Pridajte sa k predplatiteľom

Biker.sk

ROČNÉ PREDPLATNÉ ČASOPISU BIKER SPOLU S MULTIKĽÚČOM IBA ZA 39,80€!

Ebajk cup má za sebou prvé z troch pretekov

Na stupňoch víťazov klasickí i elektrickí cyklisti z ebajk racing-u.
Biker

XC Speed Bike sú eliminačné preteky v šprinte horskych bicyklov na náročnej technickej trati v areáli Adventure parku Karpaty v obci Kuchyňa. 16. apríla 2016 sa na štart týchto pretekov postavilo celkovo 43 pretekárov, z toho 17 cyklistov a e-cyklistov z ebajk racing tímu. Na stupni víťazov z nich stáli šiesti.

Cyklo Eliminátor
XC speed bike sú výnimočné preteky, pretože to nie je maratón, na aký sú cyklisti zvyknutí, ale 1500 m dlhý náročný okruh nevyspytateľným horským terénom. Zároveň sú to jediné preteky, kde sa neplatí žiadne štartovné. Víťazi sa postupne eliminujú pavúkom, keď zo štyroch štartujúcich postupujú do vyšších kôl dvaja. Vo finálovej jazde sa stretnú len tí najlepší.

Ebajk cup 2016
Najväčšie slovenské centrum elektrobicyklov – ebajk predstavuje projekt ebajk cup 2016, pohárovú súťaž v elektrocyklistike. Ide o súťaž cyklistov, ktorí na svoju jazdu používajú elektrobicykel v súlade s legislatívnymi predpismi PEDELEC (z anglického Pedal Electric Cycle) – EN 15149*.

Hoci sa mnohí ebajkoví cyklisti nemôžu výkonostne rovnať s natrénovanými cyklistami, chcú s nimi zdieľať radosť z pohybu, aktivity, športových podujatí a aj úspechov z vlastnej kategórie. Po vlaňajších úspechoch najmä na Kellys Green Bike Tour 2015 sa preto „mecenáš a garant“ ebajkovej komunity rozhodol zorganizovať prvý ročník ebajk cupu. Nateraz bude pozostávať z prvých troch slovenských cyklo-podujatí:

1.XC Speed bike, ktoré sa konali 16.4. v areáli Adventure Park Karpaty pri obci Kuchyňa

2.Kellys Bikefest maratón 29.5. Kálnica

Veľmi populárny maratón v Kálnici, na ktorom sa každoročne zúčastňuje viac a viac cyklistov rôznych vekových kategórií. Kategória ebike s 23-km traťou tam bude prvý raz a v rámci nej aj ebajk cup.

3.Kellys green bike tour 20.8. Bratislava

Tradičný Kellys Green Bike Tour v Bratislave na Partizánska Lúka, ktorý oslávi už 9. ročník privítal ebike kategóriu už ako samozrejmosť. Práve tam sa vlani zišlo najviac ebajkerov a tak organizátor neváhal i tento rok na 34-kilometrovú trať karpatského maratónu ebajky pustiť.

Ebajk cup je symbolom nového športového ducha s dôrazom na zábavu a rozvoj športových aktivít v tomto uponáhľanom svete. Celý pohár ponesie zatiaľ jednoduchú štruktúru a súťažiť budú iba dve kategórie – ženy a muži bez rozdielu veku. Víťazom sa stane ten, kto vo všetkých podujatiach vložených do ebajk cup-u nazbiera naviac bodov.

Výsledky členov tímu ebajk racing, ktorí stáli na stupni víťazov prvých pretekov v seriáli ebajk cup – XC Speed Bike:

Kategória klasických bicyklov OLD:
1.miesto Branislav Lukáč
3. miesto Vladislav Fintor

Kategória e-bike muži bez rozdielu veku:
1. miesto e-bike Vladimír Gašparík

Kategória e-bike ženy bez rozdielu veku:
1. Lucia Somogyiová
2. Miriam Bednárová
3. Helena Hrivnáková

Všetkým sa zapísali body podľa propozícií ebajk cup-u. A pokračujeme ďalej v Kálnici.

Putovný pohár Draci vs. Ťažkoodenci
Okrem toho v ebajku stále súperia draci (cyklisti na klasických bicykloch) a ťažkoodenci (zrelí páni na ebajkoch) o obrovský putovný pohár. Na okruhu XC Speed Bike si to rozdali jeden drak a traja ťažkoodenci.

Sústredenie pred štartom Drak versus Ťažkoodenci.

Víťazný drak Daniel Kučera s putovným pohárom s víťazom kategórie klasické bicykle – Muži OLD Branislavom Lukáčom

Aktuality

11:07 Prečo nemôžu pretekať cyklisti s defibrilátorom? Vysvetľuje lekár Belgickej cyklistickej federácie.

„Ak futbalista dostane arytmiu, môže sa zohnúť na kolená, ale neohrozí seba ani ostatných hráčov. Ak sa defibrilátor zapne, keď ide cyklista v zjazde v horskom priesmyku, môže spadnúť a ohroziť seba aj ostatných jazdcov,“ hovorí Kris Van der Mieren.

10:37 17-ročný americký supertalent Andrew August má ísť do Ineosu: Je to Remco s väčšou silou.

Andrew August odmietol ponuku zmluvy s americkým tímom Hagens Bermans Axeon. Zaujímalo sa oňho viacero WorldTour tímov a údajne je jeho prestup do Ineos Grenadiers blízko, ale zmluvu ešte nepodpísal. (GCN)

10:08 Shimano sťahuje 760-tisíc kľúk Ultegra a Dura-Ace kvôli viac ako 4500 prípadom zlyhania materiálu.

Zlyhanie materiálu kľúk Hollowtech viedlo k celkovo šiestim zraneniam, ktoré zahŕňali zlomeniny a vykĺbenia kostí či tržné rany.

Včera 14:19 Nathan Van Hooydonck musí pre problémy so srdcom predčasne ukončiť profesionálnu kariéru.

Jazdec tímu Jumbo-Visma mal prednedávnom dopravnú nehodu po kolapse počas jazdy v dôsledku anomálie srdcového svalu.

 

Včera 11:04 Len 19-ročný Joshua Tarling sa stal po suverénne najlepšej jazde Majstrom Európy v časovke.

Britský jazdec tímu Ineos absolvoval rovinatú 28,7 km dlhú časovku v čase 31:30 min s priemernou rýchlosťou 54,762 km/h. Na druhom a treťom mieste skončili  Stefan Bissegger (+42 s) a Wout van Aert (+43 s).

Zavrieť reklamu