Pridajte sa k predplatiteľom

Biker.sk

ZÁMOK K ROČNÉMU PREDPLATNÉMU ČASOPISU BIKER IBA ZA 19,80€!
Novinky

Video: Aké rýchle sú reálne profesionálne XC pretekárky? Súboj majsterky sveta, amatérky a e-bikera

V porovnaní sa proti sebe postavili majsterka sveta v cross country Evie Richards, amatérska cyklistka amatérka Hannah a tajný e-biker.
Biker

Na YouTube kanáli GMBN zverejnili video, v ktorom porovnávajú výkonnosť a rýchlosť profesionálnej cross-country cyklitky s amatérkou a pridali k nim aj jazdca na elektrobicykli.

Ako profesionálnu pretekárku si zvolili momentálne najlepšiu cyklistku v XC na svete – majsterku sveta Evie Richards. Iba 24-ročná pretekárka sa stala tento rok vo Val di Sole prvou britskou cyklistkou, ktorá sa stala majsterkou sveta v tejto disciplíne.

Proti Evie Richards sa postavila začiatočníčka Hannah, ktorá pracuje ako account director. Do porovnania dali aj jazdca na elektrobicykli, na ktorý sa posadil otec Evie Richards.

Výsledky

Hannah: 39:45 min / 14 km/h / priemerný tep 159 bmp

Evie Richards: 28:33 min / 20 km/h / priemerný tep 171 bmp

Gareth Richards: 25:24 min / 23 km/h / priemerný tep 155 bmp

Aktuality

Včera 16:39 43-ročný Alejandro Valverde suverénne vyhral gravelové preteky Svetového pohára La Indomable.

Valverde zvíťazil na 96-kilometrovej trati s prevýšením 2 400 m v španielskej provincii Almeria. Na druhom mieste skončil francúzsky jazdec Hugo Drechou (Groove Gravel) pred Portugalčanom Tiagom Ferreirom (Vouzela BH).

19.04.2024 Po Cape Epic potvrdzujú Števková s Krahulcovou výbornú formu aj na pretekoch 4 Islands, kde sú priebežne na 3. mieste (+ galéria).

Slovenské duo pretekárok Janka Keseg Števková s Martinou Krahulcovou nastúpili do ďalších etapových pretekov dvojíc, tentokrát v Chorvátsku na podujatí 4 Islands. V pretekoch sa im darí a zatiaľ v každej etape skončili na vynikajúcom 3. mieste!

19.04.2024 Video: Toto je trať 2. kola svetového pohára XCO v brazílskej Araxá.

Minulý týždeň odštartoval seriál svetového pohára v horskej cyklistike podujatiami XCC a XCO v brazílskej Mairiporã. Pretekári mali niekoľko dní na oddych a doladenie formy a už počas soboty a nedele sa môžeme tešiť na druhé kolo svetového pohára.

19.04.2024 Juan Pedro López je celkovým víťazom pretekov Okolo Álp, poslednú etapu vyhral Aurélien Paret-Peintre.

26-ročný Španiel si pripísal na talianskych etapových pretekoch svoje prvé profesionálne víťazstvo, keď vyhral tretiu etapu, a zároveň sa stal po prvýkrát víťazom celkovej klasifikácie.

19.04.2024 Fotogaléria: Ako Peter Sagan jazdil aj varil na tréningovom kempe vo Finale Ligure.

„Takto dobre som sa necítil už asi 10 rokov,“ povedal Peter pri našej poslednej spoločnej večeri. „Som naozaj rád, že sme sa tu stretli takáto skvelá partia a dúfam, že sa takto ešte stretneme.“

Zavrieť reklamu