Pridajte sa k predplatiteľom

Biker.sk

ROČNÉ PREDPLATNÉ ČASOPISU BIKER SPOLU S MULTIKĽÚČOM IBA ZA 39,80€!

Aby ste kolagén neprijímali zbytočne

Určite ste už počuli o potrebe prijímať kolagén. Ide o bielkovinu, ktorá je základnou stavebnou látkou chrupaviek našich kĺbov a všetkých spojivových tkanív
Biker

V našom tele sa vytvára prirodzene, avšak pri sedavom alebo aktívnom životom štýle, a tiež vo vyššom veku, je potrebné pomôcť jej k prirodzenej tvorbe. Mnohí sa preto snažíme konzumovať želé cukríky či aspiky, pri ktorých je však dôležité uvedomiť si, že kolagén v nich obsiahnutý je varený, ale aj to, že mnohé aspiky a želé cukríky sú dnes vyrábané zo syntetických látok. Je preto vhodnejšie cielene siahnuť po výživových doplnkoch. Najvhodnejšie je vybrať si také, ktoré obsahujú kolagén v jeho natívnej, nášmu organizmu najprirodzenejšej forme.

Novinkou na trhu je MaxiVita® Exclusive Kolagén Forte+, ktorý je okrem obsahu natívneho kolagénu typu II, ale aj vitamínu C, extraktu z rastliny Boswellia serrata a kolagénu typu I, dostupný vo všetkých obľúbených reťazcoch, napr. Tesco, Kaufland, DM, 101 drogérie, TETA ap. Môžete ho však kúpiť aj online na www.nasevitaminy.sk.

Aktuality

Včera 11:07 Prečo nemôžu pretekať cyklisti s defibrilátorom? Vysvetľuje lekár Belgickej cyklistickej federácie.

„Ak futbalista dostane arytmiu, môže sa zohnúť na kolená, ale neohrozí seba ani ostatných hráčov. Ak sa defibrilátor zapne, keď ide cyklista v zjazde v horskom priesmyku, môže spadnúť a ohroziť seba aj ostatných jazdcov,“ hovorí Kris Van der Mieren.

Včera 10:37 17-ročný americký supertalent Andrew August má ísť do Ineosu: Je to Remco s väčšou silou.

Andrew August odmietol ponuku zmluvy s americkým tímom Hagens Bermans Axeon. Zaujímalo sa oňho viacero WorldTour tímov a údajne je jeho prestup do Ineos Grenadiers blízko, ale zmluvu ešte nepodpísal. (GCN)

Včera 10:08 Shimano sťahuje 760-tisíc kľúk Ultegra a Dura-Ace kvôli viac ako 4500 prípadom zlyhania materiálu.

Zlyhanie materiálu kľúk Hollowtech viedlo k celkovo šiestim zraneniam, ktoré zahŕňali zlomeniny a vykĺbenia kostí či tržné rany.

21.09.2023 Nathan Van Hooydonck musí pre problémy so srdcom predčasne ukončiť profesionálnu kariéru.

Jazdec tímu Jumbo-Visma mal prednedávnom dopravnú nehodu po kolapse počas jazdy v dôsledku anomálie srdcového svalu.

 

21.09.2023 Len 19-ročný Joshua Tarling sa stal po suverénne najlepšej jazde Majstrom Európy v časovke.

Britský jazdec tímu Ineos absolvoval rovinatú 28,7 km dlhú časovku v čase 31:30 min s priemernou rýchlosťou 54,762 km/h. Na druhom a treťom mieste skončili  Stefan Bissegger (+42 s) a Wout van Aert (+43 s).

Zavrieť reklamu