Pridajte sa k predplatiteľom

Biker.sk

ZÁMOK K ROČNÉMU PREDPLATNÉMU ČASOPISU BIKER IBA ZA 19,80€!
Novinky

Girmay končí na Gire po tom, ako si poranil oko, keď si na pódiu vystrelil do oka štupeľ z prosecca

Biniam Girmay porazil Van der Poela a stal sa historicky prvým čiernym Afričanom, ktorý vyhral etapu na Giro d’Italia. Bohužiaľ, pri otváraní prosecca na pódiu sa jeho oslavy skončili.
Martin Sarvaš
 Girmay končí na Gire po tom, ako si poranil oko, keď si na pódiu vystrelil do oka štupeľ z prosecca

Biniam Girmay končí na Giro d’Italia 2022. V 10. etape najprv oslavoval víťazstvo, keď v šprinte porazil Mathieu van der Poela a stal sa historicky prvým čiernym Afričanom, ktorý vyhral etapu na Gire.

Jeho oslavy sa však skončili na pódiu, keď otváral prosecco s hlavou priamo nad fľašou a štupeľ pod tlakom vystrelil 22-ročnému Eritrejčanovi priamo do oka. Girmaya na mieste ošetrili záchranári a museli ho previezť do nemocnice.

Jeho tím Intermarché-Wanty-Gobert Matériaux už večer informoval, že Girmayovo zranenie nie je dobré, ale rozhodnutie, či bude v pretekoch pokračovať, padne až ráno.

Portál La Gazetta dnes ráno informoval, že Biniam Girmay v žiadnom prípade nebude na štarte 203km dlhej 11. etapy do Reggio Emilia.

„Nezdá sa, že by oko utrpelo veľké poškodenie, ale tím pochopiteľne uprednostnil cestu opatrnosti a ďalšie vyšetrrenia sa uskutočnia už dnes,“ uvádza sa v správe talianskych novín.

Biniam Girmay na pódiu po výhre 10. etapy Giro d’Italia 2022:

Vyjadrenie Biniama Girmaya:

Víťazný šprint Biniama Girmaya:

Aktuality

10:48 Video: Julian Alaphilippe daroval Mircovi Maestrimu dres z víťaznej etapy na Giro d’Italia.

Alaphilippe vyhral dvanástu etapu po 130 km v úniku a 11-kilometrovom sóle, pričom veľkú časť trasy prešiel v úniku len vo dvojici s Talianom Mircom Maestrim, a práve vďaka nemu dokázal ušetriť dostatok síl na záverečný víťazný útok.

10:22 Michael Kolář: Preteky ma už netrápia. Jazdím pre radosť, baví ma zdokonaľovať sa.

Manažér slovenského enduro tímu OKOEVERYWHERE a bývalý profesionálny cestný cyklista chce odovzdať svoje skúsenosti svojim zverencom a mladšej generácii.

09:30 Demi Vollering vyhrala dve zo štyroch etáp aj celkovú klasifikáciu pretekov Okolo Burgosu.

27-ročná Holanďanka pokračuje v skvelých výkonoch a po víťazstve celkového hodnotenia pretekov Vuelta España Femenina a Okolo Baskicka, si pripísala ďalšiu výhru na pretekoch Okolo Burgosu.

09:16 Sam Bennett vyhral štyri etapy aj celkové hodnotenie na pretekoch Štyri dni Dunkerque.

Okrem dvoch víťazstiev bol Bennett raz druhý a raz tretí. Na druhom mieste skončil celkovo len 22-ročný Francúz Paul Penhoët a tretí bol o rok starší Belgičan Jenno Berckmoes.

08:58 Na Giro d’Italia je dnes deň voľna. Pogačar vedie tak suverénne, že zvyšok Gira môže ísť už len ako tréning na Tour.

V celkovej klasifikácii sú priebežne na druhom a treťom mieste Geraint Thomas a Dani Martínez so stratou necelých sedem minút, takže Pogačarovi už fakticky stačí prísť v bezpečí do Ríma.

Zavrieť reklamu