje v skvelých výkonoch a po víťazstve celkového hodnotenia pretekov Vuelta España Femenina a Okolo Baskicka, si pripísala ďalšiu výhru na pretekoch Okolo Burgosu.

09:16 Sam Bennett vyhral štyri etapy aj celkové hodnotenie na pretekoch Štyri dni Dunkerque.

Okrem dvoch víťazstiev bol Bennett raz druhý a raz tretí. Na druhom mieste skončil celkovo len 22-ročný Francúz Paul Penhoët a tretí bol o rok starší Belgičan Jenno Berckmoes.

08:58 Na Giro d’Italia je dnes deň voľna. Pogačar vedie tak suverénne, že zvyšok Gira môže ísť už len ako tréning na Tour.

V celkovej klasifikácii sú priebežne na druhom a treťom mieste Geraint Thomas a Dani Martínez so stratou necelých sedem minút, takže Pogačarovi už fakticky stačí prísť v bezpečí do Ríma.

Zavrieť reklamu