Pridajte sa k predplatiteľom

Biker.sk

ZÁMOK K ROČNÉMU PREDPLATNÉMU ČASOPISU BIKER IBA ZA 19,80€!
Novinky

Nino Schurter predviedol neuveriteľný výkon a po deviatykrát sa stal majstrom sveta v cross country XCO (+záznam)

Schurter sa stal v roku 2009 najmladším majstrom sveta v XCO a vo svojich 35 rokoch sa stal najstarším svetovým šampiónom v histórii.
Martin Sarvaš

Švajčiarsky pretekár a legenda horskej cyklistiky Nino Schurter sa stal vo Val di Sole majstrom sveta v XCO už po deviatykrát v jeho kariére.

V roku 2009 sa stal v Canberre ako 23-ročný najmladším majstrom sveta v XCO a vo svojich 35 rokoch sa stal najstarším svetovým šampiónom v histórii.

O víťazovi sa rozhodovalo až v záverečných metroch, keďže Schurter išiel na čele pretekov aj s krajanom Mathiasom Flueckigerom už od druhého kola. Schurter bol však v závere silnejší a Flueckiger už tesne pred cieľom nemal sily na šprint, takže si z Talianska odnáša striebro. Na treťom mieste skončil Francúz Victor Koretzky.

„Je to šialené. Neuveriteľné. Doteraz som so svojou sezónou nebol veľmi spokojný a dúfal som, že sa mi podarí vrátiť. Je to neuveriteľné, že sa mi to podarilo tu, na majstrovstvách sveta už po deviatykrát. Som šťastný a hrdý. Ani sám som si nebol istý, či to dokážem. Je to skvelý pocit,“ povedal v cieli Nino Schurter.

Slovenský reprezentant Martin Haring prišiel do cieľa na 45. mieste a Matej Ulík preteky nedokončil.

Pozrite si záznam z mužských Majstrovstiev sveta v XCO vo Val di Sole 2021 online na Red Bull TV

Výsledky MS Cross Country XCO – Val di Sole 2021 (muži):

1. Nino Schurter: 1:22:25
2. Mathias Flueckiger: +2
3. Victor Koretzky: +1:14
4. Vlad Dascalu: +1:42
5. Max Brandl: +1:49

Kompletné výsledky

Results(2)

Vaše komentáre

Aktuality

Včera 22:40 Simona Kuchyňková po skvelom výkone vyhrala preteky Svetového pohára v endure v Poľsku.

Len pred pár dňami sa Kuchyňková tešila z tretieho miesta v úvodnom kole Svetového pohára v endure vo Finale Ligure, no v Poľsku svoje súperky porazila a v kategórii do 21 rokov bola najrýchlejšia.

Včera 18:18 22-ročný Belgičan takmer prišiel o výhru kvôli predčasnej oslave na pretekoch Štyri dni Dunkerque.

Fotofiniš štvrtej etapy nakoniec ukázal, že Warre Vangheluwe bol na cieľovej čiare o pár milimetrov skôr ako víťaz predošlých dvoch etáp a priebežný líder celkovej klasifikácie Sam Bennett. Mladý Belgičan dosiahol svoje prvé profesionálne víťazstvo.

Včera 17:37 Jonathan Milan vyrovnal Pogačarov hetrik a v šprinte vyhral tretiu etapu na Giro d’Italia.

Taliansky šprintér je suverénne najlepším šprintérom na Gire a v trinástej etape zvíťazil pred Stanislawom Aniolkowskim a Philom Bauhausom.

Včera 12:42 Zranený fotograf fotí televízny prenos z Giro d’Italia a vytvára skvelé umelecké fotografie.

Jered Gruber je bezpochyby jedným z najlepších fotografov cestnej cyklistiky na svete. Musel však podstúpiť operáciu kolena, kvôli čomu nemôže fotiť na Gire, a tak si vymyslel skutočne kreatívny spôsob, ako zachytiť momenty na talianskej Grand Tour.

Včera 11:41 Fotogaléria: 15 skvelých fotografií z víťazstva Juliana Alaphilippea na Giro d’Italia.

„Išli sme najprv vo veľkej skupine a potom som si spolu s Mircom Maestrim povedal: Ideme. Aj on si dnes naozaj zaslúžil vyhrať, bol úžasný a spolupracovalo sa nám super.“

Zavrieť reklamu