Pridajte sa k predplatiteľom

Biker.sk

ROČNÉ PREDPLATNÉ ČASOPISU BIKER S ČELENKOU IBA ZA 18,90€!
Šortky

Test: Krátke nohavice Isadore Gravel

Sú síce drahšie, ale funkčne nemajú ani jednu chybu, sú pohodlné a so zadným vreckom aj veľmi praktické.
Hodnotenie: 4/5
210
Martin Sarvaš

Nohavice Isadore Gravel. Foto: Isadore

Slovenský výrobca cyklistického oblečenia Isadore sa venuje primárne cestnej cyklistike, avšak so stúpajúcim trendom disciplíny gravel do svojho portfólia pridal pred niekoľkými rokmi aj dresy a nohavice pre cyklistov, ktorí radi zídu z asfaltiek na rozbité, štrkové či lesné cesty.

Nohavice Isadore Gravel sme otestovali pri jazde na ceste, cross-country a, samozrejme, aj v ich hlavnej disciplíne gravel. Začnime s najdôležitejšou vecou každých nohavíc – vložkou.

Vložka v gravel nohaviciach Isadore je pohodlná aj na extrémne dlhých jazdách a funguje tiež skvelo pri absorpcii nárazov, čo veľmi oceníte na rozbitých asfaltkách, štrkových či lesných cestách. Má ideálny tvar, ideálnu veľkosť i hrúbku, takže šliapanie v sedle je komfortné za akýchkoľvek podmienok.

Na bokoch nohavíc je keramická povrchová úprava, ktorá zvyšuje odolnosť materiálu proti roztrhnutiu, čo určite ocenia tí, ktorí používajú svoje gravel bicykle na rôzne adrenalínové disciplíny. Na zadnej strane stehien je sieťovina, ktorá dobre odvádza pot.

Veľmi praktickou vychytávkou týchto nohavíc je vrecko na chrbtovej časti, ktoré by som osobne prijal na všetkých mojich nohaviciach. Je to také „kengurové“ vrecko, do ktorého máte prístup z oboch strán, takže je veľmi praktické a pohodlne prístupné pod rozopnutým dresom. Je dostatočne veľké na to, aby sa doň vošli bunda i nejaká tá maškrta. Nemusíte si tak pchať všetko do dresu, ale menej potrebnú výbavu môžete odložiť do nohavíc.

Čo sa týka počasia, sú veľmi univerzálne a dá sa v nich jazdiť skoro po celý rok. Pod 15 stupňov by som si ich už nedával, ale inak vám v nich bude pohodlne aj v letných horúčavách. Pri výške 177 cm a hmotnosti 64 kg mi perfektne sadla veľkosť S, takže si môžete pokojne vyberať podľa veľkosti, ktorú nosíte bežne.

Strihom sú nohavice veľmi pohodlné a žiadne švy vás nikde neotláčajú. Isadore síce odporúča, aby ste si objednali radšej o číslo väčšie nohavice, ak chcete, aby vám boli menej tesné, avšak podľa mojich skúseností sedia veľkosť aj strih ideálne.

Tieto nohavice nemajú funkčne ani jednu chybu. Navyše ich využijete nielen na gravel, ale môžete si ich pokojne obliecť aj do lesa a na cestu. Je pravda, že sú drahšie, ale ak chcete mať vkusný a kvalitný kus cyklistického oblečenia od slovenskej značky, určite neoľutujete.

Viac info: www.isadore.com

Aktuality

15:55 Musíte vidieť: Danny Macaskill je späť s videom Postcard from San Francisco.

Danny Macaskill a jeho videá patria v posledných rokoch k tým najvirálnejším a Pohľadnica zo San Francisca nebude výnimkou. Je to totiž jeho nezameniteľný štýl a kreativita, čo videám dáva status „musíte vidieť.“

11:30 Viac ako 100 profesionálnych cyklistov stále nemá zmluvu pre sezónu 2023.

Kontrakty nemajú Mark Cavendish, Domenico Pozzovivo, Nairo Quintana a mnoho ďalších. (Cyclingnews)

Včera 13:25 Test: E-bike Merida eOne-Sixty 700.

Ideálny e-bike pre tých, čo sa chcú zabaviť aj na ľahších trailoch.

Včera 13:08 Video: Kto je na bicykli rýchlejší? Bodybuilder vs. šprintér.

Na velodróme sa proti sebe postavili profesionálny bodybuilder Brad Parker a profesionálny dráhový šprintér Harvey McNaughton. (GCN)

Včera 11:17 Video: Tieto zvukové efekty dokonale vystihujú, aké je to, keď zaútočí Tadej Pogačar.

Philippe Gilbert v nedeľu na kritériu Beking Monaco porazil Michaela Matthewsa aj dvojnásobného jazdca Tour de France Tadeja Pogačara.

Biker hodnotenie

Skvelý: jednoznačne najlepší vo svojej triede
Veľmi dobrý: jeden z najlepších na trhu
Dobrý: odvedie si svoju prácu
Priemerný: ničím výnimočný
Podpriemerný: istým spôsobom nevhodný
Slabý: radšej si nájdite niečo iné
Nebezpečný, hlúpy alebo oboje dokopy
Zavrieť reklamu