Pridajte sa k predplatiteľom

Biker.sk

ZÁMOK K ROČNÉMU PREDPLATNÉMU ČASOPISU BIKER IBA ZA 19,80€!
Novinky

Wout van Aert predviedol skvelý šprint na Champs-Élysées a vyhral záverečnú etapu Tour de France

Univerzálnosť Van Aerta je skutočne obdivuhodná, keďže na tohtoročnej Tour vyhral tri etapy - jednu horskú, jednu šprintérsku i časovku.
Martin Sarvaš

21. etapa Tour de France 2021

 

  • Dĺžka: 108 km
  • Priemerná rýchlosť (víťaznej skupiny): 40,7 km/h

 

TdF 2021: Sledujte detailne šialené výkony pretekárov na Strave

Víťazi Tour de France 2021
  • Celkové hodnotenie: Tadej Pogačar (UAE-Team Emirates)
  • Bodovacia súťaž: Mark Cavendish (Deceuninck – Quick Step)
  • Najlepší vrchár: Tadej Pogačar
  • Najlepší jazdec do 26 rokov: Tadej Pogačar
  • Najbojovnejší jazdec: Franck Bonnamour (B&B Hotels p/b KTM)
  • Najlepší tím: Bahrain – Victorious

Wout van Aert (Jumbo-Visma) sa stal víťazom poslednej etapy Tour de France 2021. V šprinte na Champs-Élysées bol najsilnejší a porazil druhého Jaspera Phillipsena (Alpecin-Fenix) i tretieho Marka Cavendisha (QuickStep).

Univerzálnosť Van Aerta je skutočne obdivuhodná, keďže na tohtoročnej Tour vyhral tri etapy – jednu horskú, jednu šprintérsku i časovku a je prvým pretekárom od roku 1979, ktorý vyhral kombináciu týchto troch druhov etáp.

Wout van Aert je tak kráľom Champs-Élysées i legendárneho stúpania Mont Ventoux.

Belgického šampióna priviedol do cieľa jeho tímový kolega Mike Teunissen. Van Aert predviedol skvelý šprint a v posledných 500 metroch išiel priemernou rýchlosťou 66,2 km/h a dosiahol maximum 69,2km/h.

Van Aert svojim víťazstvom prekazil snahu Marka Cavendisha prekonať historický rekord v počte vyhraných etáp na Tour de France. Cavendish rekord vyrovnal víťazstvom v štyroch etapách a momentálne má na konte celkovo 34 víťazných etáp, rovnako ako Eddy Merckx.

Víťazom celkového hodnotenia sa stal Tadej Pogačar (UAE-Team Emirates), ktorý vyhral Tour druhýkrát po sebe. 22-ročný Slovinec však vyhral aj súťaž o najlepšieho vrchára a najlepšieho jazdca do 26 rokov.

Zelený dres pre víťaza bodovacej súťaže získal Mark Cavendish. Peter Sagan skončil na Tour de France 2021 pred začiatkom 12. etapy z dôvodu zhoršenia stavu kolena, ktoré si zranil pri páde v tretej etape.

Najbojovnejším jazdcom sa stal Francúz Franck Bonnamour (B&B Hotels p/b KTM) a najlepším tímom je Bahrain – Victorious.

Príspevok aktualizujeme.

Záverečný kilometer 21. etapy Tour de France 2021:

Výsledky po poslednej 21. etape Tour de France 2021

Vaše komentáre

Aktuality

10:37 Dusty Days v Kálnici s účasťou svetových jazdcov!

V kálnickom bikeparku to bude v najbližších dňoch žiť a to poriadne. Uskutoční sa totoiž freeride akcia s názvom Dusty Days, na ktorú sú pozvaní tí najlepší svetoví jazdci!

Včera 12:15 Video: Victor Koretzky sa po pretekoch v XCC pustil do tímového kolegu Vidaurre Kossmanna.

Pretekári tímu Specialized Factory Racing si mali po pretekoch v Short Tracku čo vysvetľovať. Úspešnejší z tejto dvojice Martin Vidaurre Kossmann skončil v sobotu na treťom mieste a Victor Koretzky obsadil 4. pozíciu, s ktorou očividne nebol spokojný.

Včera 11:06 Fotogaléria: Najlepšie zábery z úvodného kola Svetového pohára v XCO v brazílskej Mairiporã.

Úvodné kolo v Brazílii bolo ohromne napínavé a plné zvratov. Najrýchlejšími jazdcami sa napokon stali Švédka Jenny Rissveds a Američan Chritopher Blevins.

Včera 10:51 Jenny Rissveds a Chritopher Blevins ovládli v napínavých pretekoch prvé kolo svetového pohára XCO v brazílskej Mairiporã.

Svetový pohár v horskej cyklistike odštartoval svojou prvou zastávkou v brazílskej Mairiporã. Elitní jazdci zvádzali súboje do úplného konca pretekov a o víťazoch sa rozhodovalo až v poslednom kole.

14.04.2024 Tom Pidcock bol v záverečnom šprinte štvorčlennej skupiny Amstel Gold Race najrýchlejší, Van der Poel mimo boja o víťazstvo.

Na druhom mieste v pretekoch skončil švajčiarsky jazdec Marc Hirschi, ktorý bol počas celých pretekov naozaj aktívny, avšak v šprinte na Pidcocka nestačil. Na treťom mieste v pretekoch skončil Tiesj Benoot.

Zavrieť reklamu