Pridajte sa k predplatiteľom

Biker.sk

DVOJBALENIE TRENIEK MEATFLY K ROČNÉMU PREDPLATNÉMU ČASOPISU BIKER IBA ZA 19,80€!
Novinky

Bouhanni utrpel po zrážke s chodcom a nepríjemnom páde zlomeninu krčného stavca

Nepríjemný incident sa odohral v 2. etape pretkov Okolo Turecka. Muž kráčal po ceste chrbtom otočený prichádzajúcemu pelotónu a na krik divákov nereagoval.
Martin Sarvaš
Bouhanni utrpel po zrážke s chodcom a nepríjemnom páde zlomeninu krčného stavca

O zdravotnom stave francúzskeho jazdca informoval jeho tím Arkéa – Samsic: „Nacer Bouhanni, ktorý spadol 61 kilometrov pred cieľom, utrpel zlomeninu prvého krčného stavca. V súčasnosti sa lieči v nemocnici v Izmire. Čoskoro bude prevezeený do Francúzska na ďalšiu lekársku starostlivosť.“

Nepríjemný incident sa odohral v 2. etape pretkov Okolo Turecka, keď niekoľko pretekárov skončilo so zraneniami po páde, ktorý spôsobil chodec.

Vo videu je vidieť muža, ktorý kráča po ceste otočený chrbtom k prichádzajúcemu pelotónu. Diváci na chodníku naňho kričia a jeden z organizátorov sa ho snažil stiahnuť z cesty, ale už bolo neskoro.

Manuel Peñalver (Burgos-BH) skončil so zlomeným lakťom a musel podstúpiť operáciu. Bouhanni utrpel zlomeninu prvého krčného stavca. Kevin Ledanois a Mirco Maestri pokračovali s početnými odreninami.

Ledanoisovi sa síce podarilo dokončiť etapu, ale na štart tretej etapy sa už nepostaví, pretože si pri páde zranil ľavé koleno a má aj s bolesti hrudnej chrbtice.

Video z incidentu:

„Niekedy musíte vstať a šliapať silnejšie ako kedykoľvek predtým… predstierať, že to nebolí,“ napísal na Twitteri Mirco Maestri, ktorý utrpel pri páde početné odreniny.

Aktuality

16:12 Tour de France rozdá opäť viac ako dva milióny eur. Odmeny však výrazne zaostávajú za inými športmi.

Aj keď ide o najlukratívnejšie cyklistické podujatie sveta, finančné odmeny na Tour de France sú v porovnaní s tenisom či futbalom stále prekvapivo nízke.

Včera 18:10 Jhonatan Narváez zvládol dramatický záver a vyhral tretiu etapu Okolo Švajčiarska.

Ekvádorský jazdec pokračuje vo výbornej forme a na Okolo Švajčiarska pridal ďalšie víťazstvo pre tím UAE Emirates-XRG.

Včera 18:01 Kubiš v cieľovom stúpaní nestačil na najlepších. Kráľovskú etapu Okolo Belgicka vyhral Alex Aranburu.

Aranburu zvíťazil v šprinte do kopca pred druhým Lewisom Askeym a tretí finišoval Carlos Canal. Slovenský majster Lukáš Kubiš prešiel cieľom na 16. mieste.

Včera 17:32 Nový mestský elektrobicykel Canyon Roadlite:ON využíva vôbec prvý nábojový motor Bosch Hub Line.

Model Canyon Roadlite:ON CF stojí 2999 eur a je určený pre mestských jazdcov, ktorí sa chcú po uliciach pohybovať rýchlo a efektívne.

Včera 17:20 Bosch predstavil svoj prvý nábojový motor pre elektrobicykle Hub Line: Nová éra mestských elektrobicyklov.

Bosch vstupuje do súboja s Mahle. Nový systém s motorom v zadnom náboji má byť ľahký, obratný a podľa výrobcu aj „inšpiratívny“.

Zavrieť reklamu