Biker.sk

ROČNÉ PREDPLATNÉ ČASOPISU BIKER IBA ZA 16,90€!
Novinky

Video: Fanúšička odtiahla z cesty po páde francúzskeho pretekára

Úmysly fanúšičky boli asi dobré, ale mohlo sa to skončiť ďalším pádom.
Biker

Na nedávnych pretekoch Štyri dni Dunkerque nepríjemne spadol mladý francúzsky cyklista Hugo Page. 20-ročný Page jazdí za Intermarché–Wanty–Gobert Matériaux a je jednou z veľkých nádejí Francúzska do budúcnosti. Skončil v celkovom hodnotení na 14. mieste a na treťom mieste v kategórii mladých jazdcov.

Zasahovanie divákov do pretekov je v poslednej dobe veľmi diskutované, keďže sa udialo viacero nepríjemných incidentov na veľkých pretekoch.

Na vlaňajšej Tour de France spôsobila hromadný pád fanúšička transparentom s nápisom „Allez Omi Opi“, ktorým chcela pozdraviť svojich starých rodičov. Pri páde sa zranilo mnoho cyklistov a niekoľko kvôli zraneniam odstúpilo. (video z pádu)

Nezodpovedný chodec spôsobil v apríli nebezpečný hromadný pád na pretekoch Okolo Turecka. Nacer Bouhanni utrpel pri páde zlomeninu prvého krčného stavca. Pri tomto zranení môže hroziť ochrnutie, avšak lekári Bouhannimu povedali, že bude opäť v poriadku. (video z pádu)

Fanúšik spôsobil aj nepríjemný pád Yvesa Lampaerta na dlažobných kockách v závere Paríž-Roubaix. Fanúšik tlieskal prichádzajúcim jazdcom a rukami trafil do ruky Lampaerta, ktorý následne skončil na zemi. Lampaert išiel v úniku a mohol bojovať o pódiové umiestnenie. (video z pádu)

Po páde Huga Page-a na pretekoch Štyri dni Dunkerque vybehla na cestu fanúšička a schmatla ho za ruku a odtiahla ho na kraj cesty. Z tímového auta mu dali nový bicykel a Page pokračoval ďalej. Úmysly diváčky mohli byť dobré, aj keď francúzsky cyklista nevyzeral byť veľmi nadšený, no hlavne – našťastie nešli po ceste ďalší jazdci a tímové autá, ktoré ju mohli ohroziť.

Video z incidentu:

Aktuality

Včera 11:32 Birell BikeFest 2022: Zoznam testovacích bicyklov Focus.

Medzi testovacími modelmi sú aj gravel Atlas, trailový Jam a elektrobicykle Sam², Jam² či Thron².

Včera 11:26 Birell BikeFest 2022: Zoznam testovacích zariadení Garmin.

Medzi testovacími zariadeniami si môžete vybrať z rôznych modelov cyklopočítačov a hodiniek vrátane najnovších športových hodiniek Garmin fenix 7 v rôznych prevedeniach.

Včera 10:54 Sivakov bol poriadne nahnevaný, pretože si omylom vymazal dáta „najťažšej jazdy v živote“ (+video).

Jazdec tímu Ineos Grenadiers si chcel vo svojom Garmine uložiť jazdu z náročnej horskej etapy Giro d’Italia, avšak dotykový displej bol po daždi mokrý a aj keď stlačil „uložiť jazdu“, jeho cyklopočítač zaznamenal signál „zahodiť“.

Včera 10:16 Birell BikeFest 2022: Detaily súťaže Garmin Slopestyle FMB World Tour SILVER Event.

Po prvýkrát si v tejto disciplíne na Birell BikeFeste zasúťažia aj ženy.

26.05.2022 Únik „ukradol“ šprintérom poslednú možnosť na Gire, vyhral Dries De Bondt.

V celkovom hodnotení vedie aj naďalej Richard Carapaz (Ineos Grenadiers), avšak z Gira odstúpil João Almeida pre pozitívny test na Covid-19, takže pretekári za ním (4. miesto) sa posunuli o jednu priečku vyššie.

Zavrieť reklamu