Pridajte sa k predplatiteľom

Biker.sk

ZÁMOK K ROČNÉMU PREDPLATNÉMU ČASOPISU BIKER IBA ZA 19,80€!
Novinky

Continental predstavil úplne novú sériu MTB plášťov, obsahuje až 80 rôznych druhov

Pozrite si detaily nových plášťov Xynotal, Kyrptotal, Argotal a Hydrotal.
Martin Sarvaš
Continental predstavil úplne novú sériu MTB plášťov, obsahuje až 80 rôznych druhov

Continental tvrdí, že strávil tri roky vývojom piatich nových dezénov pre svoju novú sériu pneumatík Gravity, o ktorých tvrdí, že si dokážu poradiť so všetkým, od suchého tvrdého podkladu až po sypký terén a blato.

Nové plášte Xynotal, Kyrptotal (predný aj zadný), Argotal a Hydrotal sú tiež dostupné v troch variantoch plášťa, troch zmesiach a štyroch veľkostiach. Podľa matematických kombinácií by bolo možných až 72 rôznych druhov pre obe veľkosti kolies (29″ a 27,5″), ale našťastie pre obchodníkov, nie je každá kombinácia dostupná.

Napriek tomu je celkovo nových MTB plášťov Continentalu s rôznymi zmesami a výstuhami podľa Bikeradaru až 80.

Séria plášťov Gravity je podľa spoločnosti Continental k dispozícii okamžite, s cenami od 59,95 eur. Hmotnosť pneumatík sa pohybujee od 1 000 g do 1 290 g.

Continental hovorí, že nové plášte „ponúkajú jazdcom široké možnosti bez kompromisov prispôsobené ich štýlu jazdy“, čo znie vzhľadom na počet ponúkaných pneumatík celkom správne.

Prečítajte si tiež

Nové výstuhy a zmesi

Nový rad pneumatík Gravity od Continentalu zahŕňa možnosti zjazdových, enduro a trailových plášťov, ktoré sú menovite určené pre danú disciplínu. Každá ponúka iný mix hmotnosti, valivého odporu a odolnosti.

Pneumatiky Trail majú trojvrstvovú kostru pod behúňom a dve vrstvy na bočniciach pre jazdu na trailoch, zatiaľ čo plášť Enduro zvyšuje odolnosť a obsahuje ďalšiu vrchnú vrstvu, ktorá obopína pätky pneumatiky, aby sa zvýšila ochrana pred defektom.

Najodolnejšou možnosťou výstuhy je Downhill plášť so šesťvrstvovou kostrou pod behúňom, štyrmi vrstvami v bočniciach, dodatočnou výstužou a ochrannou vrchnou vrstvou.

Všetky pneumatiky sú pripravené na bezdušové použitie, majú skladaciu aramidovú pätku a dodávajú sa v 27,5″ a 29″ variantoch.

Okrem toho je každá pneumatika dostupná s jednou z troch gumových zmesí Continental.

Zmes Endurance je zameraná na nízke opotrebovanie pri použití na trailoch, zatiaľ čo zmes Soft je viac orientovaná na zjazd a ponúka vysokú priľnavosť a nízky valivý odpor pre enduro jazdcov.

Sortiment dopĺňa zmes SuperSoft. Continental hovorí, že bol navrhnutý pre najextrémnejšie zjazdové trate a jazdu vo vysokej rýchlosti, pričom ponúka maximálnu priľnavosť. Je zameraný najmä na použitie na zadných kolesách.

Modely plášťov Continental Gravity 2022

Continental Xynotal

Pneumatika Xynotal je navrhnutá pre nízky valivý odpor a dobrú trakciu na hardpacku, so šikmými hrotmi a lamelami a profilom navrhnutým pre širokú kontaktnú plochu a trakciu.

 • Použitie: Hardpack
 • Možnosti výstuhy plášťa: DH, Enduro, Trail
 • Možnosti zmesi: SuperSoft, Soft, Endurance
 • Veľkosti: 27,5″, 29″
 • Šírka: 2,4”

Continental Kryptotal

S odlišnými pneumatikami pre predné a zadné koleso je Kryptotal plášťom pre zmiešaný terén.

Predná pneumatika je navrhnutá pre odozvu riadenia so stabilitou, obratnosťou a ovládateľnosťou. Medzitým má zadná pneumatika kombináciu nižšieho a vyššieho dzénu a otvorených plôch pre použitie na ľahkých, sypkých a zmiešaných pôdach. Je vyladený pre čo najefektívnejšie brzdenie, trakciu a stabilitu, hovorí Continental.

 • Použitie: Zmiešaný terén/predné koleso
 • Možnosti výstuhy plášťa: DH, Enduro, Trail
 • Možnosti zmesi: SuperSoft, Soft, Endurance
 • Veľkosti: 27,5″, 29″
 • Šírka: 2,4”, 2,6” (iba zadný plášť)

Continental Argotal

Pneumatika Argotal, navrhnutá na zbavenie sa blata na sypkých terénoch, má otvorenejší dezén s hlbokými hrotmi, pevnými výstupkami na stranách pre stabilitu v zákrutách a má skosené výstupky pre priľnavosť na sypkom podklade.

 • Použitie: Sypký/prašný terén
 • Možnosti výstuhy plášťa: DH, Enduro, Trail
 • Možnosti zmesi: SuperSoft, Soft, Endurance
 • Veľkosti: 27,5″, 29″
 • Šírka: 2,4”, 2,6”

Continental Hydrotal

Poslednou pneumatikou v novom rade Gravity je Hydrotal, ktorý je určený pre jazdenie v mokrom teréne a blate. Je k dispozícii s plášťom Downhill, iba so zmesou SuperSoft a so šírkou iba 2,4 palca. Ako by ste očakávali, má otvorený, hlboký dezén pre priľnavosť, zastavuje hromadenie blata a podporuje samočistenie.

 • Použitie: Mokré a blatisté trate
 • Možnosti výstuhy plášťa: DH
 • Možnosti zloženia: SuperSoft
 • Veľkosti: 27,5″, 29″
 • Šírka: 2,4”

Aktuality

10:48 Video: Julian Alaphilippe daroval Mircovi Maestrimu dres z víťaznej etapy na Giro d’Italia.

Alaphilippe vyhral dvanástu etapu po 130 km v úniku a 11-kilometrovom sóle, pričom veľkú časť trasy prešiel v úniku len vo dvojici s Talianom Mircom Maestrim, a práve vďaka nemu dokázal ušetriť dostatok síl na záverečný víťazný útok.

10:22 Michael Kolář: Preteky ma už netrápia. Jazdím pre radosť, baví ma zdokonaľovať sa.

Manažér slovenského enduro tímu OKOEVERYWHERE a bývalý profesionálny cestný cyklista chce odovzdať svoje skúsenosti svojim zverencom a mladšej generácii.

09:30 Demi Vollering vyhrala dve zo štyroch etáp aj celkovú klasifikáciu pretekov Okolo Burgosu.

27-ročná Holanďanka pokračuje v skvelých výkonoch a po víťazstve celkového hodnotenia pretekov Vuelta España Femenina a Okolo Baskicka, si pripísala ďalšiu výhru na pretekoch Okolo Burgosu.

09:16 Sam Bennett vyhral štyri etapy aj celkové hodnotenie na pretekoch Štyri dni Dunkerque.

Okrem dvoch víťazstiev bol Bennett raz druhý a raz tretí. Na druhom mieste skončil celkovo len 22-ročný Francúz Paul Penhoët a tretí bol o rok starší Belgičan Jenno Berckmoes.

08:58 Na Giro d’Italia je dnes deň voľna. Pogačar vedie tak suverénne, že zvyšok Gira môže ísť už len ako tréning na Tour.

V celkovej klasifikácii sú priebežne na druhom a treťom mieste Geraint Thomas a Dani Martínez so stratou necelých sedem minút, takže Pogačarovi už fakticky stačí prísť v bezpečí do Ríma.

Zavrieť reklamu