Pridajte sa k predplatiteľom

Biker.sk

ZÁMOK K ROČNÉMU PREDPLATNÉMU ČASOPISU BIKER IBA ZA 19,80€!

Dema XC Eliminátor bol skutočne eliminačný

XC-čkári si to rozdali vo veľkom štýle
Biker
Dema XC Eliminátor bol skutočne eliminačný

Trať DEMA XC Eliminatora dala pretekárom skutočn zabrať. Najmä prvá prekážka v podobe pyramídky z guľatín bola v skutku elminačná. Nebola núdza o zaseknuté prevodníky, nepodarené bunnyhopy, či krutoprísne cyklokrosové prenášanie. Poriadne náročný však bol aj zvyšok trate, pričom sme videli aj niekoľko veľmi škaredých pádov – dokonca museli zasahovať aj záchranári. Nakoniec však zvíťazil nekompromisný skill najlepších pretekárov a poriadne nabúšené nohy, ktoré menej zdatných účastníkov zradili pri náročnom výšlape v druhej tretine trate. Napriek ubúdajúcemu svetlu a viditeľnej únave pretekárov sa úroveň a nasadenie zvyšovalo až do finále, kde sa stretli najlepší z najlepších. Všetkým účastníkom patrí obrovský rešpekt, tešíme sa na budúci ročník!

Výsledky

Elite muži od 19 rokov:
1. Marek Rauchfuss
2. Ján Kulhavý
3. Tomáš Salák

Hobby muži od 19 rokov:
1. Ota Zima
2. Michal Vlašek
3. Robert Schwartzkofp

Juniori 15-18 rokov:
1. Roman Kurnický
2. Andrej Antal
3. Patrik Meliš

Ženy od 13 rokov:
1. Tereza Kurnická
2. Lucie Hatianová

Európsky pohár nepočujúcich muži:
1. Fedok Panchuk
2. Ivank Panchuk
3. Nikolai Dittenbir

Európsky pohár nepočujúcich muži Master:
1. Michel Descornet

Európsky pohár nepočujúcich ženy:
1. Tamara Bjalkova
2. Victoria Shiryauskova

Aktuality

09:54 Rus Aleksandr Vlasov sa Olympiády nezúčastní, aj keď dostal povolenie štartovať pod neutrálnou vlajkou.

Vlasov bol jedným z iba štrnástich ruských športovcov, ktorí dostali dočasný súhlas Medzinárodného olympijského výboru (MOV) na účasť na hrách. Dôvodom obmedzených podmienok pre účasť ruských a bieloruských športovcov na Olympiáde je Ruská invázia Ukrajiny a neustále pretrvávajúci vojnový konflikt. (Sporza)

 

07:47 Kto získal národné tituly v časovke?

V Európe sa v týchto dňoch konajú národné šampionáty v individuálnej časovke, po ktorých budú nasledovať cez víkend aj preteky s hromadným štartom.

07:28 Lukáš Kubiš vyhral svoj premiérový titul majstra Slovenska v časovke.

Kubiš vyhral na 46,5 km dlhej trase v kategórii mužskej elity s časom 55:53 min a výrazným náskokom pred druhým Matthiasom Schwarzbacherom (+53 s) a tretím Dominikom Dunárom (+58 s). Českým majstrom sa stal Mathias Vacek, ktorý rovnakú trasa zajazdil v čase 52:51 min.

Včera 15:42 Jonas Vingegaard aj Wout van Aert idú na Tour de France. Tím Visma-Lease a Bike predstavil súpisku aj nové dresy.

Holandský tím sa na Tour 2024 predstaví v zostave: Jonas Vingegaard, Wout van Aert, Matteo Jorgenson, Sepp Kuss, Tiesj Benoot, Wilco Kelderman, Christophe Laporte a Jan Tratnik. „Cítim sa dobre a mám obrovskú motiváciu,“ hovorí Vingegaard, ktorý vyhral žltý dres v rokoch 2022 a 2023.

Včera 14:34 Nora Jenčušová a Viktória Chladoňová sú majsterkami Slovenska v časovke.

Jenčušová zvíťazila v kategórii žien a Chladoňová medzi juniorkami.

Zavrieť reklamu