Pridajte sa k predplatiteľom

Biker.sk

ROČNÉ PREDPLATNÉ ČASOPISU BIKER SPOLU S OFICIÁLNYM TRIČKOM BIRELL BIKEFEST IBA ZA 34,90€!
Novinky

Bratia Saganovci budú pokračovať spolu v tíme TotalEnergies, Juraj podpísal zmluvu na rok

Juraj a Peter Saganovci budú jazdiť v rovnakom tíme už štrnásty rok.
Martin Sarvaš
Bratia Saganovci budú pokračovať spolu v tíme TotalEnergies, Juraj podpísal zmluvu na rok

BettiniPhoto©2020

Slovenský cyklista Juraj Sagan podpísal zmluvu na jeden roku TotalEnergies, za ktorý bude jazdiť aj Peter Sagan, ktorý má s francúzskym tímom podpísanú zmluvu na dva roky.

Podľa našich informácií riešil Juraj Sagan už dlhšie zmluvy s inými tímami, pričom jediná podmienka bola, aby išlo o tím najvyššej kategórie WorldTour.

32-ročný Juraj Sagan nám povedal, v čase rokovaní s bratom Petrom sa dozvedel, že v tímee TotalEnergies už preňho nezostalo miesto, takže hľadal iné alternatívy.

Napokon sa však miesto vo francúzskom tíme našlo a bratia Saganovci tak budú pokračovať v rovnakom tíme už štrnásty rok.

Juraj a Peter jazdili spolu v rovnakom tíme už od roku 2009, keď boli v Dukle Trenčín, potom pokračovali do Liquigasu (2010) resp. Liquigas – Cannondale (2011-2012), Cannondale (2014) a potom spolu prestúpili do Tinkoffu (2015-2016) a od roku 2017 až doteraz boli spolu v nemeckom tíme Bora-Hansgrohe.

Juraj Sagan

 

Juraj Sagan (32) je profesionálny cestný cyklista tímu Bora-Hansgrohe a od roku 2022 bude pretekať za TotalEnergies. Je bratom Petra Sagana, ktorého pritiahol k cyklistike a pomohol mu k zisku troch titulov majstra sveta. Juraj Sagan je tiež štvornásobným majstrom Slovenska (2016, 2017, 2019, 2020), absolvoval všetky najväčšie klasiky a v roku 2017 odjazdil 11 etáp na Tour de France.

Vaše komentáre

Aktuality

Včera 17:17 Georg Zimmermann vyhral z úniku šiestu etapu Critérium du Dauphiné, v žltom drese zostáva Vingegaard.

25-ročný nemecký jazdec tímu Intermarché v závere prešprintoval Mathieua Burgaudeaua, ktorý skončil na druhom mieste a za ním prešiel cieľom Jonathan Castroviejo.

Včera 17:01 Video: Slovenský pohár v endure odštartoval na Bikefeste v Kálnici.

Sledujte oficiálne video z prvého kola SPEN a zároveň prvého kola Biker Enduro Challenge, ktoré sa uskutočnili v sobotu na Bikefeste a zúčastnilo sa ich dovedna viac než 250 pretekárov!

Včera 14:06 Vanesa Petrovská skončila tesne pod pódiom na Svetovom pohári v Lenzerheide.

Svetový pohár v zjazde odštartoval sezónu 2023 práve dnes juniorskými pretekmi. Medzi juniorkami štartovala aj Vanesa Petrovská, ktorá si vyjazdila nepopulárnu štvrtú priečku.

Včera 12:57 Slovenské turistické organizácie vyzývajú Národnú radu, aby neblokovali dôležitý zákon o turistických trasách.

Najväčšie turistické organizácie na Slovensku verejnou výzvou apelujú na poslancov Národnej rady SR a žiadajú, aby neblokovali, ale schválili dlho očakávaný a dôležitý zákon o turistických trasách. Zákon je v poslednom čítaní a parlament by sa ním mal zaoberať na júnovej schôdzi.

Včera 11:50 Video: Ako vyzeral Bikefest z pohľadu CTM.

CTM je slovenský výrobca bicyklo a asi nie je potrebné vám ho bližšie predstavovať. Už dlhoročne podporujú slovenskú cyklistiku na viacerých frontoch a za to ich treba pochváliť. V Kálnici mali aj svoj stánok a takto vyzeral Bikefest prostredníctvom ich kamery.

Zavrieť reklamu