Pridajte sa k predplatiteľom

Biker.sk

ZÁMOK K ROČNÉMU PREDPLATNÉMU ČASOPISU BIKER IBA ZA 19,80€!

Kellys BikeFest maratón s niekoľkými novinkami

Maratónci opäť v hojnom počte
Biker
Kellys BikeFest maratón s niekoľkými novinkami

Kellys BikeFest maratón už patrí ku klasikám nedeľného programu a aj tento rok pri lákal veľké množstvo účastníkov. Aj keď sa viacerí zľakli ranného dažďa, trať nebola extrémne rozbahnená a až na pár úsekov si ju jazdci mohli aj vďaka pražiacemu slnku v pohode užiť. Okrem štandardných kategórií mali na tohoročnom Birell BikeFeste možnosť súťažiť aj pretekári na elektrobikoch, keďže táto skupina bikerov sa neustále rozrastá. Okrem nich sa medzi „bežných“ riderov postavili aj nepočujúci pretekári, ktorí zápolili medzi sebou v kategórii
Deaf MTB Europe Cup, pričom ich výkony patrili medzi špičku v rámci celého štartovacieho poľa. Všetkým ďakujeme za účasť!

Výsledky

49 kilometrov

23 kilometrov

Elektrobicykle 23 kilometrov

6 kilometrov

Aktuality

18:45 Tahnee Seagrave vyhrala svetový pohár v zjazde vo Val di Sole, v mužoch dominoval Amaury Pierron (+video).

Tahnee Seagrave a Amaury Pierron dokazujú, že ich forma sa dostáva opäť na vrchol. Tahnee Seagrave vyhrala preteky svetového pohára po troch rokoch a Amaury sa z víťazstva tešil po prvýkrát po návrate medzi pásky po zranení.

Včera 19:51 Video: CTM Racing tím na pretekoch svetového pohára v endure v rakúskom Leogagnu.

Na sveťáku (EDR) v Leogangu to bola tento rok čistá šmýkačka. Ako sa s tým vysporiadali jazdci továrenského tímu CTM si pozriete vo vlogu.

Včera 17:25 Jasper Philipsen vyhral v šprinte tretiu etapu Okolo Belgicka.

Na druhom mieste skončil Olav Kooij a tretí finišoval Gerben Thijssen pred Timom Merlierom.

Včera 17:16 Giovanni Aleotti vyhral po záverečnom sóle 3. etapu Okolo Slovinska.

Aleotti zaútočil z vedúcej skupiny v zjazde po stúpaní Ravnica, 8 km pred cieľom kopcovitej etapy, svoje sólo úspešne priviedol až do cieľa a dostal sa aj do vedenia celkovej klasifikácie. Na druhom mieste skončil Jhonatan Narváez a tretí finišoval Jordan Jegat.

Včera 17:00 Joao Almeida vyhral horskú 6. etapu Okolo Švajčiarska, ktorú pre sneženie výrazne skrátili.

Etapa mala len 42 kilometrov a rozhodovalo sa v stúpaní Blatten (5,8 km / 8,8 %). Za Almeidom skončil na druhom mieste jeho tímový kolega z UAE Emirates a líder celkovej klasifikácie Adam Yates a tretí finišoval Mattias Skjelmose.

Zavrieť reklamu