ROČNÉ PREDPLATNÉ ČASOPISU BIKER IBA ZA 16,90€!

Démare vyhral šiestu etapu Gira pred Ewanom v extrémne tesnom záverečnom šprinte (+video)

Na treťom mieste skončil Mark Cavendish. Fernando Gaviria sa dostal do kontaktu Ceesom Bolom a do šprintu sa nedostal.

6. etapa Giro d’Italia 2022

• Dĺžka: 192km
  • Prevýšenie: 1498 m
  • Čas: 5:02:33 hod
  • Priemerná rýchlosť (víťaza): 38 km/h

Arnaud Démare (Groupama-FDJ) si pripísal v 6. etape druhé víťazstvo na Giro d’Italia 2022. Po piatich nudných hodinách veľmi pomalého tempa priniesol aspoň trochu oživenia etapy záverečný šprint, v ktorom si merali sily Démare, Caleb Ewan (Lotto Soudal) a Mark Cavendish (Quick-Step Alpha Vinyl).

O víťazovi rozhodla až cieľová fotografia a Arnaud Démare vyhral iba o milimetre pred Ewanom. Tretí skončil Cavendish.

Fernando Gaviria sa opäť hneval a búchal do riadidiel, pretože sa dostal do kontaktu Ceesom Bolom a do šprintu sa nedostal. Rozhodcovia ho neskôr za tento incident odsunuli na koniec hodnotenia. V predošlej etape skončil druhý a tiež sa hneval a nadával na svoj bicykel.

Lídrom celkového hodnotenia zostáva Španiel Juan Pedro López a Arnaud Démare zvýšil po víťazstve svoj náskok v bodovacej súťaži na 53 pred druhým Biniamom Girmayom  (Intermarché – Wanty – Gobert Matériaux).