Pridajte sa k predplatiteľom

Biker.sk

ROČNÉ PREDPLATNÉ ČASOPISU BIKER SPOLU S MULTIKĽÚČOM IBA ZA 39,80€!

Extrémny XC výšlap s bohatou účasťou

Sobotný pretekársky program odštartoval extrémnym XC výšlapom
Biker
Extrémny XC výšlap s bohatou účasťou

Ideálnym programom na pravé, slnečné poludnie pri teplotách okolo 30°C je rozhodne dupanie po zjazdovke hore kopcom. Na štart sa tento rok postavilo skutočne obdivuhodné množstvo pretekárov. O najviac zábavy sa postarali pretekári na elektrobikoch, ktorý buď zabudli svoje stroje dostatočne dobiť, alebo mali iný, bližšie nešpecifikovaný technický problém, keďže do kopca sa im veľmi nechcelo. Pretekári spoliehajúci sa len sa silu nôh im totiž ukázali ako má vyzerať poriadny pretek a rýchlosť pri šliapaní do kopca o čom hovoria aj dosiahnuté časy. Najrýchlejší čas e-bikera bol 4 minúty 18 sekúnd, pričom najrýchlejší muž zvládol kálnickú zjazovku vybehnúť za 2 minúty 54 sekúnd a najrýcheljšia žena dosiahla čas 3 minúty 54 seknúd. Nabudúce trebať viac dobiť baterky a osadiť motor s väčším výkonom!

Výsledky

Kategória Muži:
1. Michal Bubilek
2. Daniel Kučera
3. Michal Vlašek

Kategória Ženy:
1. Lucie Hamanova
2. Tereza Kurnická
3. Zuzana Skalická

Kategória Deaf MTB Europe Cup muži:
1. Bence Foldi
2. Ivan Panchuk
3. Luigi Cuccio

Kategória Deaf MTB Europe Cup ženy:
1. Tamara Bjalkova
2. Victoria Shiryavskova

Elektrobicykle:
1. Stepan Pleskač
2. Jan Hubka
3. Lukáš Bárta

20160528 Vyslap Kalnica Kateg

Aktuality

Včera 15:56 Nová Merida One-Sixty FR kombinuje 180 mm zdvih s mullet kolesami.

Bicykel určený primárne na zábavu v bikeparku a na tých najdrsnejších enduro trailoch má odolné komponenty a priaznivý pomer cena/výkon.

Včera 13:01 Kvíz: Viete, čo robia v skutočnosti sponzori najväčších cyklistických tímov?

Ich mená poznáme všetci takmer naspamäť, ale viete, čo vlastne znamenajú a čomu sa venujú sponzori najväčších cyklistických tímov? Niektoré odpovede vás určite prekvapia a asi aj pobavia, keďže veľká väčšina sponzorov nemá s bicyklovým priemyslom nič spoločné.

Včera 12:02 Video: Elitní XC pretekári testovali cez víkend olympijskú trať v Paríži.

Sobota slúžila na zoznámenie sa s traťou a v nedeľu sa jazdci pustili do pretekania. Víkend mal organizátorom priniesť množstvo údajov a spätnú väzbu o trati a zázemí pretekov, ktoré bude počas olympiády čeliť náporu ľudí.

Včera 09:58 Spojenie Quick-Stepu a Jumbo-Visma by malo katastrofálne následky, hovorí Philippe Gilbert.

41-ročný bývalý profesionálny cyklista vyjadril obavy o ekonomické následky pre profesionálnu cyklistiku v dôsledku potenciálneho spojenia tímov Soudal-QuickStep a Jumbo-Visma v roku 2024.

Včera 09:19 Video: Chris Froome spravil paródiu na virálne reklamné video Bentley.

Štvornásobný víťaz Tour de France túto sezónu toho síce veľa nevyhral, ale aspoň na chvíľu „vyhral internet“ komickým videom, v ktorom paroduje virálnu reklamu automobilky Bentley.

Zavrieť reklamu