Biker.sk

ANTIBAKTERIÁLNY SPREJ K ROČNÉMU PREDPLATNÉMU ČASOPISU BIKER IBA ZA 15,90€!
Novinky

Video: Čistokrvná freeride zábava Viktora Nováka na Cannondale Jekyll

Pozrite si freeride v banských haldách v Španej Doline, na lokálnych trailoch v Banskej Bystrici, Lučenci i v bikeparku Košútka.
Biker

Keď som na začiatku roku videl prvé fotky Cannondale Jekyll-u na rok 2022, s úplne prekopaným rámom, tak som netušil, že budem prvý v Česku a Slovensku, kto ho bude mať možnosť jazdiť.

Už ho mám u seba nejaký ten čas, a nový rám s vysokým uložením čapu, a mohutnou vidlicou Zeb so 170 mm zdvihu neskutočne vyhovuje môjmu typu jazdenia. Bol ozaj vytvorený na rýchle jazdenie a shredenie skokov.  V spolupráci s obchodom Kolovna sme sa rozhodli natočiť krátke video a ukázať čoho všetkého je schopný.

Vybral som si maďarskú filmovú produkcie Loam Cinema, tcorenú Viktorom Csazarom a Bencem Szabom, pretože sa mi veľmi páčili ich predošlé projekty a ich „analogový“ štýl ako zo starého filmu. Keďže som už nejaký čas mimo Slovenska, tak som sa chcel vrátiť na staré homespoty, a zistiť ako sa zmenili a aké to bude jazdiť ich na Jekylle.

Začali sme na banských haldách v Španej Doline, je to skvelý freeridový spot na surfovanie na biku po sypkej šotoline. Ďalšie segmenty sú z lokálnych trailov v Banskej Bystrici a Lučenci. Na záver sme si dali kempovačku v Bikeparku Košútka, a podarilo sa nám spraviť skvelé večerné zábery na trati Aerocircus plnej veľkých skokov.

Bolo skvelé na chvíľu sa vrátiť domov a zaspomínať si, a najmä si už jazdenie na skvelom biku ako je Cannondale Jekyll!

Pozrite si tiež

Fotogaléria

Zavrieť reklamu