Slovenky Števková a Krahulcová podali výborný výkon a skončili šieste na Cape Epic 2022

Janka Keseg Števková a Martina Krahulcová absolvovali dokopy 681km s prevýšením 16 900 metrov.

Slovenské cyklistiky Janka Keseg Števková a Martina Krahulcová predviedli skvelý výkon na najťažších etapových horských pretekoch na svete Cape Epic a v edícii 2022 skončili v celkovom hodnotení medzi ženami na šiestom mieste.

Pretekárky tímu PARTNERS GROUP SK skončili v záverečnej siedmej etape (68km/2000m) na šiestom mieste a upevnili si tak postavenie v konečnom hodnotení.

Skúsená 46-ročná Števková a 24-ročná Martina Krahulcová prešli všetkých sedem etáp a úvodný prológ za necelých 38 hodín (37:55:01 hod) so stratou 04:13:50 hod na víťazné duo tímu NinetyOne-Songo-Specialized Haley Batten a Sofia Gomez Villafane.

Prečítajte si tiež

Pretekárky absolvovali dokopy vzdialenosť 681km a nastúpali 16 900 metrov. Slovenky prešli Cape Epic s priemernou rýchlosťou 17,7km/h, zatiaľ čo víťazky išli priemerne rovných 20km/h.

Jazdy slovenských cyklistiek si môžete pozrieť aj na Strave Martiny Krahulcovej.

V mužoch sa stali celkovými víťazmi pretekov Nemci Georg Egger a Lukas Baum z tímu Speed Company. Na skvelom druhom mieste sa umiestnil Čech Martin Stošek s Nemcom Andreasom Seewaldom z tímu Canyon Northwave.

Výsledky tímu PARTNERS GROUP SK (Janka Keseg Števková & Martina Krahulcová) na Cape Epic 2022 v etapách:

• Prológ (24km/700m): 8. miesto; 01:18.59,5 (+9.53,6)
  • 1. etapa (92km/2850m): 6. miesto; 05:29.56,4 (+39.54,1)
  • 2. etapa (123km/2350m): 7. miesto; 07:02.45,0 (+41.52,8)
  • 3. etapa (101km/2250m): 7. miesto; 05:21.08,8 (+30.33,5)
  • 4. etapa (82km/1650m): 7. miesto; 04:36.05,5 (+32.37,4)
  • 5. etapa (115km/2400m): 7. miesto; 05:33:20.6 (+00:40:12.5)
  • 6. etapa (76km/2700m): – 7. miesto; 04:36:09.8 (+00:35:05.0)
  • 7. etapa (68km/2000m): – 6. miesto; 03:56:35.7 (+00:33:13.3)

Výsledky Cape Epic 2022

Celkové hodnotenie – ženy

1. NinetyOne-Songo-Specialized: Haley BATTEN, Sofia GOMEZ VILLAFANE – 33:41:11.3; 20.0 km/h
2. Faces Rola: Candice LILL, Mariske STRAUSS – 33:53:43.3 (+00:12:31.9); 19.9 km/h
3. BMC MTB Racing: Pauline FERRAND PRÉVOT, Robyn DE GROOT – 34:28:17.3 (+00:47:06.0); 19.5 km/h
4. Private Client Holdings: Mari RABIE, Hayley PREEN – 35:05:25.3 (+01:24:14.0); 19.2 km/h
5. Symbtech ZA: Ariane LÜTHI, Amy WAKEFIELD – 35:33:36.5 (+01:52:25.2) 18.9 km/h
6. PARTNERS GROUP SK: Janka KESEG STEVKOVA, Martina KRAHULCOVA – 37:55:01.7 (+04:13:50.4) 17.7 km/h
7. Liv Racing: Serena GORDON, Crystal ANTHONY – 38:08:03.1 +04:26:51.8 17.6 km/h
8. Wintergreen-Abus (BB): Elrika HARMZEN-PRETORIUS, Lehane OOSTHUIZEN – 40:25:20.7 +06:44:09.4 16.6 km/h
9. Bicycling Sweden: Ingrid KJELLSTRÖM, Marika WAGNER – 41:51:07.8 +08:09:56.5 16.1 km/h
10. CM.com: Katerina SLEGROVA, Tarryn POVEY – 44:31:44.7 +10:50:33.4 15.1 km/h
11. Absa lionesses: Hannele STEYN, Alisha MYERS – 47:24:08.1 +13:42:56.8 14.2 km

Celkové hodnotenie – muži

1. Speed Company – Georg Egger / Lukas Baum (GER) 27:44:06 hod
2. Canyon Northwave – Martin Stošek / Andreas Seewald (GER) +3:02 min
3. Toyota 91Songo Specialized – Matt Beers (RSA) / Christopher Blevins (USA) +10:38 min