Biker.sk

ROČNÉ PREDPLATNÉ ČASOPISU BIKER IBA ZA 16,90€!
Šortky

Test: Krátke nohavice Isadore Gravel

Sú síce drahšie, ale funkčne nemajú ani jednu chybu, sú pohodlné a so zadným vreckom aj veľmi praktické.
Hodnotenie: 4/5
210
Martin Sarvaš

Nohavice Isadore Gravel. Foto: Isadore

Slovenský výrobca cyklistického oblečenia Isadore sa venuje primárne cestnej cyklistike, avšak so stúpajúcim trendom disciplíny gravel do svojho portfólia pridal pred niekoľkými rokmi aj dresy a nohavice pre cyklistov, ktorí radi zídu z asfaltiek na rozbité, štrkové či lesné cesty.

Nohavice Isadore Gravel sme otestovali pri jazde na ceste, cross-country a, samozrejme, aj v ich hlavnej disciplíne gravel. Začnime s najdôležitejšou vecou každých nohavíc – vložkou.

Vložka v gravel nohaviciach Isadore je pohodlná aj na extrémne dlhých jazdách a funguje tiež skvelo pri absorpcii nárazov, čo veľmi oceníte na rozbitých asfaltkách, štrkových či lesných cestách. Má ideálny tvar, ideálnu veľkosť i hrúbku, takže šliapanie v sedle je komfortné za akýchkoľvek podmienok.

Na bokoch nohavíc je keramická povrchová úprava, ktorá zvyšuje odolnosť materiálu proti roztrhnutiu, čo určite ocenia tí, ktorí používajú svoje gravel bicykle na rôzne adrenalínové disciplíny. Na zadnej strane stehien je sieťovina, ktorá dobre odvádza pot.

Veľmi praktickou vychytávkou týchto nohavíc je vrecko na chrbtovej časti, ktoré by som osobne prijal na všetkých mojich nohaviciach. Je to také „kengurové“ vrecko, do ktorého máte prístup z oboch strán, takže je veľmi praktické a pohodlne prístupné pod rozopnutým dresom. Je dostatočne veľké na to, aby sa doň vošli bunda i nejaká tá maškrta. Nemusíte si tak pchať všetko do dresu, ale menej potrebnú výbavu môžete odložiť do nohavíc.

Čo sa týka počasia, sú veľmi univerzálne a dá sa v nich jazdiť skoro po celý rok. Pod 15 stupňov by som si ich už nedával, ale inak vám v nich bude pohodlne aj v letných horúčavách. Pri výške 177 cm a hmotnosti 64 kg mi perfektne sadla veľkosť S, takže si môžete pokojne vyberať podľa veľkosti, ktorú nosíte bežne.

Strihom sú nohavice veľmi pohodlné a žiadne švy vás nikde neotláčajú. Isadore síce odporúča, aby ste si objednali radšej o číslo väčšie nohavice, ak chcete, aby vám boli menej tesné, avšak podľa mojich skúseností sedia veľkosť aj strih ideálne.

Tieto nohavice nemajú funkčne ani jednu chybu. Navyše ich využijete nielen na gravel, ale môžete si ich pokojne obliecť aj do lesa a na cestu. Je pravda, že sú drahšie, ale ak chcete mať vkusný a kvalitný kus cyklistického oblečenia od slovenskej značky, určite neoľutujete.

Viac info: www.isadore.com

Aktuality

Včera 11:32 Birell BikeFest 2022: Zoznam testovacích bicyklov Focus.

Medzi testovacími modelmi sú aj gravel Atlas, trailový Jam a elektrobicykle Sam², Jam² či Thron².

Včera 11:26 Birell BikeFest 2022: Zoznam testovacích zariadení Garmin.

Medzi testovacími zariadeniami si môžete vybrať z rôznych modelov cyklopočítačov a hodiniek vrátane najnovších športových hodiniek Garmin fenix 7 v rôznych prevedeniach.

Včera 10:54 Sivakov bol poriadne nahnevaný, pretože si omylom vymazal dáta „najťažšej jazdy v živote“ (+video).

Jazdec tímu Ineos Grenadiers si chcel vo svojom Garmine uložiť jazdu z náročnej horskej etapy Giro d’Italia, avšak dotykový displej bol po daždi mokrý a aj keď stlačil „uložiť jazdu“, jeho cyklopočítač zaznamenal signál „zahodiť“.

Včera 10:16 Birell BikeFest 2022: Detaily súťaže Garmin Slopestyle FMB World Tour SILVER Event.

Po prvýkrát si v tejto disciplíne na Birell BikeFeste zasúťažia aj ženy.

26.05.2022 Únik „ukradol“ šprintérom poslednú možnosť na Gire, vyhral Dries De Bondt.

V celkovom hodnotení vedie aj naďalej Richard Carapaz (Ineos Grenadiers), avšak z Gira odstúpil João Almeida pre pozitívny test na Covid-19, takže pretekári za ním (4. miesto) sa posunuli o jednu priečku vyššie.

Biker hodnotenie

Skvelý: jednoznačne najlepší vo svojej triede
Veľmi dobrý: jeden z najlepších na trhu
Dobrý: odvedie si svoju prácu
Priemerný: ničím výnimočný
Podpriemerný: istým spôsobom nevhodný
Slabý: radšej si nájdite niečo iné
Nebezpečný, hlúpy alebo oboje dokopy
Zavrieť reklamu