Pridajte sa k predplatiteľom

Biker.sk

ROČNÉ PREDPLATNÉ ČASOPISU BIKER SPOLU S MULTIKĽÚČOM IBA ZA 39,80€!

Otvorenie predĺženia Krasňanského single trailu a testovačka bicyklov Trek, Giant a Lapierre

Milí priatelia, pozývame vás na otvorenie novovybudovaného pokračovania Krasňanského single trailu a testovačku bicyklov Trek, Giant a Lapierre. Už cez víkend 7. a 8. mája 2016 pri Horárni v Krasňanoch v Bratislave.
Biker
Otvorenie predĺženia Krasňanského single trailu a testovačka bicyklov Trek, Giant a Lapierre

OZ PEDÁL a BAJKULA v apríli minulého roka spojili sily a za podpory BSK začali budovať nové pokračovanie predĺženia Krasňanského single trailu. Na návrhu a realizácii novej trasy spolupracoval Roman Zemánek (bajkula) a Dušan Chudík (OZ Pedál). Cieľom bolo vybudovanie pokračovania trailu, ktorý sa napojí ku križovatke u Slivu. Počas celého roka sa postupne dobudovávalo konečné spojenie a vďaka nadšeniu všetkých ľudí, ktorí sa zúčastnili na troch brigádach, sa to nakoniec podarilo. Veľká vďaka patrí všetkým, ktorí priložili ruku k dielu.

Nový trail ponúka okrem klasického lesného chodníka aj zopár strmých stúpaní, prejazdy cez pekné rúbaniská a potok. Samozrejme nebudú chýbať ani technické prvky, ktoré sú budované tak, aby boli bezpečné a prešlo ich aj skúsenejšie dieťa. Spomínané prvky taktiež navrhujú a budujú bikeri z bajkuly. Aktuálne sú stále v priebežnej výstavbe a budú sa budovať aj po oficiálnom otvorení trailu. Prvá technická časť je situovaná nad Horárňou. Do oficiálneho otvorenia zostáva len zopár dní a čaká nás ešte niekoľko úprav, aby bol nový úsek bezproblémovo prejazdný. Otvorenie bude sprevádzané dvojdňovým programom spojeným s testovaním bicyklov značiek Trek, Giant a Lapierre, ciže si môžete terén dosýta vyskúšať aj na požičanom stroji.

Info k testovaniu:

Testovanie bicyklov bude prebiehať v obidva dni od 10:00 do 17:00. Bicykel podľa výberu budete môcť testovať cca 1 hodinu (čas s prípravou). Podmienkou k vypožičaniu sú dva doklady totožnosti, napr. OP a VP. Prilba je povinná. Ak môžete, doneste si vlastné pedále. K dispozícii síce bude niekoľko párov spd pedálov Shimano a platformy, ale množstvo bude obmedzené. Ak máte náhodou iný systém, doneste tiež. Rezervácia bicykla vopred nie je možná, dohodnúť sa dá až na mieste.

Zoznam testovacích bicyklov so špecifikáciami nájdete TU

Program:

Sobota 10:00 – 17:00

TEST BIKE DAY BAJKULA: ponúkneme testovaciu flotilu bicyklov GIANT, TREK a LAPIERRE

15:00 – 16:30 Škola technickej jazdy BAJKULA – OZ PEDAL:
inštruktori Roman Zemánek a Dušan Chudík

Ochutnávka špičkovej
športovej švajčiarskej výživy Sponser

Občerstvenie
pre zúčastnených jazdcov na TEST BIKE DAY BAJKULA guláš + nealko

Nedeľa 10:00 – 17:00

TEST BIKE DAY BAJKULA: testovanie bicyklov GIANT, TREK a LAPIERRE

8.5. o 11:00 Oficiálne otvorenie trailu OZ PEDAL – BAJKULA Horáreň Krasňany – U Slivu

14:00 – 16:00 Škola technickej jazdy BAJKULA – OZ PEDAL:
inštruktori Roman Zemánek a Dušan Chudík

Ochutnávka špičkovej
športovej švajčiarskej výživy Sponser

Občerstvenie
pre zúčastnených jazdcov na TEST BIKE DAY BAJKULA guláš + nealko

Tombola pre
zúčastnených jazdcov na TEST BIKE DAY BAJKULA 1+2

(Vyžrebovaných výhercov z radu zúčastnených jazdcov, ktorí pri vyhlasovaní nebudú prítomní, budeme kontaktovať a výhru si budú môcť vyzdvihnúť u nás na predajni.)

Ak by ste náhodou netrafili, tu je mapa miesta konania akcie, začiatok trailu je už len kúsok odtiaľ. Radi vás osobne odnavigujeme.

Tak si spravte čas, vybavte sa dobrou náladou a príďte si zatestovať a zajazdiť na novom úseku, ktorý vás, dúfame, poteší.

Tešíme sa na vás!

bajkula tím

www.bajkula.sk

Aktuality

Včera 11:07 Prečo nemôžu pretekať cyklisti s defibrilátorom? Vysvetľuje lekár Belgickej cyklistickej federácie.

„Ak futbalista dostane arytmiu, môže sa zohnúť na kolená, ale neohrozí seba ani ostatných hráčov. Ak sa defibrilátor zapne, keď ide cyklista v zjazde v horskom priesmyku, môže spadnúť a ohroziť seba aj ostatných jazdcov,“ hovorí Kris Van der Mieren.

Včera 10:37 17-ročný americký supertalent Andrew August má ísť do Ineosu: Je to Remco s väčšou silou.

Andrew August odmietol ponuku zmluvy s americkým tímom Hagens Bermans Axeon. Zaujímalo sa oňho viacero WorldTour tímov a údajne je jeho prestup do Ineos Grenadiers blízko, ale zmluvu ešte nepodpísal. (GCN)

Včera 10:08 Shimano sťahuje 760-tisíc kľúk Ultegra a Dura-Ace kvôli viac ako 4500 prípadom zlyhania materiálu.

Zlyhanie materiálu kľúk Hollowtech viedlo k celkovo šiestim zraneniam, ktoré zahŕňali zlomeniny a vykĺbenia kostí či tržné rany.

21.09.2023 Nathan Van Hooydonck musí pre problémy so srdcom predčasne ukončiť profesionálnu kariéru.

Jazdec tímu Jumbo-Visma mal prednedávnom dopravnú nehodu po kolapse počas jazdy v dôsledku anomálie srdcového svalu.

 

21.09.2023 Len 19-ročný Joshua Tarling sa stal po suverénne najlepšej jazde Majstrom Európy v časovke.

Britský jazdec tímu Ineos absolvoval rovinatú 28,7 km dlhú časovku v čase 31:30 min s priemernou rýchlosťou 54,762 km/h. Na druhom a treťom mieste skončili  Stefan Bissegger (+42 s) a Wout van Aert (+43 s).

Zavrieť reklamu