Pridajte sa k predplatiteľom

Biker.sk

ZÁMOK K ROČNÉMU PREDPLATNÉMU ČASOPISU BIKER IBA ZA 19,80€!
Novinky

Video: Fanúšička odtiahla z cesty po páde francúzskeho pretekára

Úmysly fanúšičky boli asi dobré, ale mohlo sa to skončiť ďalším pádom.
Biker
 Video: Fanúšička odtiahla z cesty po páde francúzskeho pretekára

Na nedávnych pretekoch Štyri dni Dunkerque nepríjemne spadol mladý francúzsky cyklista Hugo Page. 20-ročný Page jazdí za Intermarché–Wanty–Gobert Matériaux a je jednou z veľkých nádejí Francúzska do budúcnosti. Skončil v celkovom hodnotení na 14. mieste a na treťom mieste v kategórii mladých jazdcov.

Zasahovanie divákov do pretekov je v poslednej dobe veľmi diskutované, keďže sa udialo viacero nepríjemných incidentov na veľkých pretekoch.

Na vlaňajšej Tour de France spôsobila hromadný pád fanúšička transparentom s nápisom „Allez Omi Opi“, ktorým chcela pozdraviť svojich starých rodičov. Pri páde sa zranilo mnoho cyklistov a niekoľko kvôli zraneniam odstúpilo. (video z pádu)

Nezodpovedný chodec spôsobil v apríli nebezpečný hromadný pád na pretekoch Okolo Turecka. Nacer Bouhanni utrpel pri páde zlomeninu prvého krčného stavca. Pri tomto zranení môže hroziť ochrnutie, avšak lekári Bouhannimu povedali, že bude opäť v poriadku. (video z pádu)

Fanúšik spôsobil aj nepríjemný pád Yvesa Lampaerta na dlažobných kockách v závere Paríž-Roubaix. Fanúšik tlieskal prichádzajúcim jazdcom a rukami trafil do ruky Lampaerta, ktorý následne skončil na zemi. Lampaert išiel v úniku a mohol bojovať o pódiové umiestnenie. (video z pádu)

Po páde Huga Page-a na pretekoch Štyri dni Dunkerque vybehla na cestu fanúšička a schmatla ho za ruku a odtiahla ho na kraj cesty. Z tímového auta mu dali nový bicykel a Page pokračoval ďalej. Úmysly diváčky mohli byť dobré, aj keď francúzsky cyklista nevyzeral byť veľmi nadšený, no hlavne – našťastie nešli po ceste ďalší jazdci a tímové autá, ktoré ju mohli ohroziť.

Video z incidentu:

Aktuality

17:40 Len 22-ročný Georg Steinhauser vyhral po 34 km sóle horskú 17. etapu Giro d’Italia.

Steinhauser si pripísal svoje prvé profesionálne víťazstvo na vrchole stúpania Passo Brocon. Druhý skončil Tadej Pogačar, ktorý si opäť navýšil náskok vo vedení celkovej klasifikácie a za ním finišovali v spoločnej skupine Antonio Tiberi, Geraint Thomas, Daniel Martínez, Einer Rubio a Romain Bardet.

11:40 Nahnevaný Ben O’Connor o Giro d’Italia: Sú to jedny z najhoršie zorganizovaných pretekov.

„Rád by som ho videl vysadnúť na bicykel, odštartovať etapu a zistiť, aká je jeho odpoveď,“ povedal Austrálčan o šéfovi Gira v reakcii na chaos na štarte 16. etapy, ktorú napokon organizátori výrazne skrátili pre chladné počasie, sneženie a dážď v pôvodnom mieste štartu.

10:58 Dokumentárny film o Michalovi Marošim uvidíte už čoskoro v Bratislave aj na BikeFeste v Kálnici.

Dokument Ten, co slaví každý den nie je len obyčajný športový dokument, ale ide o portrét človeka, ktorý stál nespočetnekrát na hrane medzi životom a smrťou.

09:29 Wout Van Aert nie je v najlepšej forme, ale potvrdil návrat na preteky a odštartuje na etapáku v Nórsku.

Van Aert utrpel v marci pri páde na klasike Dwars door Vlaandren početné zranenia – sedem zlomených rebier, kľúčnu kosť a prasknutú hrudnú kosť. Zrušil štart na Giro d’Italia, no zotavuje sa a mohol by sa zúčastniť na Tour de France.

Včera 17:48 Nezastaviteľný Tadej Pogačar vyhral na Giro d’Italia už po piatykrát, horskú etapu museli pre sneženie skrátiť.

Na druhom mieste skončil Giulio Pellizzari pred tretím Danielom Martínezom, ktorý sa posunul na druhé miesto v celkovej klasifikácii, pretože Geraint Thomas s ním už v závere neudržal tempo.

Zavrieť reklamu