Pridajte sa k predplatiteľom

Biker.sk

MULTIKĽÚČ K DVOJROČNéMU PREDPLATNĚMU ČASOPISU BIKER IBA ZA 39,80€!
Kolenné chrániče

Test: Chrániče kolien Bluegrass Skinny D3O

Dostatočná miera pokrytia, pohodlie a konkurencieschopná cena.
Hodnotenie: 3.5/5
100
Biker
Test: Chrániče kolien Bluegrass Skinny D3O

Táto „prémiová“ verzia kolenačiek Skinny má vo vnútri penu D3O, ktorá pri rýchlom náraze tvrdne. Pri bežnom ohýbaní pri pedálovaní je však poddajná.

Kolenačky nemajú žiadne popruhy, a tak sa spoliehajú na elastické návleky a silikónovú potlač na hornom a spodnom leme, ktorá by mala zabrániť zošmykovaniu.

Zadná strana je zo sieťoviny, lepšie vetrá a pomáha chráničom prispôsobiť sa ohnutej nohe. Sedeli nám dobre a boli pohodlné aj počas dlhých hodín v sedle – avšak len ak sme spodný lem vytiahli tak, aby sedel nad lýtkovým svalom, a nie na ňom.

Tvarovaný kolenný chránič sa dobre prispôsobuje a pokrýva značnú časť kolena a kúsok píšťaly.

Nikdy sme nemali pocit, že by nás kolenačky obmedzovali v pohybe. Hoci chrániče patria k tým objemnejším na trhu, nezošmykujú sa.

Vaše komentáre

Aktuality

15:32 Shimano prešetruje moderné otroctvo u jedného zo svojich dodávateľov v Malajzii.

Spoločnosť Shimano uviedla, že na základe správy britského denníku Telegraph vyšetruje, že jeden z jej dodávateľov v Malajzii uplatňuje na svojich zamestnancov princípy, ktoré sú „podobné modernému otroctvu“.

14:55 Wout van Aert zajtra odštartuje cyklokrosovú sezónu na pretekoch Exact Cross v Essene.

29-ročný Belgičan absolvuje svoje prvé preteky na cyklokrosovom bicykli v sezóne 2023/24 a na štarte bude najväčším favoritom, keďže väčšina cyklokrosovej elity sa bude pripravovať na nedeľné preteky Svetového pohára vo Val di Sole.

14:31 Maciej Bodnar bol celú kariéru po boku Sagana. Bol jedným z najväčších tichých hrdinov pelotónu, hovorí Peter Sagan.

38-ročný poľský špecialista na časovky a verný domestik Petra Sagana oznámil, že po 17 rokoch končí s profesionálnou cyklistikou.

12:00 Video: Jeden z najrýchlejších zjazdárov sveta Finn Iles si užíva jazdenie mimo sezóny.

Žiadny plán, žiadne merané jazdy, žiadny tlak v deň pretekov… Mimo sezóny si pretekár potrebuje oddýchnuť. To však neplatí, ak ste Finn Iles! Lokál z Whistleru si vyhrnul rukávy, dal dokopy štáb a odcestoval do rezortu Sun Peaks, kde vytvorili a natočili skutočné majstrovské dielo. Užite si to!

11:42 Poznáme termíny iXS European Downhill Cup.

Seriál pretekov Európskeho pohára v zjazde iXS European Downhill Cup sa teší čoraz väčšej popularite. Nás nesmierne teší, že celkovým víťazom seriálu sa v uplynulom ročníku stal Adam Rojček a veríme, že na tieto úspechy nadviaže aj v nasledujúcej sezóne.

Biker hodnotenie

Skvelý: jednoznačne najlepší vo svojej triede
Veľmi dobrý: jeden z najlepších na trhu
Dobrý: odvedie si svoju prácu
Priemerný: ničím výnimočný
Podpriemerný: istým spôsobom nevhodný
Slabý: radšej si nájdite niečo iné
Nebezpečný, hlúpy alebo oboje dokopy
Zavrieť reklamu