Pridajte sa k predplatiteľom

Biker.sk

ZÁMOK K ROČNÉMU PREDPLATNÉMU ČASOPISU BIKER IBA ZA 19,80€!
Novinky

V Rusku pozastavil podnikanie už aj Decathlon

Poľský Decathlon spracováva dary pre ukrajinské neziskové organizácie a darovali im vybavenie a základné produkty v hodnote 2,6 milióna eur. Zriadili tiež fond solidarity s 1 miliónom eur na podporu postihnutého obyvateľstva.
Martin Sarvaš
V Rusku pozastavil podnikanie už aj Decathlon

Gobálná sieť športových obchodov Decathlon je poslednou spoločnosťou, ktorá oznámila, že pozastaví svoje podnikanie v Rusku z dôvodu invázie na Ukrajinu.

Decathlon sa stal v cyklistickom priemysle v posledných rokoch výraznou značkou a ponúka aj elektrobicykle.

Medzi najväčšie bicyklové značky, ktoré oznámili koniec svojho pôsobenia v Rusku patria Specialized, Trek, Giant, Orbea, SRAM, Pirelli, Continental, Michelin, Tern, Spinergy, Rene Herse či QBP (Quality Bicycle Products).

Okrem výrobcov bicyklov nedávno vypla svoje služby v Rusku a Bielorusku aj športová aplikácia Strava.

Prečítajte si tiež

„V dramatickom kontexte Ukrajiny sledujeme vývoj udalostí a najmä situáciu tých, ktorých sa to priamo týka,“ uviedla spoločnosť vo vyhlásení.

„Naše úsilie sa okamžite zameralo na bezpečnosť a podporu našich 125 ukrajinských spoluhráčov, ktorí tiež využili solidaritu svojich kolegov v susedných krajinách a pomohli im nájsť ubytovanie, dokonca ich privítali vo svojich domovoch alebo im pomohli s administratívnymi záležitosťami.“

Spoločnosť uviedla, že jej obchodná jednotka v Poľsku spracováva dary pre ukrajinské neziskové organizácie a že darovala „vybavenie a základné produkty v hodnote 2,6 milióna eur (2,9 milióna dolárov)“. Zriadila tiež „fond solidarity s 1 miliónom eur na podporu postihnutého obyvateľstva.

Spoločnosť pozastavila prevádzku vo svojich predajniach, ale uviedla, že bude naďalej podporovať 2 500 ruských zamestnancov, z ktorých niektorí sú zapojení do spoločnosti od roku 2006.

Decathlon je najväčší svetový športový maloobchod a nedávno zatvoril svoje dva obchody v Kalifornii a zameriava sa na online predaj prostredníctvom svojej vlastnej stránky a maloobchodníkov vrátane Target v USA.

Aktuality

17:40 Len 22-ročný Georg Steinhauser vyhral po 34 km sóle horskú 17. etapu Giro d’Italia.

Steinhauser si pripísal svoje prvé profesionálne víťazstvo na vrchole stúpania Passo Brocon. Druhý skončil Tadej Pogačar, ktorý si opäť navýšil náskok vo vedení celkovej klasifikácie a za ním finišovali v spoločnej skupine Antonio Tiberi, Geraint Thomas, Daniel Martínez, Einer Rubio a Romain Bardet.

11:40 Nahnevaný Ben O’Connor o Giro d’Italia: Sú to jedny z najhoršie zorganizovaných pretekov.

„Rád by som ho videl vysadnúť na bicykel, odštartovať etapu a zistiť, aká je jeho odpoveď,“ povedal Austrálčan o šéfovi Gira v reakcii na chaos na štarte 16. etapy, ktorú napokon organizátori výrazne skrátili pre chladné počasie, sneženie a dážď v pôvodnom mieste štartu.

10:58 Dokumentárny film o Michalovi Marošim uvidíte už čoskoro v Bratislave aj na BikeFeste v Kálnici.

Dokument Ten, co slaví každý den nie je len obyčajný športový dokument, ale ide o portrét človeka, ktorý stál nespočetnekrát na hrane medzi životom a smrťou.

09:29 Wout Van Aert nie je v najlepšej forme, ale potvrdil návrat na preteky a odštartuje na etapáku v Nórsku.

Van Aert utrpel v marci pri páde na klasike Dwars door Vlaandren početné zranenia – sedem zlomených rebier, kľúčnu kosť a prasknutú hrudnú kosť. Zrušil štart na Giro d’Italia, no zotavuje sa a mohol by sa zúčastniť na Tour de France.

Včera 17:48 Nezastaviteľný Tadej Pogačar vyhral na Giro d’Italia už po piatykrát, horskú etapu museli pre sneženie skrátiť.

Na druhom mieste skončil Giulio Pellizzari pred tretím Danielom Martínezom, ktorý sa posunul na druhé miesto v celkovej klasifikácii, pretože Geraint Thomas s ním už v závere neudržal tempo.

Zavrieť reklamu