Pridajte sa k predplatiteľom

Biker.sk

ZÁMOK K ROČNÉMU PREDPLATNÉMU ČASOPISU BIKER IBA ZA 19,80€!
Šortky

Test: Krátke nohavice Isadore Gravel

Sú síce drahšie, ale funkčne nemajú ani jednu chybu, sú pohodlné a so zadným vreckom aj veľmi praktické.
Hodnotenie: 4/5
210
Martin Sarvaš
Test: Krátke nohavice Isadore Gravel

Nohavice Isadore Gravel. Foto: Isadore

Slovenský výrobca cyklistického oblečenia Isadore sa venuje primárne cestnej cyklistike, avšak so stúpajúcim trendom disciplíny gravel do svojho portfólia pridal pred niekoľkými rokmi aj dresy a nohavice pre cyklistov, ktorí radi zídu z asfaltiek na rozbité, štrkové či lesné cesty.

Nohavice Isadore Gravel sme otestovali pri jazde na ceste, cross-country a, samozrejme, aj v ich hlavnej disciplíne gravel. Začnime s najdôležitejšou vecou každých nohavíc – vložkou.

Vložka v gravel nohaviciach Isadore je pohodlná aj na extrémne dlhých jazdách a funguje tiež skvelo pri absorpcii nárazov, čo veľmi oceníte na rozbitých asfaltkách, štrkových či lesných cestách. Má ideálny tvar, ideálnu veľkosť i hrúbku, takže šliapanie v sedle je komfortné za akýchkoľvek podmienok.

Na bokoch nohavíc je keramická povrchová úprava, ktorá zvyšuje odolnosť materiálu proti roztrhnutiu, čo určite ocenia tí, ktorí používajú svoje gravel bicykle na rôzne adrenalínové disciplíny. Na zadnej strane stehien je sieťovina, ktorá dobre odvádza pot.

Veľmi praktickou vychytávkou týchto nohavíc je vrecko na chrbtovej časti, ktoré by som osobne prijal na všetkých mojich nohaviciach. Je to také „kengurové“ vrecko, do ktorého máte prístup z oboch strán, takže je veľmi praktické a pohodlne prístupné pod rozopnutým dresom. Je dostatočne veľké na to, aby sa doň vošli bunda i nejaká tá maškrta. Nemusíte si tak pchať všetko do dresu, ale menej potrebnú výbavu môžete odložiť do nohavíc.

Čo sa týka počasia, sú veľmi univerzálne a dá sa v nich jazdiť skoro po celý rok. Pod 15 stupňov by som si ich už nedával, ale inak vám v nich bude pohodlne aj v letných horúčavách. Pri výške 177 cm a hmotnosti 64 kg mi perfektne sadla veľkosť S, takže si môžete pokojne vyberať podľa veľkosti, ktorú nosíte bežne.

Strihom sú nohavice veľmi pohodlné a žiadne švy vás nikde neotláčajú. Isadore síce odporúča, aby ste si objednali radšej o číslo väčšie nohavice, ak chcete, aby vám boli menej tesné, avšak podľa mojich skúseností sedia veľkosť aj strih ideálne.

Tieto nohavice nemajú funkčne ani jednu chybu. Navyše ich využijete nielen na gravel, ale môžete si ich pokojne obliecť aj do lesa a na cestu. Je pravda, že sú drahšie, ale ak chcete mať vkusný a kvalitný kus cyklistického oblečenia od slovenskej značky, určite neoľutujete.

Viac info: www.isadore.com

Aktuality

17:40 Len 22-ročný Georg Steinhauser vyhral po 34 km sóle horskú 17. etapu Giro d’Italia.

Steinhauser si pripísal svoje prvé profesionálne víťazstvo na vrchole stúpania Passo Brocon. Druhý skončil Tadej Pogačar, ktorý si opäť navýšil náskok vo vedení celkovej klasifikácie a za ním finišovali v spoločnej skupine Antonio Tiberi, Geraint Thomas, Daniel Martínez, Einer Rubio a Romain Bardet.

11:40 Nahnevaný Ben O’Connor o Giro d’Italia: Sú to jedny z najhoršie zorganizovaných pretekov.

„Rád by som ho videl vysadnúť na bicykel, odštartovať etapu a zistiť, aká je jeho odpoveď,“ povedal Austrálčan o šéfovi Gira v reakcii na chaos na štarte 16. etapy, ktorú napokon organizátori výrazne skrátili pre chladné počasie, sneženie a dážď v pôvodnom mieste štartu.

10:58 Dokumentárny film o Michalovi Marošim uvidíte už čoskoro v Bratislave aj na BikeFeste v Kálnici.

Dokument Ten, co slaví každý den nie je len obyčajný športový dokument, ale ide o portrét človeka, ktorý stál nespočetnekrát na hrane medzi životom a smrťou.

09:29 Wout Van Aert nie je v najlepšej forme, ale potvrdil návrat na preteky a odštartuje na etapáku v Nórsku.

Van Aert utrpel v marci pri páde na klasike Dwars door Vlaandren početné zranenia – sedem zlomených rebier, kľúčnu kosť a prasknutú hrudnú kosť. Zrušil štart na Giro d’Italia, no zotavuje sa a mohol by sa zúčastniť na Tour de France.

Včera 17:48 Nezastaviteľný Tadej Pogačar vyhral na Giro d’Italia už po piatykrát, horskú etapu museli pre sneženie skrátiť.

Na druhom mieste skončil Giulio Pellizzari pred tretím Danielom Martínezom, ktorý sa posunul na druhé miesto v celkovej klasifikácii, pretože Geraint Thomas s ním už v závere neudržal tempo.

Biker hodnotenie

Skvelý: jednoznačne najlepší vo svojej triede
Veľmi dobrý: jeden z najlepších na trhu
Dobrý: odvedie si svoju prácu
Priemerný: ničím výnimočný
Podpriemerný: istým spôsobom nevhodný
Slabý: radšej si nájdite niečo iné
Nebezpečný, hlúpy alebo oboje dokopy
Zavrieť reklamu