Biker.sk

FUNKČNÁ ČELENKA GARMIN K ROČNÉMU PREDPLATNÉMU ČASOPISU BIKER IBA ZA 16,90€!
Novinky

Slovenskí paracyklisti získali v Tokiu ďalšie dve medaily, Kuril má v časovke zlato, Metelka striebro

Slovenskí paracyklisti majú na konte už štyri medaily.
Martin Sarvaš

Slovenskí paracyklisti získali na paralympiáde Tokiu ďalšie dve medaily. Patrik Kuril dosiahol najlepší čas na 32 km dlhej trati pod horou Fudži a vybojoval zlato v kategórii C4-5.

Striebro získal v tej istej disciplíne ďalší Slovák Jozef Metelka, ktorý má už na konte bronzovú medailu na pevnom kilometri a aj najcennejší kov zo stíhacích pretekov na 4000 m, kde dokonca prekonal o štyri sekundy svoj vlastný svetový rekord. Metelka tak skompletizoval svoju medailovú zbierku na PH 2020.

„Obetoval som tomu všetko. Prípravu, izoláciu aby som sa s nikým nestretával. Ani na preteky som nechodil. No že zvíťazím, o tom som dosiaľ mohol len snívať,“ cituje Patrika Kurila paralympic.sk.

„Prvý okruh, začiatok býva pre mňa najťažší. Postupne som sa však rozbiehal. Nechcel som počuť ani slovo ako som na tom. Nevnímal som nič okolo seba, netušil som, na čo bude môj výkon stačiť. Dúfal som, že možno sa podarí bronzová medaila, no zlato je pre mňa krásnym šokom,“ dodal Patrik Kuril.

Jozef Metelka priznal, že cestu špeciálne netrénoval: „Zameriaval som sa najmä na dráhu. Som šťastný, že sa mi podarilo druhé miesto.“ Pre Metelku je to celkovo už šiesta paralympijská medaila v kariére (3-2-1). V tesnom súboji stratil v cieli na skvelého Patrika Kurila 18 sekúnd.

Výsledky C4:

1. Patrik Kuril 45:47,10,
2. Jozef Metelka (obaja SR) 46:05,05,
3. George Peasgood (V.Brit.) 46, 08, 23.

Vaše komentáre

Zavrieť reklamu