Simona Kuchyňková skončila štvrtá v zjazde na Majstrovstvách sveta vo Val di Sole 2021

Iba 17-ročnej juniorke chýbali na bronz dve sekundy. Na štvrtom mieste skončila aj napriek pádu v strede trati.

Iba malý kúsok chýbal slovenskej reprezentantke Simone Kuchyňkovej od bronzovej medaily na Majstrovstvách sveta vo Val di Sole 2021.

Iba 17-ročná pretekárka, ktorá má ako primárnu disciplínu enduro, skončila medzi juniorkami štvrtá s dvojsekundovou stratou na tretiu Kanaďanku Gracey Hemstreet. Simona Kuchyňková v strede trate spadla, takže vzhľadom na okolnosti je štvrté miesto skutočne skvelým výsledkom.

Ide o ďalší skvelý výsledok slovenskej juniorskej reprezentantky v horskej cyklistike po výbornom výkone Terezy Kurnickej, ktorá skončila v XCO na 12. mieste.

Simone Kuchyňkovej nevyšla úplne podľa predstáv kvalifikačná jazda, keďže na konci trate v poslednej zákrute v lese spadla a narazila si rebrá. Vo finále však odštartovala a napokon sa jej podarilo vybojovať výborné štvrté miesto.

Juniorskou majsterkou sveta sa stala Bulharka Izabela Yankova, striebro získala Nórka Kine Haugom.

V junioroch reprezentoval Slovensko Patrik Chomist, ktorý skončil na 35. mieste. Víťazom sa stal 17-ročný kanadský talent Jackson Goldstone, ktorý nedávno utrpel nepríjemný pád počas tréningu na pretekoch Svetového pohára v Maribore a aj napriek tomu sa stal vo finále víťazom.