Pridajte sa k predplatiteľom

Biker.sk

ZÁMOK K ROČNÉMU PREDPLATNÉMU ČASOPISU BIKER IBA ZA 19,80€!
Novinky

Video: Čistokrvná freeride zábava Viktora Nováka na Cannondale Jekyll

Pozrite si freeride v banských haldách v Španej Doline, na lokálnych trailoch v Banskej Bystrici, Lučenci i v bikeparku Košútka.
Biker

Keď som na začiatku roku videl prvé fotky Cannondale Jekyll-u na rok 2022, s úplne prekopaným rámom, tak som netušil, že budem prvý v Česku a Slovensku, kto ho bude mať možnosť jazdiť.

Už ho mám u seba nejaký ten čas, a nový rám s vysokým uložením čapu, a mohutnou vidlicou Zeb so 170 mm zdvihu neskutočne vyhovuje môjmu typu jazdenia. Bol ozaj vytvorený na rýchle jazdenie a shredenie skokov.  V spolupráci s obchodom Kolovna sme sa rozhodli natočiť krátke video a ukázať čoho všetkého je schopný.

Vybral som si maďarskú filmovú produkcie Loam Cinema, tcorenú Viktorom Csazarom a Bencem Szabom, pretože sa mi veľmi páčili ich predošlé projekty a ich „analogový“ štýl ako zo starého filmu. Keďže som už nejaký čas mimo Slovenska, tak som sa chcel vrátiť na staré homespoty, a zistiť ako sa zmenili a aké to bude jazdiť ich na Jekylle.

Začali sme na banských haldách v Španej Doline, je to skvelý freeridový spot na surfovanie na biku po sypkej šotoline. Ďalšie segmenty sú z lokálnych trailov v Banskej Bystrici a Lučenci. Na záver sme si dali kempovačku v Bikeparku Košútka, a podarilo sa nám spraviť skvelé večerné zábery na trati Aerocircus plnej veľkých skokov.

Bolo skvelé na chvíľu sa vrátiť domov a zaspomínať si, a najmä si už jazdenie na skvelom biku ako je Cannondale Jekyll!

Fotogaléria

Aktuality

Včera 16:39 43-ročný Alejandro Valverde suverénne vyhral gravelové preteky Svetového pohára La Indomable.

Valverde zvíťazil na 96-kilometrovej trati s prevýšením 2 400 m v španielskej provincii Almeria. Na druhom mieste skončil francúzsky jazdec Hugo Drechou (Groove Gravel) pred Portugalčanom Tiagom Ferreirom (Vouzela BH).

19.04.2024 Po Cape Epic potvrdzujú Števková s Krahulcovou výbornú formu aj na pretekoch 4 Islands, kde sú priebežne na 3. mieste (+ galéria).

Slovenské duo pretekárok Janka Keseg Števková s Martinou Krahulcovou nastúpili do ďalších etapových pretekov dvojíc, tentokrát v Chorvátsku na podujatí 4 Islands. V pretekoch sa im darí a zatiaľ v každej etape skončili na vynikajúcom 3. mieste!

19.04.2024 Video: Toto je trať 2. kola svetového pohára XCO v brazílskej Araxá.

Minulý týždeň odštartoval seriál svetového pohára v horskej cyklistike podujatiami XCC a XCO v brazílskej Mairiporã. Pretekári mali niekoľko dní na oddych a doladenie formy a už počas soboty a nedele sa môžeme tešiť na druhé kolo svetového pohára.

19.04.2024 Juan Pedro López je celkovým víťazom pretekov Okolo Álp, poslednú etapu vyhral Aurélien Paret-Peintre.

26-ročný Španiel si pripísal na talianskych etapových pretekoch svoje prvé profesionálne víťazstvo, keď vyhral tretiu etapu, a zároveň sa stal po prvýkrát víťazom celkovej klasifikácie.

19.04.2024 Fotogaléria: Ako Peter Sagan jazdil aj varil na tréningovom kempe vo Finale Ligure.

„Takto dobre som sa necítil už asi 10 rokov,“ povedal Peter pri našej poslednej spoločnej večeri. „Som naozaj rád, že sme sa tu stretli takáto skvelá partia a dúfam, že sa takto ešte stretneme.“

Zavrieť reklamu